יקב מרגלית פרדיגמה GSM 2018 לכבוד פסח תשפ"ב 2022

יקב מרגלית, הוא יקב משפחתי קטן שהוקם ב- 1989. בשנים הראשונות היקב הוקם בכפר-בילו ליד רחובות, ובשנת 1994 עבר למיקומו השני בפרדס ליד חדרה. מאז 2013 היקב נמצא במושבה בנימינה שבחוף הכרמל. השיווק המסחרי הראשון של היין (קברנה-סוביניון בציר 1989), היה לאחר שנים רבות של ייצור ניסיוני וחלוקת היינות ללא תמורה בין חברים. עניין הציבור ביקב הקטן הלך וגבר עם השנים, וזאת כנראה משתי סיבות: האחת, היה זה היקב המסחרי הקטן הראשון שהופיע בנוף תעשיית היין הישראלית שהייתה בשליטה מלאה של יקבים ותיקים, גדולים ובינוניים. והסיבה שנייה בגלל איכותו של היין וייחודו. עם הקמת היקב נאלצנו לקנות ענבים באופן מחתרתי מכיון שכל הענבים בישראל נמכרו בחוזים ארוכי זמן ליקבים הגדולים. תוך כדי עבודה הבנו שאם לא נהיה בעלי הכרמים ונגדל את הענבים בעצמנו, לא נוכל להתמיד לייצר יין באיכות אותה ראינו לנגד עינינו. עשר שנים לאחר מכן, כאשר היקב התבסס וקנה לו מקום והכרה, נטענו את שני הכרמים הראשונים בגליל ובבנימינה. ב-2011 נטענו את הכרם השלישי בזיכרון-יעקב. הייצור השנתי גדל מ-900 בקבוקים בשנה הראשונה עד להיקפו כיום של כ-30,000 בקבוקים בשנה. מאז הבציר הראשון, חלק ניכר מהיין של כל בציר חדש נמכר ביקב בשלשה סופי שבוע של טעימות ללקוחות היקב שנערך בחדשי האביב מרץ/אפריל לפני פסח. יתרת היין משווקת לחנויות ולמסעדות בישראל, וחלק קטן נמכר לייצוא. יקב מרגלית ממליץ על פרדיגמה GSM לכבוד פסח תשפ"ב 2022.

יקב מרגלית פרדיגמה GSM 2018

פרדיגמה GSM, גרנאש-סירה-מורבדר, הינו הבציר הראשון מכרם זיכרון יעקב.

רשמי טעימה שלי: האף, מגלה ניחוחות של אוכמניות, המונחים על ידי מינרליות וגרפיט, לצד דובדבן אדום ושחור צפוף, פטל ורמזים לתות, שעטופים בניחוחות אלון אלגנטיים ופלפל שחור חריף, אלה מתערבבים עם רמזים של הל וקליפת תפוז. בחך, טעמים של שזיף, דובדבן, אוכמניות ותבלין אפייה, מעורבבים עם אספרסו וקקאו. הגימור התוסס יוצר איזון בין חומציות תוססת, מינרליות וטאנינים יציבים.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: סירה 28%, גראנאש 35%, מורוודר 37%

אלכוהול: 14.5%

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16°-18°C

כשרות: ללא

מחיר מומלץ לצרכן: 155 ₪.

נקודת המוצא ביקב מרגלית היא קודם כל ליהנות מן העשייה, תוך הקפדה ללא פשרות על איכות היין. הם מאמינים שקיימים אזורים בישראל שהם מקום אידיאלי לגידול ענבי יין, וזאת בגלל השמש והאור הרב שישראל בורכה בהם, התורמים לאיכות הענבים.

יקב מרגלית

רחוב הטחנה 60, בנימינה

אסף: 054-628-5666

יאיר: 050-533-4433

מכירות והפצה – עודד: 054-652-0604

asaf@margalit-winery.com

marwine@netvision.net.il

צילום הבקבוק: דני רובין

עריכת התמונה: ניר רובין