יקב קובננט ממליץ על 2 יינות לכבוד הפסח – רוזה 2017 ו- אדום 2016

בשנת 2011, במהלך ביקור בישראל של ג'ף מורגן ולזלי רד המייסדים של יקב קובננט, החל לחלחל הרצון לייצר יין בישראל במקביל לפעילות ייצור היין המשותפת בקליפורניה מאז 2003. אזורי היין של ישראל הזכירו לנו במידה רבה את כרמי קליפורניה. הרצון לפעול בישראל היה כה עז, וכבר בשנת 2013 בצרנו את היין הראשון שלנו בישראל. מאז, פרויקט קובננט ישראל ממשיך להיות בשבילנו מסע מדהים, מסע שאנחנו כה שמחים לשתף אתכם ואת כוס היין שלכם בו
בשנת 2013 הרחיב יקב קובננט קליפורניה את פעילותו והחל לייצר יין בישראל.בעלי היקב ג'ף מורגן ולזלי ראד קבלו השראה מהיקבים שפעלו בארץ וזיהו את הפוטנציאל שבטרואר בצפון המדינה. הנוף בצפון הזכיר להם את קליפורניה ועמק הרון והבחירה להשקיע ולייצר יין בישראל הרגישה להם נכונה וטבעית. יקב קובננט ממליץ על 2 יינות לכבוד הפסח – רוזה 2017 ו- אדום 2016.

יקב קובננט בלו סי רוזה 2017

רשמי טעימה שלי: אף, עם ניחוחות של אבטיח טרי, תות שדה צעיר, קליפת תפוז ומינרליות. פה, עם טעמים של קליפת מלון, פריחת היביסקוס ונגיעות קלות של מליחות. היין שופע ויטאליות של פריחת אביב וחומו של הקיץ והוא ממלא את החך, בעסיסיות פרי נעימה וטעימה, בעוד חומציות טובה, מאזנת את היין עד לסיומת. רוזה מהנה ביותר.

ג'ף מורגן וז'אנר יינות הרוזה

ג'ף מורגן הבעלים\יינן של יקב קובננט וקובננט ישראל, התחבר מאז ומתמיד לז'אנר יינות הרוזה , בעברו היה בבעלותו יקב שהתמחה ברוזה וייצר יינות על טהרת הז'אנר,  הוא כתב ספר על רוזה , בנאפה ואלי הוא זכה לכינוי  the king of rose  ואף נקרא ע"י ג'ורג' רידל ייצרן כוסות היין המפורסם לעזור לו בעיצוב כוס הרוזה של רידל.

Blue C Rose 2017  עשוי מענבי סירה מכרם תל פארס שברמת הגולן כחלק מהסדרה הישראלית של היקב.

יקב קובננט בלו סי רוזה 2017

רוזה הוא יין אשר מתאים לליווי כמעט כל סוגי המזון החל מארוחת הבוקר דרך ארוחת הערב וכמובן לשתייה מהנה לבדו.

סוג היין: רוזה

תיאור היין על פי היקב: 100% ענבי סירה מכרם תל פארס שנבצרו בבציר ידני ועברו תסיסה ספונטנית ללא הוספת שמרים מתורבתים. ניחוחות רעננות של תות שדה ופירות הדר. בפה, פירות הדר, תות שדה, דובדבן עם סיומת עדינה לימונית.

אלכוהול: 14.1%

כשר: כן.

מחיר מומלץ לצרכן: 90.00.₪.

יקב קובננט בלו סי אדום 2016

רשמי טעימה שלי: באף, ניחוחות של עשבי תיבול וניחוחות פרחים המתמזגים עם שזיפים, קאסיס ודובדבנים. בפה, רעננות של פרי איכותי, איזון מדויק, טעם מלא ומודגש של דומדמניות שחורות ופריחת שזיפים. הסיומת ארוכה וטובה. יין מהנה ביותר.

סוג היין: אדום יבש

סדרת בלו סי של קובננט ישראל קבלה את שמה בהשראת סדרת ה- רד סי של קובננט קליפורניה וכמחווה לצבעי דגל הלאום.
בלו סי ויונייה היה היין הראשון שיוצר מסדרה זו.

על היין :
בלו סי אדום הינו בלנד של סירה ,קברנה סוביניון וויונייה, מכרמי תל פארס שבצפון רמת הגולן וצבעון ומנרה שבצפון הגליל.
הענבים עברו תסיסה ספונטנית , טבעית (ללא הוספת שמרים מתורבתים) כמו כל יינותינו ויישון בחביות עץ אלון צרפתי.
היין בעל גוף עצמתי אך עם זאת גם רך וקטיפתי שהופך אותו לשידוך מיטבי למגוון מנות אוכל, מפסטות ועד בשר צלוי.

רשמי היינן:
טעמים של דובדבנים שחורים , קסיס ושזיפים עם מעט רמזים לחבית קלויה , אלגנטי ובעל סיומת ארוכה .

זני ענבים :
60% סירה
35% ק.סוביניון
5% ויונייה

איזור גידול :
ישראל , צפון רמת הגולן וצפון הגליל

תסיסה :
ספונטנית , טבעית בחביות עץ ישנות

יישון :
16 חודשים בחביות עץ אלון (10% חדשות)

תיאור היין על פי היקב: של 70% סירה, 15% קברנה סוביניון ו-15% ויונייה שנבצרו בבציר ידני מכרם תל פארס שברמת הגולן. הענבים עברו תסיסה ספונטנית ללא הוספת שמרים מתורבתים. ניחוחות של דובדבנים שחורים ותבלינים מלווה בריחות קלויים ומעושנים. בפה, טקסטורה עשירה וקטיפתית עם שכבות של דובדבנים, גרגירי יער ועשבי תיבול וסיומת ארוכה.

אלכוהול:.14.6%

מחיר מומלץ לצרכן: ₪135.00.

כשר: כן.

יקב קובננט

050.705.0481 
[email protected] 
45 HACHLUTZ ST, JERUSALEM 9622247