חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חג בוז'ולה שמח! השקת יינות הבוז'ולה נובו החדש יערכו בכל העולם ובישראל ב-17 בנובמבר. חברת שקד מפיצה בישראל את היינות של "מלך הבוז'ולה" – Georges Duboeuf

את החגיגה הזו אי אפשר להפסיק. יום הבוז'ולה מגיע (17 נובמבר) וכמידי שנה חברת שקד מפיצה בארץ את יינות הבוז'ולה נובו של Georges Duboeuf . את היין, ויינות בוז'ולה נוספים, יהיה ניתן לטעום ללא תשלום בסניפי רשת החנויות דרך היין, ביום חמישי, בין השעות 17:00-20:00 וביום שישי למחרת בשעות 10:00-15:00.

Georges Duboeuf 
Georges Duboeuf  שייסד את היקב המשפחתי הנושא את שמו, נחשב כאבי רעיון החגיגות וידוע בכינויו "מלך הבוזו'לה". יינות הבוז'ולה נובו של דובף מוכרים בתוויות הצבעוניות ובקמפיינים הססגוניים המלווים את השקתם. בתחילת הדרך נשלחו היינות מאזור בוז'ולה לפאריס במרוץ חגיגי שהפך בשנות ה- 70 לאירוע לאומי צרפתי. הסלוגן המפורסם של הקמפיין היה: "הבוזו'לה נובו הגיע". במהלך השנים התפשטה מסורת חגיגות הבוז'ולה גם לשאר העולם וכמובן גם לישראל. חברת שקד מלווה את מסורת הבוז'ולה-נובו מזה שנים רבות ולוקחת חלק בחגיגת היין הבינלאומית השמחה עם הרבה שמחה והנאה מהיין החדש שהגיע.

 2022 Beaujolais Nouveau Georges Duboeuf

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: גאמיי נואר

הכרם: כרם הבוז'ולה, על 13,000 הקטרים ​​של גפנים, ממוקם צפונית לליון. הוא מאופיין בעמקים רבים שבהם הקרקעות הן בעיקר גרניט או חרסית-גיר. ענב הגמאי הוא המלך כאן ומציע ניחוחות פירותיים עזים. הכינויים של בוז'ולה, בוז'ולה-כפרים כמו גם עשרת קרוס, מציעים אינספור ביטויים שיחדשו לתמיד את חווית יינות האזור.

הנובו הוא יין צעיר למדי שמשוחרר לשוק תקופה קצרה ביותר לאחר הבציר. לצורך כך הוא מיוצר בטכניקה ייחודית (תסיסה קרבונית) המעניקה לו אופי פירותי קל, ייחודי ומאוד מזוהה.

זהו יין בוז'ולה נובו קלאסי, פירותי, קל, צעיר ומהנה עם ניחוחות תות בננה אופייניים והרבה רעננות ושמחת חיים.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 14°C- 16°C

מחיר מומלץ לצרכן: 69 ₪.

לכבוד המאורע הנה כמה עובדות על היין שהוא תופעה:

הבוז'ולה נובו (הבוז'ולה החדש) הוא יין המיוצר באזור בוז'ולה בצרפת מזן הענבים גאמיי (גאמה) נואר.
בוז'ולה הוא אזור יין שנחשב לחלק מאזור בורגון רבתי. כשליש מענבי האזור מיועדים לייצור יינות הנובו הצעירים. יינות אלו מסמלים את סיומו של הבציר ותחילתה של "שנת היין החדשה". יתר הענבים משמשים ליינות נוספים מזן הגאמה. יינות הבוזו'לה קרו למשל, מגיעים מ- 10 כפרים מוגדרים ומעניקים איכויות גבוהות למדי.

את יינות הבוז'ולה נובו מומלץ להגיש קרירים (כ 14 – 16 מעלות). שעה במקרר לפני ההגשה יביאו אותם לטמפרטורה האידיאלית. המרתף לא ממש רלוונטי במקרה של הבוז'ולה נובו. זהו יין ששותים בצעירותו והוא אינו מיועד להתיישנות ארוכה.

הבוז'ולה נובו מושק מידי שנה בכל העולם בחגיגות ופסטיבלים בתאריך זהה הידוע כ"יום הבוז'ולה" (יום חמישי השלישי של חודש נובמבר בשעה 12:01 בלילה). לצורך כך מוטסים היינות לכל רחבי הגלובוס מספר ימים קודם לכן וחל איסור מוחלט לפתוח אותם לפני המועד הנ"ל. באזור בוז'ולה לבד מתקיימים כ- 120 פסטיבלים מקומיים לציון השקת היין החדש. השנה כמובן לא יהיו פסטיבלים, אבל זה לא אומר שמפסיקים לשמוח.

דרך היין

קרדיט צילום: יח"צ

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top