יקב רמת חברון ממליץ על רמת חברון 2014 Hevron Heights Special Reserve לכבוד חג הפסח תש"פ

בלב איזור יהודה, בגובה של 1000 מטר מעל פני הים, מוקפת הרים, שוכנת העיר חברון. האקלים בחברון מושפע מהאזור ההררי, מהבריזה הקרירה הנושבת מקו החוף ומן החום והצחיחות המגיעים מהנגב, זהו אחד המקומות האידיאלים לגידול ענבים בארץ. אדמת הרי חברון פורייה ומתברכת בכרמי יין וזית הגדלים בה. עוד בתנ"ך מוזכרת חברון כאזור שבו גידלו הכנענים ענבים, סימוכין לכך ניתן למצוא בסיפור המרגלים ששלח משה רבנו לתור את הארץ. הם חזרו והביאו מחברון אשכול ענבים עצום. יותר ממיליון יהודים חיו בסביבת העיר חברון בתקופת ממלכת דוד, העיר חברון הייתה מקום מושבו במשך 9 שנים עד להשתקעותו בירושלים. אחד מהענפים העיקריים בתקופה זו היה ייצור יין, היין שיוצר באזור חברון נודע באגן הים התיכון והגיע עד רומא. גם לאחר חורבן בית המקדש השני, גידול כרמי יין המשיך להיות הפעילות החקלאית המרכזית לאורך כל התקופות – הרומאית, הביזנטית, הערבית, הנוצרית, הממלוקית ועד היום. כשמתקרבים לחברון, ים של גפנים מציף את העיניים בכל מקום, במספר מקומות רב הגפנים גדלים בטבע ללא מגע יד אדם. האיסלאם אסר על גידול ענבי יין אך מספר יהודים חזרו לאזור ושתלו זנים משובחים כמו: קברנה סוביניון, מרלו ופינו נואר – התוצאה מרשימה מכיוון שהאזור מותאם לחלוטין לגידול כרמים.
יקב רמת חברון תורם להמשך המסורת הקלאסית של האזור – גידול ענבים טובים ויצוא יינות משובחים.
ההשקעה להקמת יקב חדש בחברון נעשתה ביוזמה של קבוצת צרפתים אוהדי ארץ ישראל. היקב הוקם על בסיס מודל צרפתי המשלב טכנולוגיות מתקדמות ביותר לייצור יין עם מסורת של ייננות צרפתית. כל הציוד ביקב החל ממערך קליטת הענבים, מכלי התסיסה ושימור היין עשוי נירוסטה מהאיכות הגבוהה ביותר. המכלים מצוידים במערכות ממוחשבות לבקרה ושמירה על טמפרטורה רצויה. במרתף היקב כ- 700 חביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי בהן מתיישן היין. פעילות היקב החלה בבציר 2001 ומטרתו ייצוא מרבית התוצרת. כיום היקב מייצא לארה"ב, צרפת, בלגיה, הולנד, איטליה, ספרד, מקסיקו וסין. יינות היקב אינם נמכרים רק לקהל יהודי אלא גם לקהל לא יהודי אשר מעריך את היין האיכותי המגיע מיקב רמת חברון. יקב רמת חברון קולט ענבים מאזור חברון, נגוהות, פני קדם, איבי הנחל, אדרת ועוד. לחבלי ארץ זו מסורת בת אלפי שנים בגידול כרמים למאכל וליין, ויקב רמת חברון גאה להיות חוליה בשרשרת ההיסטוריה המפוארת של חקלאות בארץ ישראל. אנשי היקב העוקבים כל השנה אחר הטיפול בכרמים, בוחרים בקפידה את הענבים המשובחים ביותר מזני קברנה סוביניון, מרלו, סירה, קברנה פרנק, פטיט סירה ופטיט ורדו. יקב רמת חברון מייצר יינות איכות כשרים, ומייחס חשיבות וכבוד רב לחיבור ולקשר בין היינות להיסטוריה ולגיאוגרפיה של ארץ ישראל, אותה הוא מבטא במתן שמות תנ"כיים ליינותיו ובעיצוב התוויות הייחודי על גבי הבקבוקים. יקב רמת חברון ממליץ על רמת חברון 2014 Hevron Heights Special Reserve לכבוד חג הפסח תש"פ.

Hevron Heights Special Reserve

רשמי טעימה שלי: האף, ירקרק ועשבוני, עם תווים של שזיף אפוי, עלי עגבניות, תווים של שוקולד, פטל שחור ומינרלים אבניים. החיך עשיר, עגול ומשיי, טאנינים מתובלים וסקסיים, לאורך מבנה מוצק ו"עמוד שדרה" של חומציות מאוזנת היטב. המרקם מעט חם וצפוף בפירות יער כהים, אלון משמח וסיומת טעימה.

שנת בציר: 2014

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: 65% קברנה סוביניון, 25% מרלו, 10% שיראז

סוג הקרקע: אדמת חרס גיר

גיל הכרמים: 12 שנים

גובה הכרם: 950 מטר

כיוון הכרם:– דרום מזרח (יהודה)

שיטת חקלאות: בציר ידני.

עשיית היין: מיוצר בטכניקות ייצור היין המסורתיות של תסיסה חמה באגרטות פתוחות קטנות במשך שבועיים, לאחר תסיסה שבועיים-שלושה.

הזדקנות:  חביות עץ אלון צרפתיות מתיישנות במשך 24 חודשים, 65% חביות עץ אלון חדשות, 35% חביות משני יינות. ואז מתיישן בבקבוק למשך 18 חודשים.

אלכוהול: 14.5%

ביקבוק: 07/2017

בקבוקים: 5000

תיאור היין על פי היקב: יין הריזרב הזה יוצר במרתפי היקב הממוקמים בהרי יהודה. יין נדיר זה מציג את הטעמים הזנים העשירים של קברנה סוביניון, מרלו ושירז שנבחרו בקפידה באיזון עדין על ידי גימור של חביות עץ אלון צרפתי.

המלצת הגשה: לפתוח ולחדרר שעה לפני השתייה.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

כשר: כן

מחיר מומלץ לצרכן: 329 ₪.

יקב רמת חברון

02-6160291