יקב דלתא ממליץ על PI מתוק 2017 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א

אילו את הפתיח ואת הכתבה על יין זה, הייתה קוראת רופאת המשפחה שלי, הייתי נקרא אליה לבירור משמעתי קצר ומיידי, שכן המתיקות של יין זה, היא כה נעימה, כה טעימה, כה חנפנית שהייתי מוכן להיקרא לבירור שוב ושוב. יקב דלתא ממוקם בלב הגליל העליון צמוד למושב דלתון, מוקף בכרמיו האיכותיים אל מול הרי הגולן והחרמון. את היקב הקימו שלושה חברי ילדות ממושב דלתון, חקלאים בנשמה ואוהבי יין. ההשראה של שלושת החברים. "נתינה והשקעה בכרם וביקב עושה את החיים שלנו! וממה שאנחנו מקבלים אנחנו יכולים להתפרנס". החזון שלנו-תוצאה של יצירה מושלמת המתאימה לכולם, המושפעת ומעוצבת ברובה ממה שהיינן והכורם מקבלים מהטבע. יינות האיכות של היקב מופקים מענבים אשר גדלו בכרמי היקב וטופחו ע"י צוות הכורמים הוותיק, המוכשר והמקצועי שלנו. יינות היקב מבטאים את הטרואר הייחודי של מרום גליל בגובה 950 מ' ומעלה ואת תהליך הייצור המוקפד בציוד מהמתקדמים בעולם. ייננים: מנשה אלגלי ויהודה כמיסה לשעבר היינן של יקב אור הגנוז. כשרות: רבנות מקומית ובד"צ העדה החרדית משהו טוב קורה שם ביקב דלתא יקב שמביא לידי ביטוי את אוצרות הטבע הגלומים בענבי מרום הגליל. כרמים וותיקים עם חלקות ייחודיות, בבעלות היקב, נטועים באדמה משובחת בגובה רב, ונהנים מאקלים מיטבי. אשכולות משובחים, הנבררים ונבצרים ידנית עם זריחה, עוברים הפרדה בהרעדה, מיון בממיינת אופטית המתקדמת בעולם, תסיסות ארוכות מאוד, ומשתבחים בחביות עץ אלון צרפתי, בנפח 300 ליטר, חדשות ואיכותיות ביותר. תהליך הייצור מוקפד במיוחד, כולל מילוי בקבוקים בטכנולוגיה האיכותית ביותר, ועומד בתקנים המחמירים ביותר. היקף הייצור של היקב כיום עומד על בערך 70,000 בקבוקים, אנשי היקב מצהירים כי בכוונתם להגדיל את ההיקף לכדי- 110,000 בקבוקים בשנה, עם הפנים לייצוא. אז מה עושים אתם שואלים? ובכן, דואגים שהיינות של היקב יגיעו אליכם. כבר ממבט ראשון, על חלק מבקבוקי היין בעיקר הלבנים, הרוזה ויין הקינוח, וכמובן יינות הפרימיום עם הבקבוק הכבד, ניתן להתרשם שהושקעה כאן מחשבה בניראות הבקבוקים על מנת למתג ולבדל אותם על מדפי חנויות היין. גם מארז הקרטון שיגיע אליכם עם בקבוקי היין של היקב, עוצב בצורה מיוחדת ומבדלת והכול בכדי להשיג מקסימום חשיפה ובולטות. יקב דלתא ממליץ על PI מתוק 2017 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א.

יקב דלתא פאי מתוק 2017 

רשמי טעימה שלי: צבע, אודם, עמוק ועז. באף, ניחוחות וטעמים של עוגת פירות, שזיפים מיובשים, דובדבנים ודומדמניות מיובשים, יחד עם מלנג' מעורב של קליפת תפוז מסוכרת, קינמון ונגיעות פלפל אנגלי, עם רמיזה אלכוהולית מהברנדי המחזק. החך, חלק מאוד ומאוזן. המתיקות מורגשת ומודגשת אך לא מוגזמת, טאנינים תומכים. דומדמניות מלאות, צפופות ועשירות. הטעם מתמשך ועשיר, הגימור נקי קטיפתי ועדין. עם הרבה רצון ללגום עוד ועוד.

סוג היין: יין אדום מתוק

הרכב זני: מורכב מ-100% קברנה סוביניון אשר גדלו ונבצרו בכרם יחידני באזור דלתון

תיאור היקב את היין: הינו יין קינוח ייחודי ונגיש מאודהמחוזק בברנדיהברנדי יוצר מענבי הקברנה של היין עצמוהיין מאופיין בארומות מאוזנות. 

תאריך מילוי: 15.3.2019

אלכוהול: 15%

התיישנות: 18 חודש בחביות עץ אלון המיועדות במיוחד עבורו.

מחיר מומלץ לצרכן: 159 ₪.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

המלצת הגשה: פינוק להגשה עם אגוזים מומלחים, גבינות קשות בטעמים עזים, או כקינוח בפני עצמו.

פוטנציאל יישון: כמו יינות מחוזקים רבים, הוא יתיישן בקלות לעשור או יותר.

כשרות: רבנות מקומית ובד"צ העדה החרדית

יקב דלתא 

פארק תעשייה רמות דלתון
מרום הגליל 1381000
[email protected]
www.deltawinery.co.il
Delta Winery
Dalton Industrial Park
Merom Hagalil 1381000 Israel

קרדיט תמונות: אייל קרן צילום קולינארי