יקבי כרמל ואלכסנדר מציגים: בירה קראפט מהטובות בעולם "מבשלת אלכסנדר" בעמק חפר מייצרת בירה קראפט ישראלית שעומדת בשורה אחת עם הבירות הטובות בעולם

כניסת יקבי כרמל לקטגוריית בירת הקראפט, מגיעה כחלק מהרחבת פורטפוליו מותגי הפרמיום של היקב הגדול בישראל, זאת לאור צמיחה גלובלית ומקומית בצריכת מוצרי פרימיום ככלל ובמותגי בירות קראפט בפרט.
כחלק ממגמת חדשנות מתמדת, מבשלת אלכסנדר המחודשת משיקה בירה חדשה במהדורה מיוחדת הזמינה לרכישה באתר ובמרכז המבקרים בלבד וסיידר אלכוהולי, אותו ניתן לרכוש בחנויות יין , מסעדות נבחרות, ומרכז המבקרים.

נדב ארנס ארד, מנכ"ל יקבי כרמל: "אנחנו גאים להכריז על שיתוף פעולה עם בירה אלכסנדר, שעברה להפצה רחבה של יקבי כרמל. המבשלה החדשה והמתקדמת של בירה אלכסנדר מגדילה את כושר הייצור של המבשלה ותאפשר לה להביא את בשורת הבירה האיכותית לכל הארץ. בימים אלו, אנו משלימים את הערכותינו לשנה הקרובה מבחינת כושר מכירות והפצה. תוצאות מהלכים אלו מורגשים כבר בשנה הנוכחית ויבואו לידי ביטוי מלא בשנת 2022".

אורי שגיא, מייסד ומנכ"ל מבשלת אלכסנדר הוסיף כי: "מבשלת בירת הקראפט הישראלית 'אלכסנדר', מייצרת בירה טרייה, לא מסוננת ולא מפוסטרת, מחומרי גלם באיכות הגבוהה ביותר. הבירה מיוצרת בתהליך קפדני וארוך מהרגיל המבוסס על ידע ומסורת של מבשלות איכות אירופאיות, בכמויות קטנות שמאפשרות הקפדה ושליטה מלאה באיכות".

• מבשלת הבירה החדשה מצוידת בטכנולוגיה מתקדמת של תהליכי בישול הבירה ומאפשרת ייצור בירה בסטנדרטים של מבשלות בירת הקראפט המתקדמות בעולם.
• לצד חדשנות וקדמה טכנולוגית, מציגה המבשלה גם מערכות חסכון באנרגיה ובמים, הממחזרות את אנרגיית החום ומצמצמות פליטות לסביבה.
• יחד עם השקת המבשלה החדשה, משיקה אלכסנדר מרכז מבקרים חדש ומרשים המציע מגוון סיורים והדרכות.

IMPERIAL STOUT – בירה בסגנון שנולד באנגליה במאה ה-18 המתבגרת בחביות עץ אלון. לבירה ארומה עשירה ומורכבת של לתתים קלויים, קפה, קרמל, קוקוס, וניל, סויה, ליקריץ. טעמה של הבירה עמוק, עשיר ומורכב, אספרסו אלכוהולי, פירות מיובשים, פולי קקאו, קרמל כהה, קוקוס, וניל, וויסקי, ועוד, גוף מלא וחלק וסיומת ארוכה.

אלכוהול: 10.4%
אלכסיידר – סיידר יבש המיוצר מתפוחים ישראלים בלבד. הסיידר משלב בין מתיקות תפוחים מאוזנת בחומציות, סיומת יבשה ומורכבת עם מעט מרירות עדינה. האלכוהול והגיזוז של הסיידר מתקבלים מתסיסה טבעית. הסיידר לא מסונן ולא מפוסטר ולכן עשיר יותר בטעם ומכיל משקע עדין של שמרים על קרקעית הבקבוק.

אלכוהול: 7%

מחיר מומלץ לצרכן לסוגי הבירה המגוונים של אלכסנדר: 13-15 ₪

אודות מבשלת אלכסנדר
מבשלת אלכסנדר הוקמה ב- 2008 בעמק חפר. חזון המבשלה הוא לייצר בירה ישראלית מעולה שתעמוד בשורה אחת עם מיטב מבשלות הקראפט הבוטיקיות בעולם.
מגוון המבשלה כולל בין היתר את: BLONDE בירה עדינה ומורכבת, AMBREE בירה בסגנון כפרי צרפתי, חיטה ישראלית בירה קלה ומרעננת העשויה מחיטה ישראלית, GREEN בירה בסגנון IPA עם הפרשנות הייחודית של מבשלת אלכסנדר, בלייזר בירה זהובה וחזקה, BLACK בירה חורפית, חזקה ועשירה, SAISON בירה בסגנון בלגי מיוחד.

הבירה של מבשלת אלכסנדר היא מהמעוטרות ביותר בקרב מבשלות הבירה בישראל. בשנים האחרונות זכתה אלכסנדר ב-9 מדליות בתחרויות בירה נחשבות בעולם, בנוסף למדליית כסף לבירה BLACK מהתחרות האחרונה בשנת 2020.

בירה אלכסנדר היא היחידה שזכתה במדליות זהב באולימפיאדת הבירה בגרמניה, מה שהפך אותה לבירה הישראלית הטובה בעולם!

שעות פעילות
ימי א’-ה’ בשעות 9:00-16:00
ימי ו – 9:00-15:00
כתובתנו
רחוב צבי הנחל 13, פארק תעשיות, עמק חפר
דואר אלקטרוני
[email protected]
טלפון
074-7034094

קרדיט תמונה: איל קרן סטודיו לצילום קולינארי