יקב יערה VINERIE DE YAARA קברנה סוביניון 2019

יקב יערה נקרא על שם פרח היערה ועל שמה של יערה עובדיה, ביתם היפיפייה של הזוג הדר ושמוליק היקב הוקם ב- 2004 ומייצר כיום כ- 5000 בקבוקי יין. שמוליק בוגר הקורס הדו-שנתי לייצור יין בבית הספר ליין שורק, והוא מקבל ( ותאמינו לי שבעיניי זה הכי חשוב ) רוח גבית, עידוד, ודחיפה, מהדר אישתו שניכר עליה, שהיא המנוע עם הראש העסקי והכלכלי של היקב מה שמאפשר לבעלה "להתפרע" עם היינות. שמוליק עובדיה ממשיך לדאוג ליינות החדשים שלו המתיישנים עדיין בחביות, והוא מוכר בגאווה, את היינות שלו בארץ ולחו"ל כנגד הזמנות. את היין ששמוליק עובדיה מייצר, הוא עושה לדבריו "באהבה ושמחה ביקב שהוקם ע"י הדר ושמוליק והמייצר יינות איכותיים ממספר זנים". השנה, עשה היקב מספר חביות במתקני בית הספר ליין ויקב שורק ובהם קברנה סוביניון, מלבק, שיראז, בלנד בתסיסה משותפת 2 זנים ובלנד נוסף בתסיסה משותפת 4 זנים. לאחרונה, כחלק מקונספט של מיתוג והצהרה מחייבת כי כלל יינות היקב הם יינות רזרב מכל היבט, החליט שמוליק גם לצפות בשעווה את פקקי היין של כלל הבקבוקים שביקב. בואו ותצטרפו אליי לטעימת קברנה סוביניון 2019 של יקב יערה.

על איטום פקקי יין בשעווה

שתי שיטות עיקריות לאיטום בקבוקי יין משמשות כיום ייננים. דרכים אלו לאטום את הפקק בצורה מאובטחת לתוך בקבוק היין הן על ידי הנחת חומר איטום שעווה על חלקו העליון של הבקבוק הפקק או מריחת שרוול של פלסטיק מתכווץ בחום. כיום, שרוולי פלסטיק אלו נמצאים לעתים קרובות ביינות מסחריים במחירים נמוכים יותר מכיוון ששיטה זו קלה יותר ויכולה להוסיף קישוט אטרקטיבי לבקבוק. עם זאת, אטמי פלסטיק לרוב אינם מצליחים לספק סגירה אטומה, ומסיבה זו שיטת איטום השעווה הישנה יותר מועדפת על ידי חברות המייצרות ומוכרות יינות מסחריים בעלי קליבר גבוה יותר.

כמו כן, שיטת איטום השעווה מהירה וקלה ליישום ומציעה דרגות הצלחה גבוהות להגנה יסודית על יינות בבקבוקים במהלך האחסון, המכירה והמשלוח. ניתן להסיר בקלות אטמי שעווה באיכות טובה לפני פתיחת הפקק של הבקבוק, בעוד ששרוולי פלסטיק יכולים להיות מסורבלים להתנתק מבקבוקי יין לפני השימוש. איטום שעווה מנצח לחלוטין עבור הגנה בטוחה ומאובטחת של יינות בבקבוק על פני שרוולי נייר כסף, המציעים הגנה גרועה על איטום והם דקורטיביים בעיקרם.

שימוש בשעווה בבקבוק יין באיכות טובה, חשוב בתעשיית ייצור היין מהסיבות העיקריות הבאות:

מניעת הידרדרות היין: אפילו הדרגה הגבוהה ביותר של פקקים עשויה לא להבטיח איטום מצוין של בקבוקי יין. אם פקק מאפשר חלחול יין ודליפה אפשרית, היין בבקבוק יתחיל להתקלקל עקב הכנסת אוויר לבקבוק. חיידקים שעלולים להזיק עלולים גם להצטבר, ומכיוון שאוויר יכול לחמצן את רכיבי הטעם ביין, יין המאוחסן, נמכר ונשלח בבקבוקים אטומים בצורה גרועה עלול להידרדר במהירות. בנוסף, "באג החומץ" הנפוץ באוויר יכול ליצור חומצה אצטית, המעניקה ליין אטום בצורה לא בטוחה את הטעם הלא נעים של חומץ. עם זאת, גם אם הפקק אינו מיוצר כדי לספק תכונות איטום עם רמות גבוהות של סגירת בקבוקים אטומים, כאשר הוא מצופה בשעווה ברמה גבוהה, ניתן להשיג איטום אטום באיכות מעולה כדי להגן על יינות משובחים.
הגנה מפני נזקי שעם: במיוחד עבור יינות שצפויים להיות מאוחסנים שנה או יותר למטרות יישון, לפקק אטום בשעווה יש הגנה גדולה יותר מפני נזקים מתנאי לחות, אחסון קר או התפתחות של חדקונית השעם. כמו כן, יינות שמיוצרים כך שלא מכילים תוספים מלאכותיים או חומרים משמרים פגיעים במיוחד להתפתחות של הידרדרות הפקק, שעלולה להכתים את היין בבקבוק. אם יינות מאוחסנים במרתפים לחים או בחדרי אחסון ללא פקקים נאותים ומאובטחים אטומים בשעווה, ריחות מעופשים ומעופשים יכולים למעשה לחלחל לפקק ולפגוע ביין. מסיבות אלו, איטום שעווה לבקבוקי יין חיוני כדי להבטיח הגנה טובה הן על פקקי הבקבוק והן על היין עצמו.
מיתוג ושיפור מראה המוצר: המראה המסודר והאטרקטיבי של חותם שעווה מקצועי על בקבוקי יין מקדם יותר עניין של לקוחות ומכירות יין. בנוסף, חותמות שעווה מציעות הזדמנות להחתמת שם חברה או לוגו קלה על בקבוקים, המזהה במהירות ובבהירות את המותג של היינן. ניתן להצמיד אלמנטים דקורטיביים נוספים לחתם כדי למשוך יותר תשומת לב לשם היינן או כדי להדגיש איכויות שונות של סוגי יינות דומים.

יקב יערה קברנה סוביניון 2019 

רשמי טעימה שלי: האף, מציג ניחוחות עזים של פרחים ופירות כהים עם רמזים של קטורת ואלגום(עשיר, עצי, מזרחי). ככל שאתם מערסלים את גביע היין הוא משתנה כל הזמן. ואז קמים ובאים דומדמניות ופרחים. הוא אינטנסיבי, אך אלגנטי ומלא בריחות וטעמים של עשב טרי, נענע, דובדבן, שזיף כהה בשל, ליקוריץ, ודומדמניות שחורות. החך, מלא ומוצק עם ליבה נפלאה של טאנינים משי מצוחצחים ויפים. הרמוניה ואיזון נהדרים, אליהם מצטרפים טעמים וניואנסים של שוקולד מריר, פולי קפה ופירות כהים. תווי הפירות המתוקים נמשכים מההתחלה ועד הסוף, כאשר הסיומת רחבה. היין שתי ועכשווי. אבל בהחלט בנוי להשתבחות ביישון בתנאים אופטימאליים על ציר הזמן.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: 100% ענבי קברנה סוביניון

כרם: ספסופה הגליל העליון

התיישנות: 24 חודשים בחבית עץ אלון צרפתי

אלכוהול: 14%

סה"כ בקבוקים: כ- 300

יינן: שמוליק עובדיה

טמפרטורת הגשה מומלצת: ° 18 – °C – 16

כשרות: ללא

מחיר מומלץ לצרכן: 200 .

יקב יערה

תאנה 45, כרמי יוסף
טלפון: 077-9150501
נייד: 050-7531939 050-3307507

צילום הבקבוק: דני רובין

עריכת תמונה: ניר רובין