חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב דדה ממליץ על סירה רזרב RESERVE 2020 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי ה'תשפ"ג – ה'תשפ"ד 2023

"ליינות של יקב דדה, טעמים עוצמתיים עם ניחוחות מורכבים, המתקבלים מהתאמה של סוגי הענבים לסוגי האדמה ותנאי האקלים באזורים השונים, על כן, טעמם ‘ישראלי’ ומאופיין. מדי שנה יקב דדה, מוציא בלנדים חדשים ומקוריים, כאשר הרכבת הטעמים נעשית בכל שנה מחדש, תוך התאמה בין זני הענבים ולסוגי החביות השונות, מה שמקנה ליינות אלה, אופי ייחודי וצבעוני. בעל היקב, ג’קי חזן, הוא גם היינן המוביל, אשר פיתח את כשרונו ולשונו לאורך שנות עבודתו כמקים ומתכנן יקבים בישראל, קטנים כגדולים. לאחר כ-20 שנים של עבודה בתכנון המערך הטכני והתפעולי, הקים בשנת 2007 יחד עם חברו הטוב- נחמיה כתבי, את יקב דדה, ובו יצקו יחד את תשוקותיהם ליצירת יין אישי, יצרי ויצירתי. את היקב, קראו ג’קי ונחמיה על שמה של סבתו של ג’קי- אמא דדה, מתוך אהבה והערכה רבה ליינית המרוקאית ממרקש, אשר קיבלה אישור מיוחד ממלך מרוקו, לעסוק במלאכה עדינה ומורכבת זו, לפני כ-120 שנים. הידע והרוח, נשמרו לאורך השנים, וכיום את סמטאות מרקש, העטופות ריחות תבלינים ובשמים ואת הרי האטלס המפוסלים, החליפו מורדות הכרמל, שופעים ירוק של אלון וזית, צבעים של פרחי בר וקולות חיות הבר, בחוות מקורה, הסמוכה לכרם מהר”ל. היקב מתקיים בליבו של הר געש קדום, בחמדת טבע על מעיין מקורה הנובע. טעמי היינות של דדה, שורשיהם נטועים במרוקו וענפיהם ניזונים ומותאמים, בתהליך מתמשך, לאקלים הים-תיכוני ולסוגי האדמה השונים בישראל." יקב דדה ממליץ על סירה רזרב RESERVE 2020 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי ה'תשפ"ג – ה'תשפ"ד 2023.

יקב דדה סירה רזרב RESERVE 2020

רשמי טעימה שלי: צבע, יוצא דופן, כהה ואטום עמוק, עם ליבה של סגול כהה הנעה לשפת סגול בהיר יותר ואודם. אף, ריחני ומתובל. ניחוחות וטעמים של פטל אפויים ושזיפים, איכות בשרי בר נא, לצד ארומה מרוכזת של פטל שחור וניחוח אדמתי/מינרלי, ניחוחות קסיס, פלפל, חבית קלויה מדגישה אניס וציפורן, עם מורכבות אלון מעושנת ווניל. החך, טעים, מריר, מתוח, צעיר ובשל. יין עם מרקם וריכוז, פירות יער כהים וטעמי פטל אפוי, טאנינים מוצקים, תבלינים צפופים ועצם גב של חומציות. ליבה נהדרת עם ריכוז, פירות יער כהים ומוצקה עם עץ אלון ומרקם, חמיצות ואורך. גימור מוצק גיר, עם תווי גרפיט. יין מאוד "שלם", שיתפתח ויתיישן (בתנאים אופטימליים) היטב, עד 2030.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: 100% ענבי סירה – "כרם הרוח"

תיאור היין על פי היקב יין בעל גוון סגול בורדו עמוק הניחן בטעם פירות בשלים, וניל וקרמל. הגוף עשיר ומורכב והטאנינים חריפים על הלשון. הסיומת עוצמתית ומתמשכת. היינות בסדרת ה- RESERVE הנם יינות עשירים בטעם, מורכבים ובעלי צבע קטיפתי עמוק. הבלנדים משתנים משנה לשנה לפי בחירת הבציר המשובח של אותה השנה. יין זה הנו 100% יין זני.

אלכוהול: 14%

בקבוק: 750 מ"ל

התיישנות: 24 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

פוטנציאל יישון: עוד כ- 7 שנים ממועד הבציר.

יינן: ג'קי חזן

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16°-17°־℃ עם עדיפות לפתוח כשעה קודם ואו לחדרר עם דיקנטר

התאמה לאוכל: ליד בשרים מעושנים, דגים, תבשילי קדרה,

היין לא עבר סינון והצללה ועל כן עשויים להיווצר בו עם הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגמים באיכותו.

כשרות: כשר לפסח ולכל ימות השנה. כשר למהדרין מן המהדרין ללא חשש טבל שביעית וערלה. מועצה אזורית חוף הכרמל, בד"ץ בית יוסף. בד"ץ מחזיקי הכשרות. בהשגחת הרב גבריאל סוראני שלי"טא מ.א. חוף הכרמל. לא מבושל.

מחיר מומלץ לצרכן: 179 ₪.

יקב דדה

כרם מהר”ל

050-5360333

[email protected]

מוזמנים לפנות טלפונית, באימייל או לשלוח הודעה ויחזרו אליכם

שיווק והפצה: "אלרן יין וגורמה" אלי פרץ 0503333625

קרדיט תמונה: מאתר האינטרנט של היקב ובאדיבותו

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top