חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב מרגלית ממליץ על פרדיגמה GSM 2020 זיכרון כרם יחידני לכבוד ראש השנה וחגי תשרי ה'תשפ"ג – ה'תשפ"ד 2023.

"יקב מרגלית, הוא יקב משפחתי קטן שהוקם ב- 1989. בשנים הראשונות היקב הוקם בכפר-בילו ליד רחובות, ובשנת 1994 עבר למיקומו השני בפרדס ליד חדרה. מאז 2013 היקב נמצא במושבה בנימינה שבחוף הכרמל. השיווק המסחרי הראשון של היין (קברנה-סוביניון בציר 1989), היה לאחר שנים רבות של ייצור ניסיוני וחלוקת היינות ללא תמורה בין חברים. עניין הציבור ביקב הקטן הלך וגבר עם השנים, וזאת כנראה משתי סיבות: האחת, היה זה היקב המסחרי הקטן הראשון שהופיע בנוף תעשיית היין הישראלית שהייתה בשליטה מלאה של יקבים ותיקים, גדולים ובינוניים. והסיבה שנייה בגלל איכותו של היין וייחודו. עם הקמת היקב נאלצנו לקנות ענבים באופן מחתרתי מכיוון שכל הענבים בישראל נמכרו בחוזים ארוכי זמן ליקבים הגדולים. תוך כדי עבודה הבנו שאם לא נהיה בעלי הכרמים ונגדל את הענבים בעצמנו, לא נוכל להתמיד לייצר יין באיכות אותה ראינו לנגד עינינו. עשר שנים לאחר מכן, כאשר היקב התבסס וקנה לו מקום והכרה, נטענו את שני הכרמים הראשונים בגליל ובבנימינה. ב-2011 נטענו את הכרם השלישי בזיכרון-יעקב. הייצור השנתי גדל מ-900 בקבוקים בשנה הראשונה עד להיקפו כיום של כ-30,000 בקבוקים בשנה. מאז הבציר הראשון, חלק ניכר מהיין של כל בציר חדש נמכר ביקב בשלשה סופי שבוע של טעימות ללקוחות היקב שנערך בחדשי האביב מרץ/אפריל לפני פסח. יתרת היין משווקת לחנויות ולמסעדות בישראל, וחלק קטן נמכר לייצוא". יקב מרגלית ממליץ על פרדיגמה GSM 2020 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי ה'תשפ"ג – ה'תשפ"ד 2023.

פרדיגמה 2020 – GSM כרם זיכרון

רשמי טעימה שלי: כמעט בציר אחר בציר אני טועם את היין הזה שמציג באף, "שטיח" של פרחים, פירות אדומים בהירים ותבלינים יפים בעלי אופי ים תיכוני. כשאתם קולטים את הניחוחות, מקבלים את פניכם גם תווים של היביסקוס, שורש ליקוריץ, פטל, דובדבנים בהירים ושקדים קלויים עם גרגירי וניל חמוציות, דובדבן ורימון. בחך, טאנינים נימוחים וחמיצות בהירה. שזיף אדום בוהק, היביסקוס, רמז לשמיר מיובש, עם פולי אספרסו מכוסים בשוקולד בסיומת. המורכבות ההרמונית הזו, של יינות בסגנון עמק הרון, הופכת את השילוב עם המנות האהובות עליך בדגש על מנות מטבח ים תיכוני, לבחירה נכונה.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני:  42% ענבי מורבדרה, 36% ענבי גראנאש, 22% ענבי סירה

כרם: זיכרון כרם יחידני

תיאור היקב את היין: עירוב קלאסי של זני דרום צרפת, יין ים תיכוני, גוף בינוני ורך, ארומה פירותית של פטל ותות שדה. חמיצות גבוהה ומרעננת. מתאים  למגוון רחב של מאכלים וכמובן לקיץ הישראלי

אלכוהול: 14%

בקבוק: 750 מ"ל

התיישנות: 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

יינן: אסף מרגלית

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16°-18°־℃

כשרות: ללא

מחיר מומלץ לצרכן: 135-150 ₪.

נקודת המוצא ביקב מרגלית היא קודם כל ליהנות מן העשייה, תוך הקפדה ללא פשרות על איכות היין. הם מאמינים שקיימים אזורים בישראל שהם מקום אידיאלי לגידול ענבי יין, וזאת בגלל השמש והאור הרב שישראל בורכה בהם, התורמים לאיכות הענבים.

יקב מרגלית

רחוב הטחנה 60, בנימינה

אסף: 054-628-5666

יאיר: 050-533-4433

מכירות והפצה – עודד: 054-652-0604

[email protected]

[email protected]

תמונה: באדיבות היקב

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top