יקב טורא ממליץ על מרלו 2016 מסדרת Mountain Heights לכבוד חג הפסח תש"פ

ורד וארז בן סעדון הקימו את יקב טורא כיקב-אחוזה משפחתי (Estate Winery). כדי לזכות בהגדרה "יקב אחוזה", היקב צריך להיות הבעלים של הכרם, ועל היין להיות מיוצר אך ורק בשטח היקב משלב התסיסה, היישון והביקבוק. הכרמים לא חייבים להיות צמודים ליקב, אך הם צריכים להיות באותו אזור גיאוגרפי. ורד וארז בן סעדון מחוברים מאד לארץ ולקרקע. אנשים של חזון עם אהבה גדולה לפרטים הקטנים. חצי שנה לאחר שנישאו הם לקחו את כל החסכונות שלהם והשקיעו בישוב ברכה עשרים דונמים של כרם. בהתחלה מכרו את הענבים ליקבים אחרים, אך ברגע שנכנסו שיקולים פוליטיים, נתקלו אותם יקבים בבעיות מצד לקוחות בשוק האירופאי. בני הזוג החליטו לעבור קורס ייננים ולייצר את היין בעצמם. ההחלטה התבררה כנכונה. יקב טורא הפך להצלחה מסחררת. במבחני טעימה עיוורת, שבהם פוליטיקה לא משחקת תפקיד, הצליחו היינות של יקב טורא לקטוף פרסים ושבחים, והמקום הפך לאתר עלייה לרגל של חובבי יין מהארץ והעולם. יקב טורא ממליץ על מרלו 2016 מסדרת Mountain Heights לכבוד חג הפסח תש"פ.

יקב טורא מרלו מסדרת Mountain Heights

רשמי טעימה שלי: נוכחותו הארומטית באף, חושפת דובדבן שחור, עשן, חבית עץ אלון חרוך, עור ותבלין מתוק. בחיך, גוף בינוני, יבש, לצד שפע של תווי פרי בשלים, נעימים וחיך רך להפליא, עם טעמים של דובדבן שחור עסיסי, שזיף ודומדמניות. שפע של תווי פרי אדומים ושחורים בשלים, עם מעט תיבול, משתהים בגימור היבש.

בציר: 2016, התשע"ו

הרכב זנים: מרלו, 100%

כרם: ברכה

גובה כרם: 850 מטר

תסיסה אלכוהולית: כשבועיים בטמפרטורה שלא עלתה על 29C.

נתוני בציר:
בציר ידני, סלקטיבי
בריקס- 24
TA – 6.3
pH- 3.3

התיישנות בחבית: 22 חודשים

אלכוהול: 14%

תיאור היין על פי היקב: מרלו ייחודי ויוצא דופן המבטא מאפיינים לא שגרתיים של הזן. היין בעל צבע אדום אטום וכהה, עם ארומות עשירות של שזיפים ופירות יער לצד תיבול של אניס, ציפורן, פלפל שחור וקימל. בעל חומציות דומיננטית, גוף מלא וסיומת ארוכה. מתאים לליווי מאכלי בשר שומני וכבש.
בעל פוטנציאל התיישנות גבוה במיוחד – למעלה מעשר שנים.

כשרות: כשר בהשגחת הרב אבנר נחושתן רב היישוב רחלים ובהשגחת אוצר בית דין גוש עציון. כל היינות ושמן הזית כשרים לפסח בכל ימות השנה.

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

מחיר מומלץ לצרכן: 129 ₪.

יקב טורא

02-6508882

 [email protected]
כתובת: רחלים, ד.נ. אפרים, 4482700