טעימת היינות הגדולה לראש השנה וחגי תשרי תשפ"ג – שֶׁנִּתְבָּרֵךְ, שֶׁנָּחַייִךְ שֶׁנִּצְמַח, שֶׁנִּשְׂמַח שֶׁנְּמַמֵּשׁ, שֶׁנִּתְרַגֵּשׁ שֶׁתִּהְיֶה לָנוּ הַשָּׁנָה הֲכִי הֲכִי שֶׁנְּבַקֵּשׁ

היו כאלה: "היי דני, השנה זה לא הסתייע…שיהיה לך חג שמח". "היי דני, בוא ואתה תמיד מוזמן, לטעום את היין אצלינו"…"היי דני, מאז פתחתי גן אירועים מצליח בצמוד ליקב, אין לי זמן וגם חברת השליחויות שאני עובד איתה לא משהו"…"היי דני, בגלל בעיות לוגיסטיקה וגם אנחנו קצרים ביין, השנה לא נשלח יין לחג"…"היי דני, בגלל שלא הזמנת אותי לשבת מול בעל הבית שלך בכדי שאני שמוכרת יין לכל הבנקים הגדולים במדינה, אציע גם לכם את היין שלי, יותר לא תראה ין מאתנו"…"היי דני, אין לנו פשוט יין מכרנו את הכול…חג שמח". "היי דני, יש לנו בעיות ביקב. אנחנו מכנסים ישיבה השבוע ונדון לאן דרכינו מועדות והאם בכלל נשלח יין השנה"…"היי דני, היחצ"נית שלי ברוגז אתך ואתם ילדים גדולים אז תסתדר מולה ואני לא מתערבת"…"היי דני, כמובן שנשלח יין לחג, היין בדרך…איפה השליח? אנחנו באמת שלא יודעים…בציר, אתה יודע".

והבן שלי תמיד אומר: "אבא, הכול טוב"!

והיו גם כאלה: במהלך החודש – חודשיים האחרונים ועד לימים אלה, עסקו למעלה מ 300 יקבים ! במדינת ישראל בבציר 2022. במהלך החודש האחרון, ועד ל-כשבוע לפני החג, הגיעו אל ביתי, עשרות של בקבוקי יין, מיקבים רבים ברחבי הארץ. לא מעט מאותם יינות, הגיעו עם היינן בעצמו, עד לסף דלת הבית, גם בשעת לילה מאוחרת, גם בתקופה עסוקה ועמוסה כמו הבציר, וגם כשהיינן הטריח את עצמו להגיע עד אליי מהצפון או מהדרום הרחוק.

אני אישית בחרתי לאהוב יין. זו זכותי. אני אישית בחרתי להפוך את אהבתי לתחביב ואני עוסק בו שעות רבות מתוך אהבה והשקעה גדולה. יש לי אתר יין, תירצו תכנו אותו ״בלוג״. הוא צבעוני, הוא בגובה העיניים, הוא מתעדכן כל יום, הוא מביא לקוראים חדשות והשקות ומידע מעולם היין. הוא לא יומרני, הוא לא מחלק ציונים, ועדיין באים ונכנסים אליו מאות ואלפים של קוראים מהארץ ומהעולם.

כשאני מבקש לסקר יינות לכבוד החג, שמתי לעצמי למטרה, לעשות זאת בגדול, בהשקעה יתרה, עם כמה שיותר יינות וכמה שיותר שיקוף של חוויות. לא. אינני יכול להרשות לעצמי כלכלית בשום קנה מידה, להיכנס לחנויות היין ולרכוש את אותם עשרות יינות, מאחר ואיש אינו משלם לי ולו אגורה אחת על השעות הארוכות שאני משקיע בכתיבה, לא על בניית האתר, לא את התשלום השנתי על אחזקת ה- DOMAIN ולא את תחזוקת ואבטחת האתר, אותם שילמתי ואני משלם מכיסי הפרטי. ולפיכך, אינני רואה כל פסול, שיקבים וייננים שמעוניינים, שולחים אליי יינות שלהם לצורך סיקור. ולא. לא הבטחתי או התחייבתי בפני אף אחד מהם, לספק לו סיקור אוהד, מחבק, או מפרגן, בטרם היין נטעם בפני עצמו ולא ברמת הביקורת הנמדדת בניקוד וציון, אלא בגדר סיקור של חווית טעימה. וכן. כן אני מתחייב בפניכם קוראיי, שאני עושה ואעשה, ואמשיך לעשות, כל מאמץ, לתת לכם את מלוא המידע שאני יכול, על היין, על היקב, לעיתים על היינן, לרבות מחיר, כשרות, ותמונה מחמיאה של הבקבוק, היה וכזו ברשותי. אינני מאמין, שמישהו חושב שכתיבה באשר היא, אינה גוזלת זמן, צאו ותחשבו, כמה זמן זה לוקח לסקר עשרות של יינות, לעשות הגהה, להעלות תמונות, גם אם כתבתי על בקבוק אחד של יין. מה שלא קורה.

והנה אני, על סף של ערב חג, שוב מוצא את עצמי, מבקש להתכנס לכדי כתבה, שתמליץ בפני קוראיי על "יינות לשולחן החג" והמלאכה חברים קשה. דווקא מהצד של הטעימה זה החלק הכי מהנה וקל, הצד של הכתיבה בא מיד אחריו במדד הקלות, אבל הבחירה וההחלטה, או- או, מה קשים הם.

עשיתי, כך אני מקווה את זה קל הפעם עבורכם ולפיכך כל לחיצה על שם היקב שאת יינותיו טעמתי והמלצתי תיקח אתכם בקישור היישר לכתבה על היין ובהרחבה.

כאן המקום לציין ולהודות לכל יין, שהגיע אליי לטעימה במרוצת החודשים האחרונים, בכדי להמחיש את הכרת התודה ליינן, ליקב, למשרד יחסי הציבור, על שדאגו להעביר אלי את יינותיהם לטעימה והיו מביניהם שטרחו והגיעו עד אלי הביתה ריגשתם אותי. ועל כך תודה וברכה.

אחטא לאמת, אם אכתוב שאהבתי את כל היינות ואודה על האמת שבנסיבות מסוימות של סעודת ערב שישי עם כל המשפחה, יינות שהתמזל מזלם להיטעם בנסיבות אלה, זכו ליתר נקודות זכות ולו בשל החברותא והאוכל שמסביב.  גם לא כל היינות מגיעים מיקבים גדולים, ישנם יינות שמגיעים מיקבי בוטיק ארטיזנים והם זכו אצלי לאותה מידה של רצינות ומחויבות כלפי טעימת היין.

אבל, אני יודע, שזה לא כל כך כך. זה אולי אפילו לא נכון. כי אני יודע, שאתם צריכים להחליט ולבחור מתוך אותה שורה והאמינו לי שהיא מכובדת, את הנבחרת שלכם, את אותם יינות שאתם תעלו אצלכם על השולחן כמועדפים עליכם, תוך שאתם תסתייעו כך אני מקווה בחלופות שהצעתי כאן לפניכם והן כמובן מתבקשות בהתאם לאהבתכם או חיבתכם ליין בכלל וליכולת שלכם ושל הצרכן הממוצע להוציא כסף מכיסו לטובת יין, על חשבון מוצרי מזון אחרים, המיועדים לשולחן החג.

ועכשיו, כשאני חושב על זה וכותב את זה, ישנו פרמטר נוסף שאי אפשר להסתלק ממנו והוא המגע האישי, החיבור שיש לך עם יקב מסוים, יין מסוים, יינן מסוים, שהופכים את היין שמגיע משם, אם נודה בכך בפה מלא ואם לאו, לבן טיפוחים שלך. אל תטילו בכך ספק, תאמינו לי, ראיתי את זה, שמעתי את זה, אני קורא את זה אצל מבקרי יין, עיתונאי יין בעולם ובארץ, אי אפשר לברוח מהקשר הזה. ואם תרצו תקראו לזה סימביוזה הדדית.

ועוד אבל…אבקש מכם לשוב ולבקר כאן בכתבה הזו, שכן יתרונה של רשת האינטרנט, היא היכולת לעדכן, לתקן, למחוק ולהוסיף, ככל העולה על רוחך ובלבד שאתה בעל השליטה על התוכן. ולפיכך, מדי כמה ימים ועד כניסת החג, אעדכן את הכתבה הזו ביינות כאלה ואחרים, אליהם נחשפתי וטעמתי, יינות שאני אשמח לשתף גם אתכם בחוויה ולהמליץ עליהם בפניכם.

אלה יינות, שאני משוכנע שיעשו לכם טוב על שולחן החג. יינות שילוו אוכל והאוכל יתלווה אליהם, יינות שאהיה יותר משמח ללגום לצד אנשים שאני אוהב, ושאני מעריך עד מאוד ולאלה שאני מכבד יותר מכול.

אלה יינות, שדי בלהעלותם על שולחן החג, בכדי להפוך את השולחן לעשיר יותר, מהנה יותר ולא אחת גם למרשים יותר, יינות אותם הכי נכון לפתוח, לצד אלה שידעו לערסל אותם בגביע, להסניף אותם, לגלגל אותם על הלשון, להחזיק אותם קמעה בחלל החך, להתענג על טעמם, מעושר ריחם, מרוחב רובדי טעמם, לדבר אתם, להתפנק מהטעם השיורי הארוך המסיים שלהם, לדבר אחר כך אודותיהם ולהתרגש עוד פעם מחדש.

אלו לא "סתם" יינות. אלו שורה ארוכה מאוד, של יינות שטעמתי ונחשפתי אליהם, במהלך השבועות האחרונים, יינות שהתבלטו וקסמו לטעמי, על פני יינות אחרים.

וכן, לא כל חברי נבחרת יקבי הבוטיק בישראל, או היקבים המסחריים הגדולים, התייצבו לרשימה זו.

ומי שלא מצא לנכון לכבד אותי, או לכבד ביין משל היקב שלו, לטעימת החג, זו לגמרי זכותו המלאה ותאמינו לי ששמעתי לא מעט תירוצים, על "למה הפסקנו לשלוח יין לעיתונאים"…ראו הפתיח לכתבה זו ולדעתי ההפסד הוא כולו שלהם.

אז סליחה שחפרתי…הנה רשימת יינות שולחן החג שלי. המתנתי ליישר טעימה כמעט עד לשבוע האחרון ולפיכך, הרשימה היא ארוכה והיא נועדה לאפשר לכם הרבה, הרבה, יותר מאופציה אחת, להחלטה ולהעדפה אישית. 

טעימת היינות הגדולה לראש השנה וחגי תשרי תשפ"ג – שֶׁנִּתְבָּרֵךְ, שֶׁנָּחַייִךְ שֶׁנִּצְמַח, שֶׁנִּשְׂמַח שֶׁנְּמַמֵּשׁ, שֶׁנִּתְרַגֵּשׁ שֶׁתִּהְיֶה לָנוּ הַשָּׁנָה הֲכִי הֲכִי שֶׁנְּבַקֵּשׁ

כל לחיצה על ההיפר קישור תיקח אתכם היישר לכתבת הסיקור שלי ליקב וליין עם מירב הפרטים הנחוצים לכם להחליט. חג שמח.

יקב דדה , יקב שילה "צור עולם של יין", יקב BERONIA, יקב מדבר

יקב טפרברג, "הסקוטית ישרקו", דרום מבית יתיר, יקב יתיר, יקב קסטל

יקב אפק, יקב ברקן, יקב רמת הגולןיקב גסקון, יקב היוצר, יקב פינטו

יעקב אוריה, יקב הרי גליל, יקב פסגות, יקבי כרמליקב גרוס, יקב סומק,

יקב רקנאטי, יקב כמיסה, משק יין הנס שטרנבךDOMAINE LAFAGE,

יקב הר אודם, יקב ציוןיקב ברקן, יקב סגלמ.אקרמן, יקב בן חיים,

יקב ברבדו, יקב רקנאטי, יקב מוניץיקב גיזויקב יהודהיקב מרגלית

Oenou Yi – Ktima Vassiliades winery , יקב רמת חברון, יקב נבו

יקב אלכסנדר1, יקב אלכסנדר2, יקב תבור, יקב כרם אביתר

יקבי ירושלים אגודה חקלאית, יקב עמק יזרעאל, יקב פלדשטיין,

קרדיט עיצוב תמונה: איל קרן סטודיו לצילום קולינארי