חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב כישור ממליץ לכבוד חג שבועות, על 2 יינות. רוזה 2018, ו- ויונייה 2018.

מי שלא ראה אמש בפסטיבל היין WHITE לבן על הים, את כמות האנשים שעמדה והמתינה לתורה לטעום את היינות של יקב כישור, לא יודע אהבה ליין וליקב מהי.  יקב כישור הוא חלק בלתי נפרד ממרקם החיים של כפר כישורית, כפר לבעלי צרכים מיוחדים ויכולות מיוחדות. "וְחַג שָׁבֻעֹת תַּעֲשֶׂה לְךָ, בִּכּוּרֵי קְצִיר חִטִּים." חג השבועות הוא חג ביהדות, השני מבין שלוש הרגלים. החג חל יום לאחר סיום ספירת העומר בת שבעת השבועות, ובלוח העברי הקבוע חל תמיד בו' בסיוון. מנהגים שונים מלווים את עדות ישראל המיוחסים לחג שבועות כמו הבאת ביכורים, לבישת בגדים לבנים ואכילת מאכלי חלב,סוף עונת האביב וראשית עונת הקיץ מביאים עמם פריחה וליבלוב, תקופות קציר ובציר. את אלה נוהגים ללוות בשתיית יינות לבנים וסמוקים המתאימים למאכלי החג. לכבוד חג שבועות, יקב כישור ממליץ על 2 יינות. רוזה 2018, ו- ויונייה 2018. חברי הכפר שותפים מלאים בכל שלב ותהליך הנעשה ביקב ובמהרה הפך למושא גאווה ושייכות עמוקים עבור כולנו. הכרמים ניטעו ב-2007, הבציר הראשון ב-2010. תחילה הופקו 8,000 בק' וכיום מייצר היקב כ-60 אלף בקבוקים. הכרמים והיקב הוקמו ומנוהלים על ידי היינן והכורם ריצ'ארד דיוויס, ויחד עמו, מסייע ומייעץ איתי להט. .שטח כרמים כולל: 100 דונם. כרמי היקב מקיפים את הכפר ונמצאים באיזור גידול ייחודי המהווה גבול טבעי בין הגליל המערבי והגליל העליון. טרואר בעל מאפיינים משולבים של שני האיזורים. נהנה מהשפעתו הממתנת של הים התיכון ומקרבתו. ומן העבר השני זוכה לקרירות והיובש המאפיינים את לילות הגליל העליון. בכרמי כישור נטועים אחד עשר זנים בשני כרמים. אדומים: ק. סוביניון, ק. פרנק, מרלו, פטי ורדו, סירה, גרנאש, מורבדר. לבנים: סוביניון בלאן, ויונייה, ריזלינג, שרדונה. 

יקב כישור רוזה 2018

רשמי טעימה שלי: רוזה בסגנון קלאסי, פרובנסי, עם צבעי סלמון וצינור נחושת חיוורים ומיצוי פנולי נמוך. אף, עדין ורענן, מעט מאופק ומינראלי, עם רמזים לתות, פטל ודובדבן אדום, עם ניחוחות פרחים חיוניים שולטים. בפה, הוא מרענן להפליא, עם רמיזות לפטל, תות ודובדבן אדום, אפרסק לבן ופריטי אבטיח. יתאים נפלא למרגוע והנאה נעימה בחום של היום.

זני ענבים – גרנאש אדום, קברנה פרנק

אזור גידול – כרמי יקב כישור מהווים אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו, השפעת הים התיכון ממערב אחד והגליל העליון ממזרח.

תהליך ייצור – בציר מוקדם המאפשר את שמירת הרעננות והאופי מלא הפרי של היין. תוך שמירה מיטבית על מאפייני כל אחד מהזנים. הגרנאש תורם את רכותו הים תיכונית הנינוחה והקברנה פרנק מביא איתו מרקם קריר ומלא חן.

תיאור היין על פי היקב – רוזה קל ואוורירי. כולו פרי צעיר ופרחוניות הדרית אביביות ססגונית. בעל איזון נפלא בין מתיקות פרי טרי וחמיצות מלאת חן. הסיומת ירקרקה, מעט מתובלת ורעננה.

כוהל– 12.5%

מחיר מומלץ לצרכן– 85 ₪.

כשרות: רבנות ו- OU ובד"צ בית יוסף

יקב כישור משגב ויונייה 2018

רשמי טעימה שלי: צבע, זהוב צלול חיוור ומבטיח, נוזל בהיר ומבריק בכוס. האף, שופע ועשיר, עם ניחוחות משמש, נימות עדינות של פריחת תפוז, לצד ארומה מעודנת, של אפרסק לבן ופרחי הדר אביביים. אלה, עוקבים היטב על החיך ומשתלבים בצורה חלקה והרמונית עם רעננות, מינרליות פריכה וחומציות טבעית. ויונייה קייצי, נעים וטעים.

משגב היא השלד האיכותי של יקב כישור, סדרת משגב מהווה את הביטוי המלא למאפייני הכרם והאקלים בגליל המערבי העליון

זני ענבים – ויונייה

אזור גידול – כרמי יקב כישור מהווים אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו, השפעת הים התיכון ממערב אחד והגליל העליון ממזרח.

תהליך ייצור –  הענבים נבצרו בזמן אופטימאלי, עברו סחיטה באשכולות שלמים, התסיסה נעשתה בחביות אלון ולאחר מכן שהה על השמרים כחצי שנה.

תיאור היין על פי היקב – יין יבש, עמוק ובעל נוכחות רבה. מאופיין בניחוח פרי לבן, פרחוניות עדינה ותיבול אקזוטי.

כוהל – 14%

מחיר מומלץ לצרכן – 95 ₪.

כשרות: רבנות ו- OU ובד"צ בית יוסף

יקב כישור

יקב כישור, קיבוץ כישור,

ד.נ. בקעת בית הכרם, 2012300

04-9085198

[email protected]

קרדיט צילום הבקבוקים : אייל קרן צילום קולינארי

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top