יקב הרי גליל משיק "כרם הצוק" מנרה כרם יחידני 2017 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א

יקב הרי גליל משיק: "כרם הצוק" כרם יחידני 2017 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א.
כרם הצוק 2017 הינו הסינגל וינארד החמישי של היקב והוא מצטרף אל כרם המעיין, כרם יפתח, כרם הסלע וכרם משגב עם. בדומה לחבריו לסדרה, כרם הצוק מביא לידי ביטוי בצורה מיטבית את הכרם ממנו הם באים ואת האיכויות של אזור הגידול. כרם מנרה מנוהל ע"פ פרוטוקול בר קיימא אותו מקפיד היקב ליישם בכרמים השונים, והוא נחשב לאורך שנים לכרם עם איכויות יוצאות דופן המניב יינות משובחים. כרם הצוק הינו פרי עבודתם המשותפת של מיכה ועדיה היינן הראשי של יקב הרי גליל וברק מאירי הכורם שנטע את הכרם ומלווה אותו עד היום.

יקב הרי גליל "כרם הצוק" 2017 כרם יחידני

רשמי טעימה שלי: האף, נפתח בניחוחות פירות יער כהים אקספרסיביים ועשירים כוללים פרי אוכמניות כהה עם תווים של קפה, קקאו, קרמל ותאנה, לצד תבלין אקזוטי וניחוחות מינרליים מעושנים, עם ניואנסים של זית, טימין טרי ו-וניל. בחך, פרי כהה, ליקוריץ שחור עם תשתית תווים גבוהים של דובדבן מתוק. יין עשיר המשולב היטב עם עמוד שדרה / חומציות פרי כהה. מרקם מתקתק וחלק, מסיים עם התמדה אנרגטית, מונעת תבלינים וטאנינים עדינים, המוסיפים אחיזה עדינה. יופי של יין, שידע להתיישן ולהשתבח היטב בתנאי אחסון אופטימליים.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: היין מיוצר מ-100% ענבי סירה מכרם מנרה הממוקם ברכס רמים על גבול לבנון בגובה של 670 מטר מעל פני הים, על אדמה רוויה באבני גיר.

תיאור היין על פי היקב: היין עוצמתי בצבע סגול עז גוף מלא עם מרקם קטיפתי וסיומת ארוכה והוא בעל ניחוחות של פרי יער בשל, רגבי אדמה, עשבי תיבול, וניל ועץ אלון.

התיישנות: היין התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי 60% מהן חביות חדשות והוא בעל יכולות יישון של מעל לעשור ממועד הבציר.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16°-18°C

אלכוהול: 15%

כשרות: למהדרין הרב אוירבך, O.K.

מחיר מומלץ לצרכן: 188 ₪.

את היין ניתן להשיג בחנויות יין ומסעדות.

יקב הרי גליל דוגל בחזון הבר קיימא ומחויב להטמעת תרבות הקיימות ביקב ובכרמים למען הדורות הבאים, תוך שימור הסביבה הטבעית והייחודית של הגליל. כחלק מגישה זו, מוביל היקב פרויקטים רבים ביניהם, הימנעות משימוש בחומרי הדברה ומעבר לחלופות חדשניות שאינן פוגעות בסביבה, יצירת קומפוסט בעל מינרלים רבים לדישון הכרמים אשר מטיב עם הקרקע ומשפר את איכות הגפנים, פרויקט יין מהחבית להנגשת יין לקהל וצמצום צריכת בקבוקים, התקנת מערכת מתקדמת לטיפול והשבחה של מי שפכים ועוד.

יקב הרי גליל

קיבוץ יראון ד.נ. מרום הגליל ישראל 1385500
טלפון 04.6868748 | פקס 04.6868506
[email protected]