יקב תבור מציג סדרת בלנד חדשה eco אדום מבציר 2016 ו- eco לבן מבציר 2018 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א

יקב תבור מציג סדרת בלנד חדשה המצדיעה לכרמים האקולוגים של היקב: eco סדרת eco תכלול שני בלנדים חדשים: eco אדום מבציר 2016 ו- eco לבן מבציר 2018. היינות בסדרת eco נותנים כבוד לענבי הכרמים האקולוגיים של תבור אשר נבחרו ונבצרו בקפידה. מצדיעים לכרמים: יקב תבור, היקב הראשון בארץ בכל כרמיו אקולוגיים הממוקם בגליל למרגלות הר התבור, מציג סדרת בלנד חדשה תחת השם: eco, אשר שמה דגש על הגישה האקולוגית של היקב, ומספרת את סיפור הכרמים האקולוגיים והאג'נדה של יקב תבור. יקב תבור מציג סדרת בלנד חדשה eco אדום מבציר 2016 ו- eco לבן מבציר 2018 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א.

ביקב תבור מאמינים שיין טוב מתחיל את דרכו עוד בכרם. לכן כל כרמי היקב הם כרמים אקולוגיים. על הגפנים שומרת המאבטחת הראשית, התנשמת- שהיא גם "הפרזנטורית" של היקב ודמותה מתנוססת על תווית היין- שדואגת לאיזון האקולוגי שכל כך חשוב ליקב ומהווה את סמלו.

כרם אקולוגי הוא כרם בו מתקיים איזון אקולוגי בין האדמה, הצומח והחי, מתוך תפיסה שמערכת אקולוגית בריאה תטיב עם בעלי החיים, עם הקרקע וגם עם הגפנים. התפיסה האקולוגית בעולם הגפן והיין גורסת כי ממצב של איזון יצמחו גפנים אשר תהיינה בריאות יותר ויניבו ענבים טובים ואיכותיים.

לצורך הגשמת המטרה להפוך את הכרמים לאקולוגיים, בשנת 2012 חברו אנשי יקב תבור, בהובלת מיכל אקרמן עם החברה להגנת הטבע. יחד יזמו פרויקט שמטרתו גדולה מגידול ענבים טובים יותר עבור היקב.

החזון המשותף של יקב תבור ושל החברה להגנת הטבע היה להחזיר את הצמחייה ואת בעלי החיים לחיות יחד בהרמוניה לצד הגידולים החקלאיים (הענבים). כך, לפני כ4 שנים, הוענק ליקב תבור ע"י החברה להגנת הטבע תו ראשון מסוגו בישראל המעיד על היותו יקב בעל כרמים אקולוגיים.

יינות eco אדום וeco לבן, מרכיבים סדרה הנותנת במה ומבטאת יותר מהכול את איכויות הפרי ומציגה יינות רעננים ומדויקים מענבים שנבחרו בקפידה מהחלקות המובחרות ביותר של כרמי היקב.

הסמלים המעטרים את תווית הסדרה החדשה הם אבן הבזלת, פרח החרצית, יעל, עלה גפן, בית קינון התנשמת ויונק דבש המדגישים ומתארים את המגוון הביולוגי, איזון הטבע, מחזור החיים והצמיחה המאפיינים את כרמי היקב.

יקב תבור eco אדום 2016

רשמי טעימה שלי: תערובת אדומה זו מביאה את המיטב מכל זן ליין אקספרסיבי ומעניין ביותר. צבע, אודם עמוק עם ניחוחות מרובדים להפליא של אוכמניות בשלות, דובדבן כהה וקאסיס, מתמזגים עם תווים מלוחים של פלפל לבן, הל, ורוזמרין מורכבים. אלה מובילים לחך עגול עם פרי כהה עסיסי ובשרני. הטאנינים החלקים משולבים ושזורים בזריזות. היין בהיר ומאוזן עם אופי נדיב שמסיים בטעמים ארוכים. תמורה נאה למחיר.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: אקו אדום הינו בלנד מוקפד של ענבי קברנה סוביניון, מרלו, סירה וקברנה פרנק מכרמי היקב המובחרים והאקולוגיים בגליל העליון, רמת הגולן והרי ירושלים.

תהליך הכנת היין: ענבי הבלנד נבצרו תוך מחשבה מעמיקה כיצד ניתן להפיק את היבול האיכותי ביותר שיבוא לידי ביטוי בבלנד. לאחר תסיסה מבוקרת וסחיטת הענבים, היין עבר תסיסה נוספת (מאלולאקטית)

התיישנות: בחביות עץ אלון צרפתיות והתיישן בהן למשך 18 חודשים וכן התיישן 18 חודשים נוספים בבקבוק.

אלכוהול: 14% אלכוהול ונותן דגש על איכות הפרי, מדויק ורענן.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

כשרות: למהדרין בד"צ בית יוסף

מחיר מומלץ לצרכן: 85 ₪.

יקב תבור eco לבן 2018

רשמי טעימה שלי: צבע, קש זהוב בהיר צלול עם שוליים בוהקים. באף, תווים פרחוניים יפים וגוונים גבוהים של ארומות חבצלות ועשב טימין נוגע בלימון טרי, עם רמזים לדבש ומשמש. החך, בינוני מזכיר ניואנסי טעם של אפרסק טרי עם מרקם ואיזון. הגימור מביא קדימה שלל תבלינים כדי לעגל את הפריכות. היין די ישיר עם חמיצות טובה ועמוד שדרה ואנרגיה אמיתיים. תמורה נאה למחיר.

סוג היין: לבן יבש

הרכב זני: בלנד מרתק המורכב מענבי ויונייה, רוסאן ושרדונה מכרם תל-שיפון ברמת הגולן בגובה של 950 מטר מעל פני הים.

תיאור היין על פי היקב: האקלים הקריר בזכות הגובה הרב מאפשר הבשלה ארוכה יותר, וביחד עם האדמה הבזלתית של רמת הגולן תורמים רבות לגוף העשיר של היין. ליין אופי מורכב ורב גווני של פרי ארומטי ועשיר לצד גוף מלא וסיומת ממושכת. התוצאה היא שלם העולה על סך חלקיו.

אלכוהול: 13.5%

טמפרטורת הגשה מומלצת:  9°-13°C

כשרות: למהדרין בד"צ בית יוסף

מחיר: 85 ₪.

את סדרת אקו ניתן לרכוש בחנויות אלכוהול מתמחות ומסעדות

המחיר הסופי ייקבע ע"י הקמעונאי בלבד

אודות יקב תבור:
יקב תבור בעל הכרמים האקולוגיים הממוקם למרגלות הר התבור בגליל העליון, הוקם בשנת 1999 על ידי ארבע משפחות מכפר תבור. נכון להיום היקב ממוקם השישי בגודלו בארץ עם ייצור של קרוב ל- 2 מיליון בקבוקים בשנה. בחירת נטיעות הכרמים הנרחבות באזורי הגידול הטובים ביותר בארץ תוך שימוש במיטב הכלים הטכנולוגיים הביאו ליקב קפיצת מדרגה איכותית בשנים האחרונות. היינן הראשי מיום היווסדותו של היקב, אריה נשר, הינו בעל 35 שנות ניסיון בייננות בארץ ומחוצה לה, מייצר מגוון יינות בסדרות איכות שונות ובמחירים שונים.

יקב תבור

שד’ קקל, כפר תבור
טלפון: 04-6760444
ת.ד 422, כפר תבור 15241
שעות פתיחה:
א’ – ה’: 17:00 – 09:00
שישי: 14:00 – 09:00
סיורים וטעימות בתיאום מראש בלבד