יקב ויתקין ממליץ על גווירצטרמינר 2019 מהדורת אספנים, קריניאן 2017 גפנים בוגרות, לכבוד חג הפסח תש"פ

יקב ויתקין הינו יקב בוטיק משפחתי הנחשב לחלוץ הייננות הים תיכונית בתעשיית היין הישראלית, בזכות התמחותו בייצור יין מקורי מזנים שטרם מימשו את פוטנציאל עצמם. כך תגלו יינות מזנים ותיקים ונשכחים, זנים חדשים וייחודיים ומגוון בלנדים לא שגרתיים.

כיום, עם ביסוס מעמדו , ממשיכים לפתח במו"פ של היקב יינות מזנים חדשים כמו גרנאש בלאן, רוסאן, מרסלן ועוד הפתעות.

ביקב מייצרים יינות ב-3 סדרות: סדרת הפרמיום "ויתקין" המורכבת מיינות זניים, סדרת הבלנדים "מסע ישראלי" וכמובן – "שורשים" סדרת העל של היקב.

הודות לייחודו נהנה יקב ויתקין ממעמד מיוחד בקרב חובבי היין בישראל.

מימיו הראשונים ועד היום צבר היקב מדליות ופרסים רבים במגוון תחרויות יין. 

יקב ויתקין ממליץ על גווירצטרמינר 2019 מהדורת אספנים, קריניאן 2017 גפנים בוגרות, לכבוד חג הפסח תש"פ.

יקב ויתקין  גווירצטרמינר 2019 מהדורת אספנים

יין מרתק היוצא אחת לכמה שנים במהדורה מוגבלת, גרסה יוצאת דופן של זן זה כיין יבש, וחד. 

רשמי טעימה שלי: צבע, קש זהוב וצלול, עם שוליים בוהקים. באף, תווים אטרקטיביים של רחת לוקום לבן, תבלינים, מושק ועלי כותרת של ורדים. נגיעות של ליצ'י ואגס, על החך. ההרמוניה בין החומציות לאלמנטים שונים של פרי, יוצרת סינרגיה של ניחוחות פרי שמתמשכים על החך בצבע בהיר להפליא, עם הצהרה מרעננת ופריכה. החך במשקל בינוני ובטעם עשיר, עם גרעין פרי נחמד וגימור יבש פיקנטי. יופי של יין. רעננות טרייה של קיץ.

סוג היין: לבן יבש

הרכב זני: 100% ענבי גווירצטרמינר שגדלו בכרמים הנטועים על אדמת גיר עם אחוז חרסית וחול משתנה

ביקב:
הענבים נבצרו בבציר ידני לארגזים קטנים בשבוע הראשון של חודש אוגוסט 2019.
לאחר הפרדת גרגרי הענבים הם הושארו במגע עם הקליפות למשך הלילה. בהמשך רק התירוש האיכותי ביותר נסחט בעדינות ליין זה ולאחר הצללה טבעית הועבר לתסיסה במכלי נירוסטה בטמפרטורה קרה שנמשכה כארבעה שבועות על מנת לשמור על הארומות ורעננות היין.  בהמשך הושאר היין להתיישן על שמריו כ-4 חודשים במטרה להעשיר את המרקם, המורכבות ועצמת הטעמים שלו ובהמשך הועבר למילוי בבקבוקים לאחר סינון מוקפד.

התוצאה – יין עשיר בארומות פרי טיפוסי לזן בעל מבנה עשיר מחד ורעננות נפלאה עם חדות טעמים מאידך היוצרים יחדיו הרמוניה נדירה ויין אוכל מצוין.

רשמי טעימה מטעם היקב: 
ויתקין גוורצטרמינר 2019 מפגין כעת ארומטיות יוצאת דופן של אשכולית אדומה, פירות אקזוטיים ופירחוניות אופיינית וכן טעמים המבטאים באופן טהור את מאפייני הזן כעלי ורדים וליצ'י. היין בעל חדות יוצאת דופן המאוזנת על ידי מרקם עשיר ועושר ארומטי מרשים.

התאמה לאוכל:

כיין יבש, יתאים ללוות מגוון רחב של מאכלים החל ממנות עזות טעם ממטבחי המזרח הרחוק, מנות טפאס מגוונות ומתובלות וכן דגי ים בעשבי תיבול או בשרים עדינים צלויים בגריל.

עשיית היין: ביקב הענבים הושארו במגע עם הקליפות למשך הלילה ובהמשך נסחט  התירוש בעדינות ועבר תסיסה קרה ואיטית.

פוטנציאל התיישנות: היין נועד לשתייה כיין צעיר אך יישון בתנאים נאותים ידגיש טעמי פרי צהוב ודבש עמוקים.

טמפרטורת הגשה מומלצת: להגיש קר בטמפרטורה של 12- 8 C°

אלכוהול: 12.7%

כשרות: כשר למהדרין,בהשגחת הרב אליהו סטולביץ רב מושב ויתקין כשר לפסח לא מבושל ללא חשש טבל ערלה ושביעית.

מחיר מומלץ לצרכן: 110 ₪.

יקב ויתקין קריניאן 2017 גפנים בוגרות

רשמי טעימה שלי: צבע, גוון אודם יפהפה ועמוק, באף, ניחוחות שלדה המנוקדים בניואנסים עדינים של תות, פטל, פלפל לבן ועשבי תיבול, לצד ארומות עדינות של קפה ושושנה מאובקת. אדמה חמה, עמוקה וסלעית. בחיך, טעמים של תאנה ופירות יער מבושלים, שזורים בתווים עשבוניים ורמזים לאיקליפטוס. גימור רימון בהיר מציג את האיזון היפה של טאנינים משיים וחומציות בהירה. יופי של יין. זהו קריניאן במיטבו.

יקב ויתקין, חלוץ הקריניאן והמהפכה הים תיכונית של יינות ישראל
גאה להציג את המהדורה ה-16 של ויתקין קריניאן גפנים בוגרות

הרכב זני:

100%  ענבי קריניאן

הכרמים
 כרם מבוגר בן למעלה מ 40 שנה המעוצב בהדליית גביע וגדל ללא השקיה באזור בנימינה.

ביקב:

הכרם נבצר ידנית בשבוע האחרון של חודש ספטמבר 2017. הענבים שהיו קטנים כמו בשנים קודמות(בתמונה) נמעכו בעדינות והועברו לתסיסה במכלי נירוסטה, חלקם פתוחים. Punch down (שבירת כובע הקליפות) וערבוב היין נערכו מספר פעמים כל יום במהלך התסיסה האלכוהולית. בהמשך נסחט היין בעדינות והועבר להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי, בנפח של 500 ליטר בעלות השפעה מעודנת על היין- במטרה לכבד את מאפייני הזן והטרואר, למשך כ- 16 חודשים.

רשמי טעימה מטעם היקב:

ויתקין קריניאן גפנים בוגרות 2017 בעל צבע סגול-רובי ארגמני ואטום, הינו יין עוצמתי, רענן, אלגנטי ועמוק המפגין קשת מרשימה של ארומות  אופייניות לזן הקריניאן כשזיף שחור, רכז רימונים, פטל בר פרחוניות ומעט אדמתיות. בטעימה הוא בעל מבנה אינטנסיבי, עשיר ומאוזן, עמוק ובעל רעננות תומכת. מורכבות טעמים עוצמתיים החל מפירות אדומים ושחורים, מינראליות, בשר צלוי עשבי תיבול ים תיכוניים ופרחוניות. בעל סיומת ארוכה מאוד, מורכבת ומאוזנת,

התאמה לאוכל:

בזכות האיזון המדויק שהיין מפגין בין עושר מורכבות ורעננות הוא מהווה יין אוכל נפלא ויתאים למגוון רב  של מנות ובעיקר למנות בשר איכותיות ובעיקר בקר, טלה או ברווז, מנות פסטה עשירות וגבינות קשות וארומטיות.

על מנת לשמור על עושר הטעמים שבו, לא עבר היין כל תהליכי סינון והצללה מלבד סינון גס לפני המילוי. מסיבה זאת יכולים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכותו. מניסיוננו בתנאי אכסון נאותים ימשיך לפתח עומק ומורכבות במשך תשע עד 14 שנים משנת הבציר ואף יותר.

התיישנות: היין התבגר 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי , 30% מהן חדשות.

עשיית היין: מבלבד סינון יחיד גס, לא בוצעו ביין תהליכי סינון והצללה ולכן עשויים להיווצר במשך הזמן משקעים טבעיים שאינם פוגעים באיכות היין.

פוטנציאל יישון: בתנאי אחסון נאותים, ימשיך לפתח מורכבות ועומק טעמים  במשך 10-12 שנים משנת הבציר.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16-18 C°

המלצת הגשה: בשנותיו הראשונות, מומלץ לפתוח את הבקבוק מספר שעות לפני ההגשה.

ולצד אוכל: ילווה היטב מנות בשר כבש ובקר מתובלות, ובעיקר בשר ציד או ברווז, גבינות קשות עזות טעם.

אלכוהול: 13.0%

כשרות: כשר למהדרין,בהשגחת הרב אליהו סטולביץ רב מושב ויתקין כשר לפסח לא מבושל ללא חשש טבל ערלה ושביעית.

מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪.

יקב ויתקין

דרך גשר הצבים, נחל אלכסנדר, כפר ויתקין
waze: “יקב ויתקין”
טל. 09-8663505
פקס. 09-8664179

WhatsApp: 054-4866355
דוא”ל: [email protected]

קרדיט צילום: אייל קרן צילום קולינארי