יקב בנימינה ממליץ על רזרב סמיון 2018, יוגב קברנה סוביניון – שיראז 2018, מרלו רזרב 2017, ו – אודם 2016, מסדרת אבני החושן לכבוד חג הפסח תש"פ

יקב בנימינה הוקם בשנת 1952 ומקיים מאז מסורת ארוכת שנים של איכות, חדשנות ומגוון.
ביקב מיושמות טכנולוגיות עשיית יין מתקדמות לצד תהליכי ייצור מסורתיים-קלאסיים והשקעות רבות בכרמים ובזני הענבים, המוצגים בקשת רחבה של יינות איכות המתאימים לכל אירוע ולכל חך. יקב בנימינה הוקם על ידי יוסף זלצר, אשר עלה לישראל עם רצון עז להיות יינן כפי שהיה בארץ הולדתו – הונגריה. זלצר קבע את מיקומו של היקב באוזר הנחשב כפורה והמשובח ביותר לייצור יין באותם ימים, וקרא לו "אליעז", על שם בנו שנפל במלחמת השחרור. מקום מושבו של היקב בלב בנימינה חובק היסטוריה חלוצית עוד מתקופת העלייה השלישית. בשנת 1925 הקים הברון רוטשילד מפעל לבשמים, לאחר שפקידיו זיהו את הפוטנציאל הגדול שטמון בשדות פרחי היסמין באזור המושבה. המפעל זכה להצלחה רבה בתחילת דרכו, אך בשל המיתון העולמי בשנות השלושים והמעבר לייצור בשמים סינטטיים, סגר את שעריו בשנת 1937. עם זאת, המרתף שמתחתיו שימש את חברי "ההגנה" כסליק וכמקום מחבוא עד קום המדינה. בשנת 1952 שיקם זלצר את המבנה והקים את היקב לייצור יינות מתוקים וליקרים. בשנים הראשונות, בתקופה שכל כורמי היין היו תחת הסכם מכירה בלעדי לקואופרטיב "כרמל מזרחי",התערב בן גוריון בעצמו לטובתו של זלצר, על מנת שזה יוכל לרכוש ענבים. כהוקרה, נקראו הליקרים והברנדי שיוצרו ביקב "Hard Nut Liquer", על שמו של בן גוריון, שהיה ידוע כאגוז קשה לפיצוח. עד שנות התשעים נרכש היקב על ידי גופים ומשקיעים שונים, אך תמיד נותר בבעלות פרטית. ב-1996 השלימו צמד קולנוענים את רכישת היקב, אשר ראו בו את התגשמות ערכי החקלאות, התעשייה והציונות. עד מהרה, ובמשך 14 השנים הבאות, הושקעו משאבים רבים בטכנולוגיות ייצור חדשניות, בהשבחת הכרמים וחומרי הגלם, בהקמת חדר חביות בסטנדרט בינלאומי ובתשתיות נוספות – בדרך להפיכתו ליקב מוביל בישראל. באמצע שנות התשעים גם שונה שמו של היקב מ-"יקבי אליעז" ל"יקבי בנימינה". באוגוסט 2008 נרכש היקב על ידי קבוצת משקיעים פרטיים שהתחברו לחזון היקב, לערכיו ולפוטנציאל הטמון באיכויותיו. מיום הרכישה ועד היום בוצעו השקעות אדירות בכרמים, בתהליכי הייצור ובהון האנושי.  יקב בנימינה ממליץ על רזרב סמיון 2018, יוגב קברנה סוביניון – שיראז 2018, מרלו רזרב 2017, ו- אודם 2016, מסדרת אבני החושן לכבוד חג הפסח תש"פ. 

יקב בנימינה רזרב סמיון 2018

סדרה: בנימינה רזרב. סדרת יינות בנימינה רזרב היא סדרת הדגל של היקב. הסדרה מורכבת מיינות זניים ומבטאת את הקשר העמוק של אנשי היקב אל האדמה ואת ייחודיותם של אזורי הגידול השונים. היינות הסדרה מיוצרים מענבים שגדלו באותו אזור ולעיתים אף באותו כרם, ובכך מדגישים את מקור הפרי.

הרכב זני ענבים:

סמיון 90%

סוביניון בלאן 10%

אזור גידול:

רמת סירין גליל תחתון

תנאי גידול ואקלים:

הכרם של רמת סירין מאופיין בשילוב של סלע וולקני ואדמת חרס אדומה עם יכולת ניקוז טובה, הדבר מאפשר גידול מאוזן והבשלה הומוגנית. משטר הרוח בכרם והלחות הנמוכה יחסית עוזר לאזן את החום ולמנוע התפתחות מזיקים ופטריות, אך גם תורם להתבגרות מהירה ואיכותית.

תהליך ייצור היין:

מיד עם הגעת הענבים ליקב הם נסחטו בעדינות והתירוש הועבר לשיקוע טבעי למשך הלילה. בהמשך הועבר התירוש לתסיסה קרה במיכל נירוסטה, בטמפרטורה של 140‪ . תנאים אלו משמרים את הניחוחות העשבוניים והפירותיים האופייניים לזן זה. מהיין לאחר השיקוע הועבר לתסיסה בחביות עץ אלון ואקציה צרפתיות ואמריקאיות. לאחר התסיסה היין נשאב מהחביות ליצירת הבלנד הסופי והמשיך לייצוב סינון ולבקבוק.

רשמי טעימה מטעם היקב:

בנימינה רזרב סמיון הוא יין לבן יבש בעל אופי מרענן, פריך וקיצי. באף שפע ארומות של פירות קיץ בשלים כמו מלון ואפרסק לבן וכן מעט הדרים. בטעימה היין מהודק מאד, יבש, מינראלי ובעל נוכחות ואינטנסיביות טובה.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 8-10°C .

כשרות: רבנות מקומית, חתם סופר בני ברק .O.U

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יקב בנימינה מרלו רזרב 2017

סדרה: בנימינה רזרב. סדרת יינות בנימינה רזרב היא סדרת הדגל של היקב. הסדרה מורכבת מיינות זניים ומבטאת את הקשר העמוק של אנשי היקב אל האדמה ואת ייחודיותם של אזורי הגידול השונים. היינות הסדרה מיוצרים מענבים שגדלו באותו אזור ולעיתים אף באותו כרם, ובכך מדגישים את מקור הפרי.

סוג היין: יין אדום יבש

זן הענבים:

%100 מרלו

 אזור גידול:

הגליל העליון

 תנאי גידול ואקלים:

מקור הענבים מכרמים בגליל העליון המאופיינים בשילוב של קרקע בזלתית עם אדמת טרה רוסה, בעלת אוורור יעיל לבית השורשים. אזור זה נהנה מאקלים קריר, בעל לילות קרירים במהלך הקיץ וימים חמים, בנוסף האזור מצטיין רמת לחות נמוכה באוויר. תנאים אלו מאפשרים הבשלה ארוכה והתפתחות טובה של רכיבי צבע וחומרי הארומה והטעם של הענב.

 תהליך ייצור היין:

הענבים בשני האזורים נבצרים בבציר לילי במועדי הבשלה אופטימאליים. לאחר שמפרידים את הענבים משזרותיהם הם מועברים למכלי תסיסה בינוניים וקטנים בנפחים של 5-12 טון, לצורך התססה ומיצוי הטעמים. היין שורה על קליפותיו בין שבועיים וחצי לשלושה שבועות עד לסחיטה. לאחר הסחיטה היין עובר תסיסה מלולקטית והצללה קלה ועובר להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי, כרבע מהחביות הן חדשות. בהמשך נבנה הממסך (בלנד) בין החלקות השונות והיין מועבר בקבוק לאחר סינון והצללה מינימליים.

רשמי טעימה מטעם היקב:

בנימינה רזרב מרלו מאופיין בבשלות מאופקת ואיזון מצוין בין רעננות וריכוז טעמי הפרי הבשל. תנאי ההבשלה ושילוב סוגי הקרקע הניבו ענבים עשירים בצבע, בארומות ובטעמים, עם חומציות תומכת ומורכבות גבוהה. דילול בכמות היבול במספר כרמים סייעה להשיג איזון מושלם.
היין בעל צבע אדום עמוק וניחוחות עזים של פטל אדום, שזיף בשל, תבלינים מתוקים וניחוח עדין של שוקולד וקפה קלוי. ליין מבנה מלא, המאוזן בין רעננות לבשלות עם טעמי פרי שחור ארומטי, תבלינים ומעט מינרליות וסיומת ארוכה ומהנה.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

כשרות: רבנות מקומית, חתם סופר בני ברק .O.U

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יקב בנימינה יוגב קברנה סוביניון – שיראז 2018

סדרה: הכורמים שעובדים עם היקב, מבטאים באישיותם ובעבודתם את השורשיות הישראלית ואת אהבת האדמה. הם מעניקים ליקב השראה וחזון ומבטיחים את איכות חומרי הגלם שלו. היינות המשתייכים לסדרת "יוגב", הינם תולדה של ענבי איכות אשר הבשילו בכרמיהם של טובי הכורמים של היקב.

סוג היין:

יין אדום יבש

הרכב הזנים:

קברנה סוביניון

שיראז

כרמים:

אשכולות הקברנה סוביניון והשיראז נבצרו בכרם של יוני לבשטיין בקיבוץ מבוא חמה

דגשים בתהליך הייצור:

הענבים של כל זן נבצרו בנפרד, בהפרש של כ-3 שבועות. לאחר ההפרדה משדרות האשכולות עברו תסיסה בנוכחות הקליפות במשך שבועיים. לאחר התסיסה נבנה הבלנד, היין התייצב ועבר תקופת התבגרות במשך כ-6 חד׳ במיכל נירוסטה במגע עם עץ אלון צרפתי.

רשמי טעימה מטעם היקב: 

היין בעל ארומת פרי אופיינית, אשר רומזת לפירות יער ומופיעה על רקע אלגנטי ונעים של עץ אלון עם נוכחות קלה של וניל. היין בעל גוף בינוני, הוא מוכן לשתיה כיום וישמר היטב במהלך שלוש השנים הקרובות.

המלצת הגשה:

היין הינו מלווה אידיאלי לסלטים קרים בסגנון ים תיכוני, קבב טלה בעשבי תיבול, גבינות קשות וארומטיות, כגון: פקורינו וקיצ׳וטה.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16-18°C .

כשרות: רבנות מקומית, חתם סופר בני ברק .O.U

מחיר מומלץ לצרכן: 39 ₪.

יקב בנימינה אודם 2016 מסדרת אבני החושן

רשמי טעימה שלי: סגנון עשיר ופירותי ושותף רב-תכליתי לאוכל, כמבנה היין האדום של ענבי הסירה, כמו גם הניואנסים הפרחוניים של הויונייה. לא יין הכי מרוכז, אבל מלא אופי ואישיות, עם תות, פלפל וליקוריץ באף. רך, משיי וקל על החיך, עם עדינות ורעננות בגימור. תמורה נאה למחיר.

סוג היין: אדום יבש

סידרה: אבני החושן – אבני החושן הן האבנים אשר היו משובצות באפודו של הכהן הגדול. כשם שנבחרו אבנים אלו בקפידה, כך נבחרו ענבים ייחודיים ויקרי ערך, המשובצים יחדיו ליצירה מרגשת, המשקפת את שאיפת אנשי היקב ליצור יינות איכותיים. סדרת אבני החושן מבית יקבי בנימינה, מייצגת עבורם את פרי יצירתם של הייננים, אשר מנצחים על מרכיבי היצירה והאמונים על המשימה ליצור יינות באיכות הגבוהה ביותר ללא פשרות.

הרכב זנים:
88% סירה
12% ויונייה

אזור גידול:
סירה – מבוא חמה- רמת הגולן
ויונייה שומרייה –צפון הנגב

תהליך ייצור:
ענבי הסירה נבצרו בסוף חודש אוגוסט במבוא חמה בדרום רמת הגולן יחד עם ענבי הסירה נבצרו גם מעט ענבי ויונייה (כ-12%הממסך הסופי) מכרם שומרייה בצפון הנגב. ענבי הסירה הוכנסו למיכלי תסיסה ביחד עם ענבי הויונייה להשרייה בטמפרטורה נמוכה. בהמשך התרחשה התסיסה האלכוהולית המשותפת של שני הזנים במשך כשמונה ימים ובסיומה נותר היין במגע עם הקליפות למשך2 ימים נוספים לפני הסחיטה. היין הועבר להתבגרות בחביות עץ אלון למשך 16 חודשים, שבסיומה נבנה הממסך בין החביות השונות והיין הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון .
לאחר המילוי המשיך היין תהליך התבגרות בבקבוק למשך עוד כשנה במרתפי היקב.

רשמי טעימה מטעם היקב:
אודם 2016 הינו יין בעל גוף בינוני ומבנה מרוכז, המאוזן ברעננות טובה ומלווה בניחוחות פרי יער סגול, פרחים ותיבול מפולפל. הוא מוכן לשתיה כבר כעת אך ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות. היין יהווה מלווה מצוין למנות בשר טלה, חזה ברווז וגבינות קשות ועשירות טעם.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

כשרות: רבנות מקומית, חתם סופר בני ברק .O.U

מחיר מומלץ לצרכן: 90 ₪.

יקב בנימינה

רחוב היקב, ת.ד. 34 בנימינה 3055001

04-6107500  

.