יקב אלכסנדר "סדרת ההורים" – סנדרו 2020 לכבוד ראש השנה תשפ"ג וחגי תשרי

"יקב אלכסנדר, השוכן במושב הוותיק בית יצחק שבלב השרון, הוא יקב עילית משפחתי, אשר הפך עם השנים לאחד היקבים המובילים בישראל. היקב הוקם ב1996 על ידי יורם שלום, על הנחלה המשפחתית, ונושא את שם אביו אלכסנדר שלום ז"ל, ממנו קיבל את ההשראה והאהבה ליין. היקב ממשיך מסורת בת מאה ועשרים שנים של עשיית יין, שהחלה באיטליה, ובתוניסיה שם ייצרו סבו ואביו של יורם שלום יין ביתי. בשנות פעילותו צבר יקב אלכסנדר מוניטין מצוינים וקצר הצלחות רבות ופרסים מכובדים בארץ וברחבי העולם. אמנות עשיית היין של יקב אלכסנדר משלבת מסורת ותרבות יין משפחתית, תשוקה ויצירתיות, לצד ידע עדכני וטכנולוגיה חדשנית. הצירוף של תנאי הקרקע בכרמים, הממוקמים במיקרו אקלים אידיאלי לגידול ענבי יין, עם כורמים מסורים ומנוסים, הסוגדים לעבודתם, מבטיחים איכות ענבים אופטימלית. כל אלה, לצד טכניקות ייצור קפדניות וגישה אינטימית המעניקה יחס אישי לכל בקבוק – מאפשרים לנו ליצור יין אקסקלוסיבי, באיכות בלתי מתפשרת, שנה אחרי שנה. הסיפור המשפחתי הייחודי של יקב אלכסנדר בא לידי ביטוי מופלא בעיצוב הנדיר של תוויות בקבוקי היינות. הדפסי תכשיטים אותנטיים מרהיבים של משפחת שלום שעברו מדור לדור בתוניסיה ופניו של אלכסנדר על לוגו היקב הנשקף מכל בקבוק מרגשים בכל פעם מחדש, ממש כמו היין. הכרמים של היקב ממוקמים בגליל העליון, מבין המקומות הגבוהים ביותר בארץ שבהם קיים מיקרו-אקלים אידיאלי לגידול ענבי יין. דגש רב מושם על שימוש באגרו-טכנולוגיה מתקדמת לצד משטר מים קפדני, תוך הקפדה על יבול נמוך לגפן. מעקב צמוד אחר תהליך הבשלת הענבים ובחירה קפדנית של יום הבציר מבטיחים איכות ענבים אופטימלית. יקב אלכסנדר חתום על חוזים ארוכי טווח עם מספר כורמים מהגליל העליון. כורמים מסורים ומנוסים הסוגדים לעבודתם ולקדושת הגפן ומבטיחים איכות ענבים אופטימלית." יקב אלכסנדר "סדרת ההורים" – סנדרו 2020 לכבוד ראש השנה תשפ"ג וחגי תשרי.

יקב אלכסנדר "סדרת ההורים" – סנדרו 2020

רשמי טעימה שלי: צבע, גוונים סגולים עמוקים בכוס. כולל ניחוחות מרתקים באף, של דובדבן שחור, סוכר חום, אניס וארז. בחך, הפרי בעל פרופיל שחור/כחול, מביא עמו טעמים בשלים של דובדבן בשל, קסיס, ניואנסים של ליקוריץ אדום, גרפיט, קרמל ועץ אלון חם, לצד תווים יוקרתיים של אוכמניות, פטל שחור, בשר מעושן ותבלינים מתערבבים, עם רמזים של מנטול. חומציות בהירה וטאנינים מוצקים, הופכים את היין הרציני הזה, למענג שלם, המספק הנאה מיידית.

"סדרת ההורים" הינה הסדרה הבסיסית של יקב אלכסנדר, היא משלבת בתוכה  יין אדום בלנד סנדרו, שם החיבה של אלכסנדר, היין מורכב מענבי קברנה סוביניון ומרלו, ושני יינות לבנים הנקראים ליזה שמה של אשתו של אלכסנדר, ליזה סוביניו בלאן וליזה שרדונה.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: 60% ענבי קברנה סוביניון, 10% מרלו, 10% פטי ורדו, 15% קברנה פרנק, 5% סוביניון בלאן

זהו בלנד מיוחד המורכב משילוב של ארבע זני ענבים הגדלים בכפר שמאי, למורדות הר מצפה הימים שבגליל העליון. אזור גידול: כפר שמאי- עין סתר – הגליל העליון. היין מופק מענבי חלקות כרמים ותיקות ומצטיינות, שנבצרו בבציר ידני מאישון לילה ועד עלות השחר. יבול ענבים נמוך, משטר מים קפדני וכורם מסור לעבודתו מניבים תירוש מעולה.

תיאור היקב את היין: צבע היין בורדו עמוק עם גוון שחור בוהק, ליין ארומה של פירות יער בשלים עטופים בעץ טרי וריחני. בטעמו, ממשיך את הארומה בתוספת טעמי טבק איכותי עם נגיעות וניל משובח, היין עגול ומאוזן.

תווית היין: צמיד היד המופיע בתווית הקדמית, שייך לאוסף תכשיטים טוניסאים מבית אלכסנדר.
שלום.

התיישנות: 13 חודשים בחביות. מהן 60% אלון צרפתי, מהן 40% אלון אמריקאי. (ונשאר במיכל עוד תקופה).

היין לא מסונן, עובר שפיה כל חצי שנה.

אלכוהול: 13.5%

ידידותי לטבעונים

כשרויות: בד"ץ בית יוסף. הרב המקומי המוסמך נ. שיר. P כשרות בינלאומית . הרב יחיאל באבד שליט"א, ניו יורק.

בקבוק: 750 מל"ל

יינן: יורם שלום

טמפרטורת הגשה מומלצת: °C16 – °C18

מחיר מומלץ לצרכן: 110 ₪.

Alexander Winery - Wines of Israel Wines of Israel

יקב אלכסנדר

ת.ד. 8151, בית יצחק 4292000

טלפון: 072-3929717

דוא"ל: yoram@alexander-winery.com

קרדיט תמונה: איל קרן סטודיו לצילום קולינארי