יקב רמת חברון גאה להציג את הבציר החדש: ספיישל רזרב 2016 לכבוד פסח תשפ"ב 2022

בלב איזור יהודה, בגובה של 1000 מטר מעל פני הים, מוקפת הרים, שוכנת העיר חברון. האקלים בחברון מושפע מהאזור ההררי, מהבריזה הקרירה הנושבת מקו החוף ומן החום והצחיחות המגיעים מהנגב, זהו אחד המקומות האידיאלים לגידול ענבים בארץ. אדמת הרי חברון פורייה ומתברכת בכרמי יין וזית הגדלים בה. עוד בתנ”ך מוזכרת חברון כאזור שבו גידלו הכנענים ענבים, סימוכין לכך ניתן למצוא בסיפור המרגלים ששלח משה רבנו לתור את הארץ. הם חזרו והביאו מחברון אשכול ענבים עצום. יותר ממיליון יהודים חיו בסביבת העיר חברון בתקופת ממלכת דוד, העיר חברון היתה מקום מושבו במשך 9 שנים עד להשתקעותו בירושלים. אחד מהענפים העיקריים בתקופה זו היה ייצור יין, היין שיוצר באזור חברון נודע באגן הים התיכון והגיע עד רומא. גם לאחר חורבן בית המקדש השני, גידול כרמי יין המשיך להיות הפעילות החקלאית המרכזית לאורך כל התקופות – הרומאית, הביזנטית, הערבית, הנוצרית, הממלוכית ועד היום. כשמתקרבים לחברון, ים של גפנים מציף את העיניים בכל מקום, במספר מקומות רב הגפנים גדלים בטבע ללא מגע יד אדם. האיסלאם אסר על גידול ענבי יין אך מספר יהודים חזרו לאזור ושתלו זנים משובחים כמו: קברנה סוביניון, מרלו ופינו נואר – התוצאה מרשימה מכיוון שהאזור מותאם לחלוטין לגידול כרמים. יקב רמת חברון תורם להמשך המסורת הקלאסית של האזור – גידול ענבים טובים ויצוא יינות משובחים. ההשקעה להקמת יקב חדש בחברון נעשתה ביוזמה של קבוצת צרפתים אוהדי ארץ ישראל. היקב הוקם על בסיס מודל צרפתי המשלב טכנולוגיות מתקדמות ביותר לייצור יין עם מסורת של ייננות צרפתית. כל הציוד ביקב החל ממערך קליטת הענבים, מכלי התסיסה ושימור היין  עשוי נירוסטה מהאיכות הגבוהה ביותר. המכלים מצוידים במערכות ממוחשבות לבקרה ושמירה על טמפרטורה רצויה. במרתף היקב כ- 700 חביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי בהן מתיישן היין. פעילות היקב החלה בבציר 2001 ומטרתו ייצוא מרבית התוצרת. כיום היקב מייצא לארה”ב, צרפת, בלגיה, הולנד, איטליה, ספרד, מקסיקו וסין. יינות היקב אינם נמכרים רק לקהל יהודי אלא גם לקהל לא יהודי אשר מעריך את היין האיכותי המגיע מיקב רמת חברון. יקב רמת חברון קולט ענבים מאזור חברון, נגוהות, פני קדם, איבי הנחל, אדרת ועוד. לחבלי ארץ זו מסורת בת אלפי שנים בגידול כרמים למאכל וליין, ויקב רמת חברון גאה להיות חוליה בשרשרת ההיסטוריה המפוארת של חקלאות בארץ ישראל. אנשי היקב העוקבים כל השנה אחר הטיפול בכרמים, בוחרים בקפידה את הענבים המשובחים ביותר מזני קברנה סוביניון, מרלו, סירה, קברנה פרנק, פטיט סירה ופטיט ורדו. יקב רמת חברון מייצר יינות איכות כשרים, ומייחס חשיבות וכבוד רב לחיבור ולקשר בין היינות  להיסטוריה ולגיאוגרפיה של ארץ ישראל, אותה הוא מבטא במתן שמות תנ”כיים ליינותיו ובעיצוב התוויות הייחודי על גבי הבקבוקים. יקב רמת חברון גאה להציג את הבציר החדש: ספיישל רזרב 2016 לכבוד פסח תשפ"ב 2022.

יקב רמת חברון ספיישל רזרב 2016

רשמי טעימה שלי: היין בצבע שזיף כהה. באף, ניחוחות אטרקטיביים מפתים של פרי יער בשל וכהה, פטל ושזיפים ותבלינים פיקנטיים. בחך, היין אלגנטי ומאופק, מובנה היטב, טאנינים רכים, עם פירות יער עזים שחורים דובדבנים, אוכמניות, נגיעות קאסיס וליקוריץ ושזיפים בשלים, מתערבבים עם תווים מלוחים, מוקה ונגיעת תבלינים. הסיומת ארוכה. יופי של יין.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: בלנד אדום של -65% ענבי קברנה סוביניון, 25% ענבי מרלו, 10% ענבי שירז

כרמים: הגדלים בגובה של 950 מ' בלב הרי יהודה.

עשיית היין: הענבים נבצרו באופן ידני ועברו תהליך תסיסה ארוך בתנאים קרירים במכלי תסיסה ייחודיים המאפשרים להגיע למיצוי מקסימלי של הפולי פנולים.

התיישנות: היין יושן במשך 24 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, 65% מהן חביות חדשות.
לאחר ביקבוק היין יושן במשך 24 חודשים לפני שיווקו.

תיאור היקב את היין: היין מאוזן, עשיר וחלק עם ניחוחות דשנים של דובדבן, שוקולד, פלפל שחור וסיומת נאה של תבלינים ארומטיים.

כשרות: בהשגחת "יורה דעה"  בד"ץ הרב שלמה מחפוד, בהשגחת בנימין הלוי גרובער התאחדות הרבנים, בהשגחת הבד"ץ משגיחי הדת, בד"ץ איגוד רבנים, UP, לא מבושל.

טמפרטורת הגשה מומלצת: °C18°-16

בקבוק: 750 מל"ל

מחיר מומלץ לצרכן: 360 ₪.

שיווק והפצה

קרדיט צילום: אייל קרן צילום קולינארי