יקב אלכסנדר משיק קברנה פרנק רזרב 2016 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

יקב אלכסנדר, השוכן במושב הוותיק בית יצחק שבלב השרון, הוא יקב עילית משפחתי, אשר הפך עם השנים לאחד היקבים המובילים בישראל. היקב הוקם ב 1996 על ידי יורם שלום בנחלה המשפחתית, ונושא את שם אביו אלכסנדר שלום ז"ל, ממנו קיבל את ההשראה והאהבה ליין. היקב ממשיך מסורת בת מאה ועשרים שנים של עשיית יין, שהחלה באיטליה, ובתוניסיה שם ייצרו סבו ואביו של יורם שלום יין ביתי. ב-23 שנות פעילותו צבר יקב אלכסנדר מוניטין מצוינים וקצר הצלחות רבות ופרסים מכובדים בארץ וברחבי העולם – ביניהם הציון הגבוה ביותר שקבל אי פעם יקב ישראלי מרוברט פרקר, מבקר היין המוביל בעולם – ציון של 94 נקודות!
הסיפור המשפחתי הייחודי של יקב אלכסנדר בא לידי ביטוי מופלא גם בעיצוב הייחודי של תוויות בקבוקי היינות, המשלב הדפסי תכשיטים אותנטיים מרהיבים של משפחת שלום שעברו מדור לדור בתוניסיה ופניו של אלכסנדר על לוגו היקב הנשקף מכל בקבוק.
אמנות עשיית היין של יקב אלכסנדר משלבת מסורת ותרבות יין משפחתית, תשוקה ויצירתיות, לצד ידע עדכני וטכנולוגיה חדשנית. הצירוף של תנאי הקרקע בכ 70 דונם בכרמים הנמצאים בגליל העליון, הממוקמים במיקרו אקלים אידיאלי לגידול ענבי יין, עם כורמים מסורים ומנוסים, הסוגדים לעבודתם, מבטיחים איכות ענבים אופטימלית. כל אלה, לצד טכניקות ייצור קפדניות וגישה אינטימית המעניקה יחס אישי לכל בקבוק – מאפשרים לנו ליצור יין אקסקלוסיבי, באיכות בלתי מתפשרת, שנה אחרי שנה.
יורם שלום מייצר ביקב אלכסנדר בכל שנה כ-60 אלף בקבוקים, 70% מהם מיועדים לייצוא.
לצד היקב ממוקם מרכז אירוח, מבנה ייחודי מסוגו שעוצב במיוחד ליקב אלכסנדר המהווה מקום להכרת עולם היין בכלל ויקב אלכסנדר בפרט.
במרכז חדר טעימות מעוצב וחדרי סדנאות, חנות יין קטנה ומקסימה, בר יין הצופה על המטעים והכרם שמסביב ורחבה מקורה בחלקה בה מתקיימים אירועים גדולים וקטנים.
המרכז משלב את תרבות היין בארץ עם מגוון נושאים, ומארח בתיאום מראש יחידים, זוגות ומשפחות, לטעימות יין מודרכות, סיור ביקב, היכרות עם עולם היין ורכישת יינות היקב.
בימי שישי מתקיימת במקום קבלות שבת המשלבות בין יין טוב, אוכל ארטיזנלי- גבינות צאן ובקר מקומיות, לצד תפריט מתחלף המבוסס על בסיס המטבח האיטלקי. החל מאוגוסט 2019 משווק יקב אלכסנדר בבלעדיות בישראל ע"ח חברת שיווק האלכוהול א.ג.ת.ד. יקב אלכסנדר משיק קברנה פרנק רזרב 2016 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

יקב אלכסנדר  – קברנה פרנק  רזרב 2016

רשמי טעימה שלי: צבע, סגול ארגמני כהה ועמוק, עם השתקפויות סגולות, בשוליים הבוהקים. באף, ניחוחות מינרליים המגיעים מפלפלים ירוקים בשלים, תבלינים ופירות של היער המלווים בתוו שוקולד עדין, ארז ורמזים מעושנים של קלייה, המגיעים מחביות נבחרות. בחך, טאנינים עדינים, מתערבבים עם שזיפים מיובשים, אוכמניות בשלות, דובדבנים שחורים, עם איקליפטוס טרי ותווי מנטה, שמוסיפים למורכבותו. יופי של יין.

כללי:

יין זה מיוצר מכרם נבחר של יקב אלכסנדר. הגפנים גדלות בכפר שמאי על מורדות הר מצפה הימים 690 מטר מעל הים. כורם שסוגד לעבודתו, אגרו טכנולוגיה מתקדמת, משטר מים קפדני, כל אלה הניבו פרי עשיר בטעמים וניחוחות. היין שהה 24 חודשיים בחביות 60% צרפתיות 40% אמריקאי.

סדרת אלכסנדר רזרב

הינה סדרת יינות אדומים, מכרם נבחר. היינות בסדרה אלגנטיים, מוכנים להגשה ומתיישנים היטב עם השנים. הכרמים גדלים בסמוך לכפר שמאי למרגלות הר מצפה הימים בגליל העליון בגובה 690 מטר מעל פני הים. היינות בסדרה זו מתיישנים במשך 24 חודשיים בחביות עץ אלון, תוך כדי בקרת טמפרטורה ולחות. התכשיט המשפחתי המלווה את סדרת אלכסנדר רזרב שימש לקשירת הצעיפים והשכמיות אשר לבשו נשים יהודיות בטוניס והוא עשוי יציקת כסף בעיטור סמלי הדג והציפור.

תיאור היין על פי היקב:

ליין צבע רובי סגול ועמוק, הארומה אלגנטית ועשירה, מורכבת מפרי אדום בשל, מלווה בפירות יער ודובדבנים, עטוף בטבק איכותי עם רקע של פלפל ירוק. בטעמו היין בעל גוף מלא מאוזן היטב, עם טאנינים בשלים וסיומת ארוכה. יין מענג עם אפשרות להתיישנות של מספר שנים.

תווית היין:

סיכת הבגד המופיעה בתווית הקדמית, שייכת לאוסף תכשיטים טוניסאים מבית אלכסנדר.

הרכב זני הענבים:
90% ענבי קברנה פרנק, 5% ענבי פטי ורדו ו- 5% קברנה סוביניון

אזורי גידול:

כפר שמאי – הגליל העליון

נטיעת הכרמים:
קברנה פרנק נטיעה 2006 , פטי ורדו נטיעות 2004 , קברנה סוביניון נטיעות 2004

נתוני יבול:
קברנה פרנק – 900 ק"ג לדונם, קברנה סוביניון – 900 ק"ג לדונם פטי ורדו – 1000 ק"ג לדונם.

נתוני תסיסה

שמרי יין: קברנה סוביניון ומרלו – אנופרם BDX , סירה – Lalvin ICV-254 , משך תסיסה – 12 יום בממוצע

כבישה
כבישה מתבצעת מיד בתום תהליך התסיסה, Free Run – 55% מגובה התירוש of must volume . תסיסה Malolactic בחביות עץ אלון צרפתי. מיד לאחר תסיסה מלולקטית, היין מקורר לטמפ' של CO14 ומוסיפים – bisulphateppm60

חביות:
60% אלון צרפתי, 40% אלון אמריקאי. סוגי אלון: Troncais, Alliers, Nevers . 225 ליטר חביות Radoux

משך התיישנות: 42 חודשים

סינון:
היין לא מסונן. היין עובר שפיה כל חצי שנה

נתוני ביקבוק:
AL – 13.6% , TA – 5.6 גרם/ליטר, חומציות – 3.56pH , סוכר משקעים – 1.7 גרם/ליטר, VA – 0.52 גרם/ליטר, SO2 total – 150 מג/ל,
SO2 free – 20 מג/ל

מילוי וביקבוק:
פברואר 2019

מחיר מומלץ לצרכן:
150 ₪.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 18° – 16° C

כשרות:
1. בד"ץ בית יוסף 2. הרב המקומי המוסמך נ. שיר 3 . P כשרות בינלאומית 4 . הרב יחיאל באבד שליט"א, ניו יורק.

יקב אלכסנדר

Tel. 972-9-8822956 Mobile. 972-54-4350180 Fax. 972-9-8872076
[email protected]

קרדיט תמונה: אייל קרן צילום קולינארי