יקב בנימינה משיק 2 יינות לבנים מסדרת הרזרב מבציר 2018, וממליץ על 2 יינות אדומים מסדרת "אבני החושן" מבציר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019.

יקב בנימינה הוקם בשנת 1952 ומקיים מאז מסורת ארוכת שנים של איכות, חדשנות ומגוון. ביקב מיושמות טכנולוגיות עשיית יין מתקדמות לצד תהליכי ייצור מסורתיים – קלסיים והשקעות רבות בכרמים ובזני הענבים, המוצגים בקשת רחבה של יינות איכות המתאימים לכל אירוע ולכל חך. באוגוסט 2008 נרכש היקב על ידי קבוצת משקיעים פרטיים שהתחברו לחזון היקב, לערכיו ולפוטנציאל הטמון באיכויותיו. מיום הרכישה ועד היום בוצעו השקעות אדירות בכרמים, בתהליכי הייצור ובהון האנושי. יקב בנימינה משיק 2 יינות לבנים מסדרת הרזרב מבציר 2018, וממליץ על 2 יינות אדומים מסדרת "אבני החושן" מבציר 2016, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019.

סדרת יינות בנימינה רזרב היא סדרת הדגל של היקב. הסדרה מורכבת מיינות זניים ומבטאת את הקשר העמוק של אנשי היקב אל האדמה ואת ייחודיותם של אזורי הגידול השונים. היינות שבסדרה, מיוצרים מענבים שגדלו באותו אזור ולעיתים אף באותו כרם, ובכך מדגישים את מקור הפרי.

יקב בנימינה רזרב סוביניון בלאן 2018

רשמי טעימה שלי: יין טרי, נעים, רענן ועסיסי, יין בסגנון עולם חדש, מרגש את החושים ללא עומס יתר. פירות טרופיים בעלי אופי עשבוני ורענן המאוזנים עם פסיפלורה בהירה וגימור יבש, יין של קיץ חם ומנות ראשונות. לשתות וליהנות.

סוג היין: יין זני לבן יבש

הרכב זני: 100% סוביניון בלאן

אזור‪ ‬גידול: ‬‬‬‬‬‬ כרם בן זמרה – גליל עליון

תנאי‪ ‬גידול‪ ‬ואקלים‪:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ מקור יין זה בכרם בן זמרה אשר ממוקם בגליל העליון. החלקה ממוקמת במדרון על צלע הר במבנה של טרסות ומתאפיינת באדמת טרה רוסה וסלע גיר קשה. האקלים באזור קריר, במהלך הקיץ הלילות קרירים והימים חמים והאזור מצטיין בלחות נמוכה. תנאים אלה מאפשרים התפתחות טובה ואיכותית של רכיבי הטעם והריח בענבים לאורך הבשלה ארוכה יחסית.

תנאי‪ ‬הבציר‪:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ בציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות, במיכלים קטנים. בציר 2018 ייזכר כבציר מאתגר מבחינה איכותית שבו הצלחנו למצות את המירב מהכרם בעזרת היערכות נכונה. כבר כעת היינות הלבנים מראים שלד חמיצות מצוין, ארומות חדות ורמת אלכוהול מאוזנת.

תהליך‪ ‬ייצור‪ ‬היין‪:‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ מיד עם הגעת הענבים ליקב הם נסחטו בעדינות והתירוש הועבר לשיקוע טבעי למשך הלילה.
בהמשך הועבר התירוש לתסיסה קרה במיכל נירוסטה, בטמפרטורה של 140‪ ‬. תנאים אלו משמרים את הניחוחות העשבוניים והפירותיים האופייניים לזן זה. חלק מהיין לאחר השיקוע הועבר לתסיסה בחביות עץ אלון ואקציה צרפתיות. לאחר התסיסה היין נשאב מהחביות ואוחד עם היין מהמיכל ליצירת הבלנד הסופי והמשיך ליצוב סינון ולבקבוק.‬‬‬

רשמי‪ ‬טעימה מטעם היקב‪:‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‬‬היין מתאפיין בארומה נקייה וחדה המשלבת ניחוח אפרסק לבן, פרי הדר ואופי טרופי עם עשבוניות מודגשת, וטעמו אלגנטי ורענן. מתאים למאכלי דגים, לגבינות צאן בשלות וכן לפשטידת ירקות.

טמפרטורת הגשה מומלצת: מומלץ להגשה צונן, בטמפרטורה של 10°-12°C

כשרות: רבנות, חתם סופר בני ברק

יש לאחסן במקום קריר ואפל

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יקב בנימינה רזרב שרדונה 2018

רשמי טעימה שלי: באף, היין הדוק ומינרלי נוגע בפרחוניות לבנה. בחך, טעמים של פרי אגס וליים משתלבים על ידי קו הדוק של חומצה טבעית בהירה ומינרליות יבשה וארוכה. המירקם מעוגל יפה, רבדי טעמים של, תפוח פריך והדרים טריים, לצד רמיזות קלות לאלון קלוי ו- וניל.

סוג היין: יין זני לבן יבש

זן הענבים: 100% שרדונה

אזור גידולהר הגלבוע

תנאי גידול ואקליםהכרם ממוקם על מורדות הר מלכישוע, בגובה של כ -440 מטר מעל פני הים ומשקיף על עמק בית שאן בצפון מזרח ובעמק יזרעאל בצפון-מערב. האדמה היא שילוב של סלעי גיר קשים ורכים, אדמת טרה רוסה וקרקעות אדומות. האקלים הים תיכוני של האזור מביא משקעים שנתיים ממוצעים של כ -450 מ"מ. למרות הקרבה לעמק בית שאן הלוהט, הגובה מביא לאזור חורפים קרים ורוחות חזקות שנושבות לצמיתות כל השנה ויוצרות אוויר יבש ולילות קרים. מזג האוויר הזה תורם להתפתחות הענבים ושומר על החומציות. הכרם ממוקם בסמוך לטורבינות רוח המספקות אנרגיה לישובי הסביבה.

תהליך ייצור היין: הענבים נבצרו במהלך הלילה בכדי לייעל את בשלות הענבים ובכדי להבטיח את שמירת ארומות הענבים ואופיים המרענן. כשמגיעים הענבים ליקב, הם מופרדים מיידית מהשדרות ונכבשים ברכות. לאחר הצללה הנוזל תוסס בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה ובחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי. בסוף התסיסה האלכוהולית והמלולקטית היין מהחביות והמיכל מעורבב ליצירת הבלנד הסופי.

בציר: 2018 הינו בציר איכותי, אשר הניב ענבים בעלי הבשלה מאוזנת. וייצר יינות בעלי אופי מינרלי ומורכבות.

רשמי טעימה מטעם היקבהשילוב של תסיסה בחביות חדשות ומשומשות, וכן העובדה שרק חלק מהיין עבר תסיסה מאלולקטית, הביאו ליצירת יין בעל מורכבות ועושר של ניחוחות וטעמים, המוכן כבר כעת לשתיה אך ימשיך ויפתח עומק ומורכבות בשנים הקרובות. היין מצטיין בעושר ארומטי, בטעמים מורכבים וברורים של פרי הדר רענן, תפוחים, מלון בשל ווניל והוא בעל מרקם רב שכבתי ואלגנטי, איזון בין ארומות הפרי לעץ האלון וסיומת ארוכה ומענגת.

התאמה לאוכל: מתאים להגשה עם מאכלי בשר קרים, דגי ים בתנור או עם תבשילי בשר עגל.

פוטנציאל יישוןבתנאי אכסון נאותים היין ימשיך לפתח עומק ומורכבות ב-4-6 השנים הבאות.

טמפרטורת הגשה מומלצת: מומלץ להגשה צונן, בטמפרטורה של 8°-12°C

כשרות: רבנות, חתם סופר בני ברק

לאחסן במקום קריר ואפל.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ₪.

יינות אבני החושן – אבני החושן הן האבנים אשר היו משובצות באפודו של הכהן הגדול. כשם שנבחרו אבנים אלו בקפידה, כך בחרו אנשי היקב ענבים ייחודיים ויקרי ערך, המשובצים יחדיו ליצירה מרגשת, המשקפת את שאיפתם ליצור יינות איכותיים.

יקב בנימינה אבני החושן ספיר 2016

רשמי טעימה שלי: באף, תווים אקספרסיביים ובשלים של דובדבן שחור, פטל, פלפל ירוק מטוגן, רוזמרין וטימין לצד פרחוניות סגלגלה, רמיזות לפלפל שחור וקפה קלוי. תווי הפירות הבשלים עוברים לחך, משלימים תווים בסיסיים של תבלינים ועשבי תיבול, לצד פירות יער שחורים וכחולים, תוך שהם נשארים טריים, עשירים ומאוזנים היטב. הגוף, בינוני עד מלא, עם חומציות מאוזנת וסיומת ארוכה ומושכת. הרבה יין בלא הרבה כסף.

סוג היין: בלנד של יין אדום יבש

הרכב זנים: 75% קברנה פרנק, 25% שיראז

אזור גידול: יין ספיר מופק מענבי קברנה פרנק ושיראז שמקורם בכרמים מובחרים בגליל העליון.

תהליך ייצור: הטיפול בענבים, החל משלב הבציר ועד לשלב בניית הממסך (הבלנד), התבצע עבור כל זן בנפרד. לאחר מיון ידני והפרדת השזרות, עברו הענבים השרייה קרה למשך 3 ימים. לאחר מכן, בוצעה התססה אלכוהולית למשך שבועיים, בסיומה הושרה היין על קליפותיו למשך 15 ימים נוספים. לאחר הסחיטה ושיקוע קצר עבר כל זן להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי לתקופה בת למעלה משנה וחצי שבסיומה נבנה הממסך בין הזנים מהחביות השונות. היין עבר לבקבוק לאחר סינון והצללה והמשיך להתבגר עוד כשנה במרתפי היקב.

רשמי טעימה מטעם היקב:
הכרמים המובחרים שמרכיבים את יין ספיר מייצרים ענבים בשלים, מרוכזים ובעלי חומצה מאוזנת. היין בעל גוון ארגמני-שחור מבריק, ארומות בולטות של פטל בר, דובדבן שחור, מעט טעמים מעושנים ווניל עם רעננות של מנטה. היין בעל גוף מלא, עשיר, מאוזן ומרוכז בעל סיומת ארוכה בטעמי פרי ושוקולד מריר.
היין מוכן לשתייה כבר עתה, אך ימשיך ויתפתח בתנאי אחסון נאותים במשך 5-8 שנים משנת הבציר.

זכה במדליית כסף בתחרות אשכול הזהב לשנת 2019

כשרות: רבנות, חתם סופר בני ברק

מחיר מומלץ לצרכן: 85 ₪.

יקב בנימינה אבני החושן – כרם מירב 2016

רשמי טעימה שלי: צבע, סגול-שחור עמוק מאוד, האף, נפתח בתווים של דובדבנים שחורים טריים, שזיף בשל ואוכמניות, עם נגיעות של תבליני אפיה וזפת. החך בינוני עד מלא גוף, טעמי שזיף אוכמניות, לצד תווים מלוחים יותר של אבקת קקאו, תבלין פלפל שחור, כמו גם זרעי אניס עדינים, תווי תבלין וארז. המרקם עמוק, מורכב, נדיב ועשיר, חלק ומשיי, עם טאנינים קטיפתיים וגימור ארוך. אהבתי. 

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: בלנד של 45% פטיט סירה, 35% מרסלן, 20% שיראז.

 אזור גידול: שלושת הזנים נטועים בכרם מירב שברכס הרי גלבוע, במפנה צפוני של הר מלכישוע, איזור בו התגלו גתות עתיקות המעידות על הכנת יין בתקופות קדומות. הכרם הייחודי מתנשא לגובה של כ-400 מטרים מעל פני הים, על קרקע טרה רוסה מנוקזת מאוד המאפשרת הבשלה אחידה ומהירה של הפרי. האיזור היבש יחסית והרוחות החזקות, בשילוב זמירה קפדנית ואיוורור נכון תורמות בקבלת פרי איכותי ויוצא דופן באיזור.

תהליך ייצור: כל זן נבצר בנפרד במועד הבציר האופטימלי עבורו בשעות הלילה הקרירות. לאחר הסחיטה תססו הזנים השונים בנפרד במכלים קטנים בטמפ' של בין 26-28 מעלות על מנת לשמר את הארומות והטעמים של כל פרי ולמקסם את הפוטנציאל של כל יין. לאחר שפייה ושיקוע קצר עבר כל יין להתבגרות בחביות עץ אלון למשך כשנתיים, בסיום תקופה זו נבנה הממסך הסופי בין הזנים והחביות השונות

רשמי טעימה מטעם היקבאבני החושן – כרם מירב 2016 הוא יין קטיפתי בעל גוף בינוני-מלא ואופי ים-תיכוני מתובל ומעניין. היין מלווה בארומות עשבוניות של זעתר, אורגנו ולבנדר, לצד פירות יבשים בשלים כגון שזיפים, דומדמניות ותאנים עם טאנינים רכים וטעם סיום ארוך ומענג.

התאמה לאוכל: היין יתאים במיוחד לצד מנות בשריות ים תיכוניות כמו שפונדרה טלה, או לצד מנות דגים כמו פילה לוקוס, כרישה צלויה ורוטב חמאה.

בקבוקים: מיין זה יוצרה כמות מוגבלת של כ-6,000 בק' בלבד

 זכיות: מדלית זהב, אשכול הזהב 2019

כשרות: רבנות, חתם סופר בני ברק

מחיר מומלץ לצרכן: 130 ₪.

יקב בנימינה

רחוב היקב, ת.ד. 34 בנימינה

04-6107530