לרגל חג השבועות 'יקב ברקן' גאה להשיק לראשונה: יין כתום מסדרת 'BETA', בציר 2021

במיוחד לקראת חג השבועות הקרב, אשר מבשר את פתיחת עונת היינות האביביים שילוו אותנו לאורך ימי הקיץ החמים, יקב ברקן גאה להשיק לראשונה: יין חדש ומרענן – יין כתום, מסדרת היינות הייחודיים 'BETA'. סדרת BETA של יקב ברקן המרתקת מיועדת לצרכני היין החדשניים וההרפתקנים לחוויה מיוחדת של זנים, ניחוחות וטעמים ייחודים המתרחקים מן הזרם המרכזי אל עבר קצוות היצירה האישית.

יקב ברקן יין כתום, BETA, בציר 2021

רשמי טעימה שלי: צבע, זהוב עם שוליים בוהקים. אף: ניחוחות מבושמים של פריחה לבנה, רמיזות קלות לווניל, לצד אפרסק לבן ומשמש, עם רמזים של תה צמחים פרחוני. חך, רענן, בעל גוף בינוני, עם חומציות מאוזנת היטב וטעמים עשירים של משמש וחבוש, בשכבות דבש ותה ירוק.

זהו יין כתום ראשון לסדרת BETA וליקב ברקן. היין מבטא את הרצון של צוות הייננים של היקב, בראשותו של היינן הראשי עידו לוינסון Master Of Wine, להתנסות בעשייה המסורתית האופיינית ליינות כתומים מזווית ראייה אחרת.
ביקב ברקן חקרו כיצד ניתן להעשיר את היין בכל הטוב האגור בקליפת הענב, שלל הארומות והטעמים החבויים בה, מבלי לאבד מהאותנטיות האופיינית לזנים הבודדים כמו גם לבלנד הסופי יחדיו.

היין הכתום מופק מהשריית קליפות ענבים לבנים, בדיוק כמו בהכנת יין אדום.
הצבע הנספח מהקליפות הופך את היין מ"לבן" ל"כתום".
יין זה הוכן באמצעות השריית קליפות שנועדה לספוח ארומה, טעם וצבע מ 3 תסיסות נפרדות שלאחר היישון בחביות אוחדו ליין אחד: רוסאן (60% מהבלנד הסופי) מראווי וג'נדאלי (20% כל אחד).

רשמי טעימה מטעם היקב:
השריית הקליפות הובילה ליין ארומטי למדי. הארומות והטעמים שנספחו מהקליפה הובילו לניחוחות פרחים ותבלינים בשילוב טעמי משמש ואפרסק. יישון בחביות הוביל למורכבות טעמים נוספים עם נגיעת וניל וניחוחות קלייה עדינים.

בציר: 2021

כרם: גליל עליון (רוסאן), הרי יהודה (מראווי וג'נדאלי)

אלכוהול: 12.5%

מחיר מומלץ לצרכן: 90 ₪.

כשרות: כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 9°C-12°C

ניתן לרכוש בחנויות היין ורשתות השיווק ברחבי הארץ.

יקב ברקן

קרדיט צילום: איל קרן צילום קולינארי