יקב טפרברג חוגג 150 שנות יצירת יין חמישה דורות ו-150 שנה לאהבת יין! ושמח להציע 3 יינות שישדרגו את ארוחות החג. רוזה, אימפרשן 2019, דבוטאז', אינספייר 2018, קברנה סוביניון, אסנס 2016 לכבוד חג הפסח תש"פ. לחיים !

מוטי טפרברג, מנכ"ל יקב טפרברג: "חמישה דורות שיקב טפרברג עובר מאב לבנו ושומר באדיקות על מורשת של יקב משפחתי. כיקב ששם לו למטרה לעמוד בחזית תעשיית היין בישראל וחוגג השנה את שנתו המאה וחמישים, גם כיום אנחנו חדורי חזון ותחושת שליחות, כפי שהנחילו לנו בני דור המייסדים. יקב טפרברג חוגג 150 שנות יצירת יין חמישה דורות ו-150 שנה לאהבת יין! ושמח להציע 3 יינות שישדרגו את ארוחות החג. רוזה, אימפרשן 2019, דבוטאז', אינספייר 2018, קברנה סוביניון, אסנס 2016 לכבוד חג הפסח. לחיים.

יקב טפרברג רוזה, IMPRESSION 2019

רשמי טעימה שלי: צבע, ורוד עם גוונים צבעוניים באדום ושוליים בוהקים. באף, רעננות של קיץ. אפרסק טרי ואבטיח. ניחוחות אלה, מובילים לחיך מתוח, בהיר עם חמצמצות טרייה, עמוסה ומאוזנת, בטעמי פירות אדומים בהירים. קיץ כבר אמרתי. תמורה נהדרת למחיר.

סוג היין: רוזה יבש

שנת בציר: 2019

הרכב זני: 60% גרנאש שחור, 40% ברברה

מקור הענבים: כרם עמק אילון

בציר: מכני, בשעות הלילה

תהליך ייצור היין:
בציר הענבים עבור כל זן נעשה באופן מכאני בשעות הלילה על-מנת שלא לחשוף את הענבים הנבצרים לטמפרטורות גבוהות. ענבי הגרנאש והברברה הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר בציר מכני, כאשר כל זן ברמת ההבשלה המיטבית. עם הגעת הענבים ליקב בוצעה הפרדה בין הענבים לבין השידרות והענבים נכנסו לריסוק עדין. הענבים המרוסקים עברו קירור במחליף החום ל-12 מעלות, בדרכם לפרס הפניאומאטי האינרטי – המגובה בחנקן, על-מנת למנוע לחלוטין חמצון של טעמים וארומות המצויים בענבים. הענבים שהו בפרס הפנאומטי האינרטי זמן קצר על-מנת למצות ארומה וצבע עדין מהזגים.
עם סיום ההשריה הענבים נסחטו בלחץ נמוך ביותר בסחיטה עדינה ואיטית וללא חשיפה לחמצן על-מנת לקבל תירוש ענבים עשיר בגוון אדמדם קל. המיץ שנסחט הועבר למכל נירוסטה בו בוצעה הפרדה בין המשקעים למיץ באמצעות טכנולוגיה הנקראת הרחפה – FLOTATION. בטכניקה זו מרחיפים את המשקעים לחלקו העליון של המכל באמצעות פעפוע של גז חנקן והמאפשר להעביר את המיץ הנקי – המצוי מתחת למשקעים למכל התסיסה.
התסיסה האלכוהולית ארכה כ-25 ימים בטמפרטורה של 13 מעלות. תסיסה בטמפרטורה זו נבחרה בכדי לייצר יין עדין ולשמר את ארומות הענבים. היין לא עבר תסיסה מלולאקטית כדי לשמור על רעננותו ופריכותו. לאחר ייצובו של היין בחר פאנל הטועמים של היקב את הבלנד הסופי.

תיאור היין על פי היקב:
היין ססגוני ומלא חן, מלווה בפרי הדר, פרחוניות יפה ותיבול עדין. היין יבש, בעל חמיצות צעירה ורעננה ונוכחות פרי צעיר.

אלכוהול: 11.6%

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק

הצעת הגשה: ברבוניות מטוגנות ברוטב איולי

מחיר מומלץ לצרכן : 40 ₪

יקב טפרברג דבוטאז', אינספייר 2018

רשמי טעימה שלי: בלנד לא שגרתי. צבע אדום עמוק, באף, ניחוח עוצמתי המשלב פרי אדום, מינרלים, נענע ואיקליפטוס. יש לו חיך רך, בגימור אינטנסיבי וארוך. ליין אופי ייחודי נהדר, המציג ביטוי חזק לפירות אדומים בשלים, עם תווים מינרלים, לצד טאנינים מלאים בגוף מלא, עגולים ועסיסיים, שנמסים לתוך היין. סיומת נהדרת.

סוג היין: אדום יבש בלנד

שנת בציר: 2018

הרכב זני: 65% ענבי מלבק, 35% ענבי מרסלאן

מקור הענבים: ענבי המלבק והמרסלאן מגיעים מחלקות איכותיות מעמק איילון

הבציר: מכני, בשעות הלילה המאוחרות

תהליך ייצור היין:
ענבי המלבק הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות לאחר שנבצרו בבציר מכני. לאחר ריסוק עדין הותססו הענבים משך כשבעה ימים בטמפרטורה של 28 מעלות, תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מיצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים. בסיום התסיסה האלכוהולית עבר היין סחיטה עדינה ללא הקליפות והועבר למכל נירוסטה מבודד ומקורר לתסיסה מלולאקטית על-מנת לייצב ולרכך את היין. ענבי המרסלאן שנבצרו מאוחר יותר עברו תהליך דומה, אם כי משטרי ההמטרה למיצוי טעמים, ארומות וצבע היו שונים בהשוואה למלבק.
לאחר סיום התסיסה המלולאקטית החלו היינות השונים את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות, רובן חדשות, למשך כ-8 חודשים. לאחר התבגרות היין בחביות החליט פאנל הטועמים על ההרכב הסופי של ממסך זה.

תיאור היין על פי היקב:
היין עוצמתי בצבעו המלא והעמוק. ליין מגוון רחב של ארומות פירות אדומים, דובדבן ופטל בבשלות מלאה המשתלבות עם ניחוחות עץ האלון בעטיפה משלימה. בפה, היין הנו בעל גוף מלא. עפיצות עדינה מעצימה את מבנה היין, המבטיח הנאה כבר כעת אולם היין ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות.

אלכוהול: 14.2%

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק, אך התבגרות נוספת בבקבוק רק תיטיב עמו.

הצעת הגשה: שוק כבש עם ארטישוק ירושלמי ואורז בר

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יקב טפרברג קברנה סוביניון, אסנס 2016

רשמי טעימה שלי: צבע סגול כהה ועמוק. אף, עשיר בפירות יער שחורים וכחולים. אוכמניות, שזיפים מיובשים. החך, יבש, והגימור חלק. עם ניואנסים של שזיפים מיובשים, תאנה מיובשת, תמר מדג'ול, אלון וקלייה, לצד רמיזות לשוקולד מריר, עם טאנינים רכים ופירות.

סוג היין: יין זני אדום יבש

שנת בציר: 2016

הרכב זני: 100% ענבי קברנה סוביניון

מקור הענבים:
ענבי הקברנה סוביניון נבצרו משני כרמים ייחודיים ונבחרים הגדלים בטופוגרפיה ובאקלים הררי. הכרם הראשון והעיקרי נמצא בגליל העליון בעמק קדש והכרם השני נמצא ברום הרי אפרים – כרמים אלו מתאפיינים בטופוגרפיה שונה. הכרם בעמק קדש נטוע בגובה של 450 מטר מעל גובה פני הים. הכרם נטוע על-גבי כנה מתונה. הכרם נהנה ממיקרו-אקלים ייחודי ואופטימלי לענבי קברנה סוביניון. הכרם בהרי אפרים נטוע בגובה מעל 650 מטר מעל פני הים, בתנאי אקלים הרריים, בעוצמת צימוח מתונה ובהבדלים משמעותיים בין טמפרטורת יום ממוצעת לטמפרטורת לילה קרירה המביאה לאיכות ענבים ייחודית הבאה לביטוי בריכוז גבוה של טעמים וארומות.

הבציר: מכני, בשעות הלילה המאוחרות.

תהליך ייצור היין:
ענבי הקברנה סוביניון נבצרו מכל כרם בנפרד בזמן ההבשלה האופטימלית של הענבים. בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו הענבים ליקב. לאחר ריסוק עדין הועברו ענבי הקברנה סוביניון למכל נירוסטה מקורר למשך יומיים להשריה קרה לפני תחילת התסיסה האלכוהולית. עם סיום ה-cold soaking החלה התסיסה האלכוהולית של ענבי הקברנה בטמפרטורה של 28 מעלות, תוך הפעלת משטרי המטרה שונים לצורך מצוי טעמים, ארומות וצבע מזגי הענבים. בסיום התסיסה האלכוהולית עבר היין השרייה על הקליפות למשך שמונה ימים. עם סיום ההשריה -Extended maceration – נסחטו הענבים בסחיטה איטית ובלחצים נמוכים למכל נירוסטה לתסיסה המלולאקטית על-מנת לייצב ולרכך את היין. לאחר סיום התסיסה המלולאקטית החל היין את תהליכי ההתבגרות בחביות עץ אלון צרפתיות חדשות למשך 18 חודשים. תהליך זה נעשה עבור כל כרם בנפרד.
לאורך התבגרות היין בחביות נטעמו כל החביות והורכב הבלנד הסופי של היין אשר נתן את המשקל היחסי של כל כרם ביין הסופי. לאחר סיום התבגרות היין בחביות, בוקבק היין ואף המשיך להתבגר למשך 6 חודשים נוספים לפני יציאתו לשוק.

תיאור היין על פי היקב:
צבע היין אדום עד שחור, באף עולות ארומות עשירות של פירות יער שחורים, נגיעות של קקאו, קפה ומעט אדמה עם עץ אלון אלגנטי. בפה היין מאוזן, עגול, עשיר מאוד ובעל מבנה מלא ועוצמתי. הטאנינים רכים ומוצקים והסיומת ארוכה וחלקה.

אלכוהול: 14.6%

לשתייה החל מ: הוצאתו לשוק, אך התבגרות נוספת רק תיטיב עמו.

הצעת הגשה: קדירת אסאדו עם ירקות שורש ועשבי תיבול

מחיר מומלץ לצרכן : 100 ₪

יקב טפרברג

ת.ד. 669 ד.נ. שמשון 99803 צרעה

טלפון: 02-9908080

אימייל: [email protected]