יקב יתיר מתחדש בבציר השני של היין – נחל יתיר 2016 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תש"פ 2019

יקב יתיר נוסד בשנת 2000 והוקם באזור תל ערד הייחודי. כרמי יקב יתיר נטועים בגובה רב, באדמת גיר חרסיתי, על גבי מדרונות בלב יער יתיר, היער הנטוע הגדול ביותר בישראל, המתנשא לגובה של עד 900 מטר מעל פני הים וממוקם דקות נסיעה מהיקב. הכרמים נהנים מאקלים חצי מדברי, יבש וקר בלילה, תנאים היוצרים אזור גידול (טרואר) ייחודי. זני הענבים הנטועים נהנים מתנאים אידיאליים לגידול ענבי יין.
יקב יתיר זוכה בקביעות באותות הערכה וציונים גבוהים בקרב תחרויות היין הבינלאומיות וזכה השנה ב7 ציונים ומדליות ממבקרי היין הנחשבים בעולם.יקב יתיר ממשיך ומעצים את מגמת החדשנות במטרה להוציא את היין המשובח ביותר מהכרם, וזאת באמצעות נטיעת זנים חדשים, מעבר מחביות קטנות למכלי עץ ובטון, יצירת ממסכים (בלנדים) חדשים וכל זאת במטרה ליצור ולהביא את הטרואר הייחודי של היקב לכדי יינות מיוחדים וייחודים באופיים. במיוחד לרגל השנה החדשה, מתחדש היקב בבציר השני של "נחל יתיר" 2016.

יקב יתיר נחל יתיר 2016

רשמי טעימה שלי: צבע, כהה מאוד עם גוונים סגולים בשוליים בוהקים. באף, ניחוחות של פאי אוכמניות, דובדבן שחור, ו- וניל, לצד תווים של פלפל שחור, סיגליות, יוד וגרפיט. בחך, יין זה הוא סימפוניה אמיתית של פרי יער שחור פירותי, שזור בתוויות וניל ושמנת. טעמים עזים אלה נתמכים על ידי תחושת פה רחבה, טאנינים עשירים בשפע ואורך ואיזון ללא דופי. הרושם הכללי הוא של יין מפתה, משיי והדוניסטי לחלוטין, השובה את תשומת לבך המלאה מתוך רצון שלא להרפות. יופי של יין. לחלוטין "בייבי" של יער יתיר.

ערן גולדווסר, יינן יקב יתיר: "בציר 2016 בכרמי יתיר אופיין בחורף קר וגשום מהממוצע באזור יתיר, מה שתרם להתעוררות אחידה וטובה של הכרמים באביב. חודש יוני היה חם מהרגיל מה שתרם לעצירת הצימוח בשלב הנכון ולהתפתחות הצבע בקליפות הענבים. בתקופת הבציר מזג האוויר היה נח, והיבול מצוין הן מבחינת האיכות והן מבחינת הכמות, נחל יתיר 2016 הינו יין המהווה ביטוי נוסף של אזור הגידול שלנו בדגש על עסיסיות ומינרליות"

ביין אדום זה שואף היקב לבטא באופן הטהור ביותר את הפרי האזורי.

סוג היין: יין בלנד אדום יבש

הרכב זני: הזן המרכזי הוא סירה (76%), המייצר יינות אדומים המאזנים טעמי פטל אדום עם רעננות ואלגנטיות טבעית. אליו מצטרפים זני המלבק (12%) אשר מדגישים את הפירותיות עם תיבול עשבוני, והטנאט (12%) אשר תורם לחיזוק החומציות הטבעית ומעניק חוט שדרה טאני.

תהליך הכנת היין: כלל תסיסה במכלי עץ/בטון פתוחים, חלקם עם אשכולות שלמים לטובת הגברת האוורור והיציבות התרמית אשר יוצרת תסיסה נקייה. האשכולות השלמים נועדו ליצירת מורכבות ועידון הפרי.

התיישנות בחביות: היין התיישן במשך שנה במכלי עץ גדולים (3800-5400 ליטר) שמעגלים את היין בלי להשרות טעמי אלון, והושאר ביקב עוד כשנתיים להתיישנות בבקבוק.

תיאור היין על פי היקב: צבעו ארגמני, ניחן בארומה המזכירה דובדבן שחור, קאסיס ושקדים קלויים
רשמי טעימה: טעמו פירותי, עסיסי, טאנין מגורען ומעט מלוח, מרירות נעימה

פוטנציאל התיישנות: מתאים להמשך יישון לטווח של חמש עד עשר שנים.

טמפרטורת הגשה מומלצת: 18° – 16° C

כשרות: בד"ץ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א

**מחיר מומלץ לצרכן: 150 ₪.

ניתן להשיג בחנויות היין המתמחות.

יקב יתיר

תל ערד

054-6458871 | 09-9959090 | [email protected]

קרדיט צילום: אייל קרן צילום קולינארי