חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב רמת נגב פינו גרי 2022, קדש ברנע נגב 2022, רמון פטיט ורדו 2021

"בשנת 1997 החלטנו אנו, נירה ואלון צדוק, זוג חלוצים ממקימי מושב קדש ברנע (ניצני סיני) להקים מפעל חלוצי שונה ומיוחד במינו, יקב לייצור יין שיתבסס רק על בציר ענבים מהכרמים שלנו . במבט לאחור, בצעד אמיץ ויוצא דופן נטענו 10 דונם ראשונים של קברנה סוביניון על אדמת הנגב בשטח החקלאי שבבעלותנו בסמוך למושב קדש ברנע. מיותר לציין שרבים ממומחי היין הרימו גבה בעקבות צעד זה, בטענה שלא ניתן יהיה להפיק ענבים איכותיים באזור המדברי. אולם בעקשנות האופיינית לנו, כאנשי חזון החלטנו להקשיב רק לרחשי ליבנו ולהתעלם מכל המצקצקים בלשונם.
כאשר הגפנים הגיעו לפרקן רכשנו מספר חביות, מיכלי פלסטיק וציוד בסיסי לייצור יין. בשנת 2000 יצרנו את היין המדברי הראשון במהדורה מוגבלת של 3000 בקבוקים כאשר שאר התוצרת נמכרה לאחד היקבים המובילים בארץ. כמות היין הקטנה אזלה כעבור 4 חודשים כאשר עיקר הרוכשים היו חברים ובני משפחה. בעקבות התגובות הנלהבות החלטנו לנטוע 10 דונמים נוספים של מרלו ובמקביל התחלנו לייצר 5000 בקבוקים ששוב אזלו לפני הבציר הבא. בואו ותצטרפו אליי לטעימת 3 מיינות היקב החדשים פינו גרי 2022, קדש ברנע נגב 2022, רמון פטיט ורדו 2021, יינות שיעשו לכם את סוף השבוע, השנה ובכלל.

"בשנת 2003 כשאנשי היקב המוביל שקנו מאיתנו את רב הענבים גילו שאלון מייצר יין בבית התרעמו על כך והעמידו בפנינו אולטימאטום שעתיד לשנות את עולם היין המדברי. הם דרשו מאלון להפסיק את הייצור הפרטי ביקבו הקטן, ודרשו ממנו למכור להם את כל היבול. אלון הוא לא אדם שנכנע ללחצים ובאמונה אינסופית החליט לנטוע 10 דונם נוספים של קברנה סוביניון, והחל לייצר יין מכל הכרם הקיים, 15,000 בקבוקים. אלון הבין את הפוטנציאל המסחרי הגלום בכשרות והחל לראשונה לייצר בשנה זו יין כשר.

מהר מאוד הבנו שלייצר יין זה החלק היותר פשוט במשוואה, לעומת זאת שיווקו הוא סיפור אחר לגמרי. באותה התקופה השתדך אלון עם חברת שיווק קטנה ויינות יקב קדש ברנע שווקו ע"י החברה שהתמחתה ביינות בוטיק, החברה כשלה בשיווק היינות ואז החלטנו לעשות מעשה- לגייס את כל בני המשפחה לצורך בניית העסק שלנו בלי להיות תלוי באחרים וכך הוקם יקב הבוטיק המשפחתי הראשון בנגב: יקב קדש ברנע

יוגב, הבן הבכור נשלח ללמוד את רזי ייצור היין אצל המומחים הגדולים ביותר- האיטלקים. הוא עקר לאיטליה ושם החל ללמוד באוניברסיטת פירנצה טכנולוגיית יין. לימודים בשפה זרה הנמשכים כשלוש שנים. יוגב סיים את לימודיו בהצטיינות ושבו לארץ להעניק ליקב מהידע המקצועי אותו רכש. במקביל, עזבנו את חברת השיווק וצירפנו את גלעד, הבן הצעיר נטול הניסיון כמשווק הבלעדי של היקב. נירה, אם המשפחה לקחה פיקוד על הניהול התפעולי של היקב, וכולנו החלנו בדרך להגשמת החלום – ייצור יין איכותי מענבי הנגב .

בשנת 2006 היקב הקטן שלנו ייצר כבר 25,000 בקבוקים כאשר הוא מוכר את כל תוצרתו בכל שנה. במהלך הזמן נפתח ערוץ שיווק נוסף ובזכות הכשרות מכר היקב כשלושים אחוז מתוצרתו לארה"ב, כאשר הצרכנים העיקריים הינם יהודי ארה"ב. שאר התוצרת נמכרה ביקב, במסעדות ובחנויות יין מובילות.

המעבר ליקב מסחרי גדול
בשנת 2006 כאשר יוגב ועדן חזרו לארץ מהלמודים באיטליה נעשה המהלך הבא. נטענו עוד 30 דונם של גפנים. הפעם מאחר ומעולם לא נעשה מחקר ופיתוח של גורמים רשמיים, הכוונה הייתה לגלות זנים חדשים ופחות שגרתיים שייתכן ויתאימו לאדמת הנגב. לאחר התייעצויות רבות נטעו חלקות של סירה, פטיט סירה, פטיט ורדו, קברנה פראנק, מורבדר, סוביניון בלאן ושרדונה.

בשנת 2009 רכשנו ליקב ציוד מתקדם לייצור היין, על מנת שיוגב צדוק, היינן הצעיר והמוכשר יוכל לייצר יין ברמה הגבוהה ביותר. נרכשו חביות חדשות, ממגוון סוגים ומקומות שונים. נרכשו מועכת חדשה ומשוכללת, קו בקבוק אוטומטי, מיכלי נירוסטה, משאבות ועוד ציוד רב וחדיש ממיטב היצרנים באיטליה ובארץ. כמו כן צורפה חלקה חדשה בגודל של כעשרים דונם מכורם באזור מצפה רמון. עד היום, היקב ממשיך במחקר ופיתוח עצמוני במטרה לשלב ולגלות חלקות שונות בנגב.

המיתוג : יקב רמת נגב
היקב שלנו, יקב קדש ברנע המשיך לגדול והבנו שהגיע השלב להעביר אותו בתהליכי מיתוג ושינינו את שמו ליקב "רמת נגב".
השם נובע מתוך הרצון לתת ביטוי לאזור הגידול המיוחד של הגפנים, המצויים ברמת הנגב, ומתוך כוונה לייצג את כל אזור רמת הנגב. כל ייצור היין מושפע מאזור הגידול שלו. אנו שואפים לייצר יין ממבחר כרמי הנגב ולאפשר לחובבי היין טעימה נדירה של אזור גידול שונה ומיוחד. בנוסף, היקב שלנו, יקב רמת נגב הינו היקב הראשון שהוקם ברמת נגב ואנו נמנים על ראשוני נוטעי הכרמים במדבר. לדעתנו, יש לחזק את המסורת העתיקה של ייצור יין מן המדבר ולכן, יש לגדל כרמים רק בנגב ובכך לתת ביטוי לטרואר הזה. שאיפתנו היא: לרכז את כל התוצרת החקלאית של הענבים הגדלים בנגב ולהוות מרכז אזורי /יקב אזורי לכל מגדלי הענבים במדבר .

כיום, היקב שלנו, מייצר בקבוקי יין במגוון סוגים וברמות מחיר שונות. אנו, שמנו לנו כמטרה לייצר יין איכותי במחיר שווה לכל נפש.

היקב בדגש אקולוגי
כחלק ממודעות לשמירת הטבע והסביבה חרתנו על דגלנו את העשייה האקולוגית. אנו עושים מאמץ להחזיר טובה לאמא – טבע אשר אפשרה לנו להקים את הנס המדברי הזה. ביקב, אנו שומרים כמיטב יכולתנו על איזון ביחסים אדם -טבע ע"י פעילות אקולוגית במגוון נושאים שונים- מים, אדמה ואוויר.

מים – אנו צורכים מים מותפלים מקידוח מקומי השימוש במים להשקיה ולתעשייה נעשה ממים מליחים הנשאבים מעמקי האדמה. לאחר "ניקוי" של המים מכל המלחים הטבעיים שבהם, אנו מוסיפים מינונים מדויקים של דישון. במשך 3 שנים למדנו לזהות בדיוק את הכמות הנחוצה מכל מינרל. אנו שולטים בתזונת הגפן באופן אבסולוטי, מאחר ואין גשמים למדנו לזהות את האיזון הדק שהגפן זקוקה לו על מנת להפיק את הפרי הטוב ביותר.

אוויר – נשמר ע"י כך שאנו לא משתמשים בכרמים בהדברות וריסוסי מנע. מהלך זה מתאפשר בשל הבידוד היחסי של הכרמים. כמו כן האקלים המדברי היבש מונע היווצרות של פיטריות למיניהן. כך מתאפשר לנו לגדל כרמים נקיים מריסוסים וכימיקלים.

קרקע – שמירת הקרקע מתאפשרת ע"י כך שלאחר גיזום מתבצעת גריסה של הענפים היבשים אותם אנו משיבים לאדמה בהטמנה כך אנו מעשירים את הקרקע באופן טבעי. גם הגפת הנוצרת בתהליך הפקת היין אנו מחזירים לקרקע כחומר אורגני מעשיר.
גידול הכרמים נעשה על קרקעות מוכשרות ומיועדות לחקלאות ולכן, אין הרס בתי גידול טבעיים. כל הנטיעות נעשות על אדמות "בתוליות" וכך הקרקע אינה נשחקת. אנו נוטעים צמחייה חדשה , מפריחים את השממה והופכים חום לירוק.

כשרות
היינות כשרים למהדרין וכשרים לפסח משנת 2003.
היינות מיוצרים בהשגחת הרב מאיר סוויסא רב המועצה האזורית רמת הנגב וכשרות בד"ץ איגוד רבנים בראשות הרב וטהיים מנצ´סטר אנגליה."

יקב רמת נגב פינו גרי 2022

רשמי טעימה שלי: יין אלגנטי ומענג, עם ניחוחות ארומטיים של אגסים, מושק ועלי כותרת של ורדים, רמיזות של תפוח ירוק, יערה ותבלין אופים עדינים, ואחריהם, מרקם מלא טעם רענן, מבנה עדין, המאוזן היטב עם החומציות הטבעית, פרי אבן לבן, מינראליות והדרים מתוקים בפה. פלוס אמצע החך ומורכבות של המרקם, מאזנים את הגימור היבש.

סוג היין: לבן יבש

הרכב זני: 100% ענבי פינו גרי מ"כרם הרוחות" למרגלות מצפה רמון שבהר הנגב.

תיאור היין על פי היקב: היין, בעל גוף בינוני קל, מרקם פריך מלא טעם. ארומה של פרי טרופי בשל, תפוח עץ ירוק ופירות הדר. חמיצות נפלאה וסיומת מינרלית יבשה.

אלכוהול: 12.5%

כשרות: כשר לפסח. הרבנות האזורית רמת נגב. ללא חשש עורלה הופרשו תרומות ומעשרות שביעית עפ"י היתר מכירה. לא מבושל.

תאריך מילוי: 2.12.2022

בקבוק: 750 מל"ל.

טמפרטורת שתייה מומלצת: מומלץ להגיש מצונן ב- 8ºC – 10ºC

מחיר מומלץ לצרכן: 75 ₪.

יקב רמת נגב "קדש ברנע נגב" 2022

רשמי טעימה שלי: זהו בלנד אדום שכל אחד מרכיביו, תורם את חלקו להרמוניה. צבע, אדום עמוק עד סגול. באף, אוכמניות, קאסיס, נגיעות שוקולד, קפה ועקבות של אגוז מוסקט ומנטה. החֵך, נדיב, עם דומדמניות אדומות, אוכמניות, קאסיס ודובדבן שמספק בהירות מלפנים עם רמיזות עדינות של שוקולד חלב, וניל ותבלין חום. כל אלה, משלימים שורה חדשה של חומציות וטאנין אלגנטי, פרופיל שמניע את היין ממנו, מההתחלה ועד לסיומת. זהו יין צעיר, שתי ועכשווי ובמחיר שתשלמו עבורו, תקבלו, הרבה יין, במעט כסף.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: בלנד של 50% ענבי קברנה סוביניון, 35% ענבי שיראז, 15% ענבי קברנה פרנק, שנבצרו בבציר ידני בכרם "חלוצה" ובכרם "ניצנה" ברמת הנגב.

תיאור היין על פי היקב: בתווית הקדמית של הבקבוק, תמונת ההתיישבות ברמת נגב. ליין חומציות טובה, ומאוזנת וטעם שיורי ארוך ומלטף. היין בעל גוף בינוני.

אלכוהול: 13%

בקבוק: 750 מל"ל.

תאריך מילוי: 14.12.2022

טמפרטורת שתייה מומלצת: מומלץ להגיש מצונן ב- 16ºC – 18ºC

כשרות: כשר לפסח. הרבנות האזורית רמת נגב. ללא חשש עורלה הופרשו תרומות ומעשרות שביעית עפ"י היתר מכירה. לא מבושל.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יקב רמת נגב "רמון" פטיט ורדו 2021

רשמי טעימה שלי: גם כאן, מדובר ביין צעיר המגיע מהסדרה הגבוהה של היקב, שמפגין פוטנציאל השתבחות על ציר הזמן. צבע, אדום סגול ארגמן כהה ועמוק. בשלות, תבלינים, פרי, חומציות וכולם באיזון. באף, ניחוחות של שזיפים בשלים, תות עץ, ליקוריץ, אוכמניות ושוקולד מריר. בחך, טעמי אלון ועשבוניות, מגיעים לשיווי משקל, שבו משולבים תווים של פלפל, שזיף שחור ועשן, נתמכים על ידי, טאנינים לעיסים, מפתים, קטיפתיות וחומציות טובה. הגימור, מזכיר ניואנסים של תותים בשלים וקרם נוגט אגוזים רך.

סוג היין: אדום יבש

סדרת "רמון" מכילה את הזנים המצטיינים של היקב. יינות איכות זניים מחלקות מובחרות, שעברו דילול קפדני, בציר ידני סלקטיבי, ויישון ממושך בחביות חדשות. 

הרכב זני: 100% ענבי פטיט ורדו, שנבצרו בחלקה קטנה בכרם היחידני "ניצנה" ברמת נגב. חלקה זו, הניבה פרי בעל גרגר קטן ומרוכז במיוחד תוך שמירה על חומציות טובה.

תיאור היקב את היין: מאופיין  בגוף בינוני – מלא, אף מורכב ובשל וטעם שיורי ארוך ואלגנטי.

התיישנות: 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.

אלכוהול: 14%

בקבוק: 750 מל"ל.

תאריך מילוי: 01.12.2022

טמפרטורת שתייה מומלצת: מומלץ להגיש מצונן ב- 16ºC – 18ºC

כשרות: כשר למהדרין. בהשגחת הרב מאיר סויסה רב אזורי הרבנות האזורית רמת נגב. בד"צ איגוד רבנים. כשר לפסח. ללא חשש עורלה הופרשו תרומות ומעשרות שביעית עפ"י היתר מכירה. לא מבושל.

מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪.

יקב רמת נגב

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top