יקב טוליפ משיק את יין הדגל בלק טוליפ 2016 לכבוד חג הפסח תש"פ

עד לפני חמש שנים, הייתה החברה בה אני מועסק נוהגת להעניק כבדרך קבע, מארז יין כשי לחג ללקוחותיה. המארז כלל 2 בקבוקי יין ו-2 צנצנות ריבה. המלצתי בפני הבעלים לגוון את היינות הניתנים על ידי בחירה בין יינות ומארזי שי של יקבים נוספים. הראשון לזכות היה לפני שנה יקב טפרברג עם 400 מארזי יין וההדים החיוביים שהגיעו  מהלקוחות הביאה אותנו השנה להגדיל את טווח הבחירה והגיוון. לפני כחצי חודש, נערכה בהנהלת החברה בראשות בעלי החברה טעימת יינות לבחירת היין לשי לחג. בטעימה זו, התמודדו שורה מכובדת מאוד של יקבים כמו: יקב מדבר, טורא, היוצר, דלתון, פסגות, מדבר, טפרברג, רקנאטי, טוליפ, רימון, כישור, יקב בן חיים, יקב כרמל, יתיר, ועוד. אל מקצה הגמר, הגיעו 2 יינות: יקב רקנאטי ספיישל רזרב אדום 2016 ויקב טוליפ בלק טוליפ 2016. יודעי דבר לבטח יסכימו איתי שמדובר בשני יינות פרימיום ישראלים והתחרות וההחלטה על הבחירה על הזוכה מבין 2 היינות הללו לא הייתה פשוטה. הזוכה היה הבלק טוליפ 2016 ומעסיקיי הזמינו מהיין לא פחות מ- 600 בקבוקי יין המגיע במארז מהודר. אין בליבי ספק, שמי שיקבל את היין כשי לחג, ידע להעריך את נותן המתנה ואת היין.

בשנת 2003 החזון של משפחת יצחקי נולד. יקב טוליפ הוקם מתוך אהבה גדולה ליין ואהבה ענקית לאנשים. השילוב בין יינות איכות לצד תרומה לקהילה הפך להיות סמן הדרך. צלע ההר בכפר תקוה, יישוב קטן ופסטורלי לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, היה המקום הטבעי והמושלם להקמת היקב. המודל המרגש והמוצלח של העסקת חברי הקהילה ויצירת הפלטפורמה להשתלבותם בשוק העבודה כאחד האדם יצר חיבור יוצא דופן, חזק, בלתי נפרד ושורשי.
יקב טוליפ, מייצר כ-300,000 בקבוקים בשנה, הנמכרים ברחבי ישראל ובמדינות רבות ברחבי העולם. יינות היקב זוכים לביקורות נלהבות ממבקרים יין, ומשלימים את החוויה ההוליסטית אותה כל אחד ואחת מרגישים כאשר הם נפגשים עם היינות.
התשוקה ביצירת יינות ייחודים, נועזים ופורצי דרך, היא זו המובילה אותנו קדימה. רוח היזמות "הטוליפית" מאפשרת לנו להמשיך להוביל ביצירתיות, בחדשנות, במקצועיות וברגישות.
פריצת הדרך המקצועית, מורגשת בייחודיות הבלנדים והאיכות הבלתי מתפשרת בתהליך יצירת היין. שילוב המקצועיות לצד אמירה חדשה בתעשיית היין, מוביל את היקב להצלחות רבות.
העשייה רבת השנים, תרומתו החברתית הגדולה של היקב, וכמובן הפוטנציאל האיכותי הנרחב הטמון בו, הובילו בשנת 2014 את משפחת ויסמן לחבור למשפחת יצחקי כשותפה שווה ביקב. חיבור זה תרם רבות לצמיחת היקב ולגידול הנרחב בהיקף פעילותו. החיבור הטבעי בין המשפחות נבע מחזונם המשותף שכולל את התרומה החברתית הענפה של היקב, התשוקה ליין איכותי ללא פשרות והראייה הרחבה המשותפת בין המשפחות. יקב טוליפ משיק בלק טוליפ 2016 לכבוד חג הפסח תש"פ.

יקב טוליפ בלק טוליפ 2016

מדי שנה בוחרים ביקב את החביות העשירות והמתאימות ביותר מהיינות של שנת הבציר האחרונה, אשר מפיקות את היין הפירותי והמורכב ביותר מיינות היקב. חביות אלו ממשיכות להתיישן לתקופה אופטימלית אשר מיטיבה עם היין ומאפשרת לו להגיע למורכבות והרב שכבתיות המאפיינים יינות בסגנון זה. כל אחד מזני הענבים נבצר בבציר ידני סלקטיבי ואיכותי בנפרד ובהתאם לבשלות הפרי. התירוש עבר השריה קרה למשך 5 ימים ולאחר מכן הותסס בטמפרטורה של ° C – 27 °24 , למיצוי הארומות האופייניות לכל זן. היינות התיישנו כ-6 חודשים בנפרד ועוד כ-14 חודשים כבלנד גמור בחביות עץ אלון צרפתי להתבגרות עדינה והשתבחות.

רשמי טעימה שלי: צבע סגול כהה ועמוק, האף, ארומטי עם דובדבנים שחורים נפלאים, פטל שחור ודומדמניות שחורות, עם רמזים לעטיפות עפרון, פלפל שחור, טבק ורצפת יער, בתוספת רסק זיתים. החך, בעל גוף מלא, ועמוד שדרה יציב, עם נדיבות מדהימה של אמצע החך העמוס בשכבות של פרי שחור. יש לו מסגרת סולידית של חמיצות מאוזנת, טאנינים בשלים, ורעננות חלקה, שלוקחת אל סיומת ארוכה ומתמשכת. יופי של יין.

סוג היין: אדום יבש – יין הדגל של היקב

זנים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטיט ורדו

כרמים: קברנה סוביניון מכפר שמאי, מרלו מצובה, קברנה פרנק ופטיט ורדו ממטע

התיישנות: 20 חודשים

תיאור היין על פי היקב: ליין ארומות של פירות שחורים ואדומים, שוקולד, קפה, תיבולי, פה עשיר ומלא

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16°-18°C

כשרות: למהדרין. הרבנות המקומית, אוקיי, באב"ד, בד"צ בית יוסף. מפקח כשרות: הרב מרדכי סבה שליט"א.

מחיר מומלץ לצרכן: 240.00 ₪.

יקב טוליפ

יקב טוליפ, כפר תקווה, קרית טבעון 

04-9830573

[email protected]