יקב סומק משיק את יין הדגל בקעת הנדיב 2014

יקב סומק הוקם בשנת 2002 ע"י ברק והילה דהאן, במטרה לייצר יין ברמה הגבוהה ביותר מכרמי המשפחה. ברק, דור חמישי לכורמים בזיכרון יעקב, גדל כששורשיו נטועים עמוק במסורת המשפחתית והאהבה ליין טבועה בו מאז ומעולם. היכרותו האינטימית עם כל חלקה וגפן ונחישותו לשלב שיטות עבודה ידניות מסורתיות על מנת להפיק את המיטב מהכרמים, מביאה לתוצאות מדהימות באיכות הענבים של היקב. הילה סיימה תואר ראשון בחקלאות מהאוניברסיטה העברית ונסעה לאוסטרליה על מנת להמשיך להעמיק את הידע היינני והמקצועי של עשיית היין והשלימה תואר שני בייננות באוניברסיטת אדלייד. השילוב בין השניים מביא ליקב מסורת, ידע וניסיון של גידול הכרמים באזור זכרון יעקב, יחד עם ידע טכנולוגי ויינני. יקב סומק הוא יקב משפחתי הממוקם במרכז המושבה זיכרון יעקב. כרמי המשפחה נטועים באזור בקעת-הנדיב ומעובדים ע"י המשפחה מאז שנת 1882, באמונה כי מדובר באזור איכותי וייחודי לגידול ענביי יין. כל בקבוק יין של היקב אשר נפתח הוא סופו של תהליך מהנה וארוך בו חברו האדמה, השמש, הגשמים והרוחות, לעבודת כפיים, תשומת לב קפדנית ואהבת היין. בכרמי היקב נטועים: זנים אדומים –קריניאן, קברנה פרנק, סירה, מלבק, גראנש, מורבדר ופטי ורדו. זנים לבנים – שרדונה, רוסאן, שנין בלאן וויונייה. יקב סומק משיק את יין הדגל בקעת הנדיב 2014.

יקב סומק בקעת הנדיב 2014

רשמי טעימה שלי: צבע, סגול כהה ועמוק, עם שוליים בוהקים. באף, אוכמניות שאובקו בפלפל שחור, ארומות פרחוניות, עם דומדמניות וסגנון סגול, לצד תווים של עשבי תיבול ים תיכוניים יבשים, תבלינים וקופסת סיגרים. בחך, גוף מלא, טאנינים עגולים וקטיפתיים. אני אוהב, את נימות אגוזי הלוז והשוקולד, המתמזגים בהרמוניה של טעמים מורכבים, עם המבנה המודגש של פטל כהה, טעמי פרי מרוכזים של תאנה מיובשת, דובדבן שחור ושזיף וקפה עשיר, המובילים לגימור מעושן וארצי, עם מבנה טאנין נהדר, היין הזה בטוח יעמוד וישתבח במבחן הזמן. ואיזה יופי של יין.

סוג היין: אדום יבש

היין: יין הדגל של היקב קרוי על שם אזור גידול הכרמים שבאזור בקעת הנדיב.

הרכב זני: בלנד ענבי קברנה פרנק, פטי ורדו וקריניאן.

התיישנות: היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות למשך 36 חודשים בצירוף שנתיים נוספות בבקבוק.

תיאור היקב את היין: ליין גוף מלא וצבע אדום עמוק, רב עוצמה המתובל בנוכחות פרי אדום, שחור ותבלינים.

אלכוהול: 14%

כשר: לא

קיימות ואחריות חברתית ייצור יין טבעוני: ביקב סומק מיוצרים היינות ללא שימוש במרכיבים מן החי ולכן קיבלו את תו Vegan Friendly. 

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

מחיר מומלץ לצרכן: 160.00 ₪.

יקב סומק

הרצל 16, זיכרון יעקב

04-6397982

[email protected]