חברת א.ג.ת.ד משווקת את היין החדש של יקב רמת חברון REDEMPTION 2016 יין קברנה סוביניון ומרלו מכרמים אורגניים מרמת יהודה לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"ג

יקב רמת חברון, הינו בין הראשונים אשר אימץ גידול כרמים אורגניים יחד עם המומחיות של הכורמים, שמואל קדושי ומיכאל לוריא, מפני קדם. יקב רמת חברון בלב איזור יהודה, בגובה של 1000 מטר מעל פני הים, מוקפת הרים, שוכנת העיר חברון. האקלים בחברון מושפע מהאזור ההררי, מהבריזה הקרירה הנושבת מקו החוף ומן החום והצחיחות המגיעים מהנגב, זהו אחד המקומות האידיאלים לגידול ענבים בארץ.

אדמת הרי חברון פורייה ומתברכת בכרמי יין וזית הגדלים בה. עוד בתנ”ך מוזכרת חברון כאזור שבו גידלו הכנענים ענבים, סימוכין לכך ניתן למצוא בסיפור המרגלים ששלח משה רבנו לתור את הארץ. הם חזרו והביאו מחברון אשכול ענבים עצום.
יותר ממיליון יהודים חיו בסביבת העיר חברון בתקופת ממלכת דוד, העיר חברון היתה מקום מושבו במשך 9 שנים עד להשתקעותו בירושלים. אחד מהענפים העיקריים בתקופה זו היה ייצור יין, היין שיוצר באזור חברון נודע באגן הים התיכון והגיע עד רומא. גם לאחר חורבן בית המקדש השני, גידול כרמי יין המשיך להיות הפעילות החקלאית המרכזית לאורך כל התקופות – הרומאית, הביזנטית, הערבית, הנוצרית, הממלוכית ועד היום. כשמתקרבים לחברון, ים של גפנים מציף את העיניים בכל מקום, במספר מקומות רב הגפנים גדלים בטבע ללא מגע יד אדם. האיסלאם אסר על גידול ענבי יין אך מספר יהודים חזרו לאזור ושתלו זנים משובחים כמו: קברנה סוביניון, מרלו ופינו נואר – התוצאה מרשימה מכיוון שהאזור מותאם לחלוטין לגידול כרמים.
יקב רמת חברון תורם להמשך המסורת הקלאסית של האזור – גידול ענבים טובים ויצוא יינות משובחים. ההשקעה להקמת יקב חדש בחברון נעשתה ביוזמה של קבוצת צרפתים אוהדי ארץ ישראל. היקב הוקם על בסיס מודל צרפתי המשלב טכנולוגיות מתקדמות ביותר לייצור יין עם מסורת של ייננות צרפתית. כל הציוד ביקב החל ממערך קליטת הענבים, מכלי התסיסה ושימור היין עשוי נירוסטה מהאיכות הגבוהה ביותר. המכלים מצוידים במערכות ממוחשבות לבקרה ושמירה על טמפרטורה רצויה. במרתף היקב כ- 700 חביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי בהן מתיישן היין.
פעילות היקב החלה בבציר 2001 ומטרתו ייצוא מרבית התוצרת. כיום היקב מייצא לארה”ב, צרפת, בלגיה, הולנד, איטליה, ספרד, מקסיקו וסין. יינות היקב אינם נמכרים רק לקהל יהודי אלא גם לקהל לא יהודי אשר מעריך את היין האיכותי המגיע מיקב רמת חברון. יקב רמת חברון קולט ענבים מאזור חברון, נגוהות, פני קדם, איבי הנחל, אדרת ועוד. לחבלי ארץ זו מסורת בת אלפי שנים בגידול כרמים למאכל וליין, ויקב רמת חברון גאה להיות חוליה בשרשרת ההיסטוריה המפוארת של חקלאות בארץ ישראל. אנשי היקב העוקבים כל השנה אחר הטיפול בכרמים, בוחרים בקפידה את הענבים המשובחים ביותר מזני קברנה סוביניון, מרלו, סירה, קברנה פרנק, פטיט סירה ופטיט ורדו.
יקב רמת חברון מייצר יינות איכות כשרים, ומייחס חשיבות וכבוד רב לחיבור ולקשר בין היינות להיסטוריה ולגיאוגרפיה של ארץ ישראל, אותה הוא מבטא במתן שמות תנ”כיים ליינותיו ובעיצוב התוויות הייחודי על גבי הבקבוקים.

יקב רמת חברון REDEMPTION 2016 כרם אורגני

רשמי טעימה שלי: צבע, אדום ארגמן כהה, עם גוונים סגולים עמוקים. באף, ניחוחות עזים ומורכבים, של פירות יער אדומים ושחורים, מעוגלים בתווי עץ עדינים, של אלון וארז, תות עץ וקסיס, משתלבים עם תבלין עלי דפנה ורוזמרין ועושר גרפיט/שוקולד מריר. חך, טאנינים בשלים לחלוטין ממסגרים חך של קסיס ועלי דפנה, סיגלית, שזיף, דובדבן ופטל ארומאטיים, בשלים וטעימים, תורמים רעננות, כדי להחמיא לעושר של קופסת סיגרים, שוקולד מריר ותבלין אלון ארז, מובילים לסיומת מהדהדת בנוכחותה.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: היין האורגני מיוצר מ-60% ענבי קברנה סוביניון ו-40% מרלו באיכות גבוהה מכרם אורגני הגדל בקדם, דרומית לירושלים ומשקיף לים המלח.

התיישנות: היין יושן במשך שנתיים בחביות עץ אלון צרפתי לאחר הביקבוק היין הונח להמשך התיישנות ביקב למשך 24 חודשים לפני ששוק לשוק.

תיאור היקב את היין: היין בטעמים מאוזנים, עשיר ורך משלב טעמים של שזיפים, דובדבנים שחורים, תבלינים ארומטיים עם נגיעות של וניל.

אלכוהול: 14.5%

לא מסונן.

המלצת הגשה: מומלץ לפתוח ולהשתמש בדיקנטר לפחות שעה בטרם שתייה

כשרות: כשר למהדרין מן המהדרין וכשר לפסח, בהשגחת הרבנות הראשית לישראל. אף לנוהגים בשיטת מר"ן בית יוסף. הענבים נקיים מחשש ערלה ושביעית. הופרשו תרומות ומעשרות כדין. לא מבושל.

טמפרטורת הגשה מומלצת: °C16 – °C18

מחיר מומלץ לצרכן: 399-359 ₪.

א.ג.ת.ד - Beers - כל הבירות באתר אחד : Beers – כל הבירות באתר אחד

א.ג.ת.ד היא חברת ייבוא ושיווק אלכוהול. בין המותגים שהיא משווקת נמנים יקב חברון, הרי ירושלים, יקב אלכסנדר, מזקקת טילינד מאירלנד (ויסקי), פדרה אזול ממקסיקו (טקילה), לג'נד אוף קרמלין הרוסית ועוד למעלה ממאה מותגים אחרים.

יקב רמת חברון

יקב רמת חברון

קריית ארבע חברון 90100

קרדיט תמונה: קית גלקסמן