יקב כישור עם יינות מומלצים לכבוד הפסח – כישור לבן 2018, מצודת תפן 2016, משגב GSM 2016

מזה תקופה די ארוכה לא כתבתי על היינות של יקב כישור. אני שב ושמח לטעום ולכתוב על יינות היקב ולו על שום הסיבה הכל כך ברורה שהיינות שלו פשוט מהנים וטעימים. יקב כישור שוכן על רכס ההר העולה מחופי הגליל המערבי, בתוך כפר כישורית, ביתם לחיים של כ-170 בוגרים עם צרכים מיוחדים. היקב והכרם, הינם ענף תעסוקתי בכפר (אחד מתוך 12 ענפים) וחברי הכפר שותפים לעשייה ולעבודה ביקב ובכרם. הכרמים ניטעו ב-2007, הבציר הראשון ב-2010. תחילה הופקו 8,000 בק' וכיום מייצר היקב כ-60 אלף בקבוקים. את הכרמים ואת היקב, הקים היינן והכורם ריצ'ארד דיוויס, ויחד עמו, מסייע ומייעץ איתי להט. בכרם גדלים 11 זנים, על פני 100 דונמים. אדומים: קברנה סוביניון, ק. פרנק, מרלו, פטי ורדו, סירה, גרנאש, מורבדר. לבנים: סוביניון בלאן, ויונייה, ריזלינג, ושרדונה. יקב כישור עם יינות מומלצים לכבוד הפסח כישור לבן 2018, מצודת תפן 2016, משגב GSM 2016.

יקב כישור כישור לבן 2018

רשמי טעימה שלי: באף, זה יין ארומאטי ויטאלי ושופע חיות ורעננות ארומות של אפרסק לבן ואננס. בחיך היין בעל גוף בינוני וחלק. חומציות טובה נוכחת ומאוזנת עד לסיום. הויונייה מוסיף משקל ונפח להרכב ההרמוני בעוד הסוביניון בלאן מציע רעננות וחומציות.

זני ענבים – ויונייה, סוביניון בלאן

אזור גידול – כרמי יקב כישור מהווים אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו, השפעת הים התיכון ממערב אחד והגליל העליון ממזרח.

תהליך ייצור –  בציר מוקדם המאפשר את שמירת הרעננות והאופי מלא הפרי של היין. תוך שמירה מיטבית על מאפייני כל אחד מהזנים.

תיאור היין – יין יבש, עדין וקל לשתיה, מאופיין בפרחוניות הדרים ופרי שופע. חמיצות מרעננת וסיומת רכה.

כוהל– 12.5%

מחיר מומלץ לצרכן– 85 ₪.

כשר.

יקב כישור כרם מצודת תפן 2016

רשמי טעימה שלי: בלנד בורדולז מלא, אלגנטי ומורכב. הצבע, כהה ועמוק עם שוליים בוהקים. באף, ניחוחות מרתקים של קאסיס ושוקולד כהה, מלווים ברמזים כפולים של כמהין ותיבת סיגרים, הפה, עשיר, שופע פרי יער שחור, עסיסי, מאוזן, ומשאיר טעם עד לגימור ארוך וממושך. יופי של יין.

זני ענבים – קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו ופטי ורדו

אזור גידול – כרמי יקב כישור – כרם מצודת תפן מהווה אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו, השפעת הים התיכון ממערב אחד והגליל העליון ממזרח.

כרם מצודת תפן – הכרם נטוע למרגלות ההר בו שוכנת מצודת פתן. מקור השם תפן הוא בערבית ומשמעותו מבול או טייפון. הכרם זוכה למקרו אקלים ייחודי בזכות גובהו היחסי לאזור ומיקומו המהווה את קו החיבור בין שני אזורים, הגליל המערבי והגליל העליון.

תהליך ייצור – לאחר בציר ידני סלקטיבי, עובר כל זן תסיסה בסיומה מתבגר ומשתבח בחביות למשך 14 חודשים. בסופם תורם כל זן את חלקו לבלנד הסופי ולמורכבותו של היין.

תיאור היין – יין אדום מורכב ושופע. בלנד בורדו מלא נוכחות ועומק, משלב ניחוח פרי צעיר ומודגש, יחד עם תיבול ים תיכוני ירקרק ונעים. חמיצות נעימה וסיומת ארוכה ושופעת פרי.

כוהל– 14.5%

מחיר – 140 ₪.

כשר

יקב כישור משגב GSM 2016

רשמי טעימה שלי: צבע, אדום בהיר שוליים בוהקים בגוונים אדמדמים. באף, דובדבנים אדומים משולבים בהרמוניה עם אוכמניות כהות ושוקולד כהה. בפה, טעמי גרגרי יער, דובדבנים אדומים ושזיפים כהים. החך, במשקל בינוני, נתמך על ידי מינראלים וטאנינים. להערכתי, עם הגיל היין יפתח מורכבות אטרקטיבית, נוגעת במליחות קלילה. יין בעל מקדם גסטרונומי.

משגב היא השלד האיכותי של יקב כישור, סדרת משגב מהווה את הביטוי המלא למאפייני הכרם והאקלים בגליל המערבי העליון

זני ענבים –  גרנאש, סירה, מורבדר

אזור גידול – כרמי יקב כישור –נמצאים בקו התפר של הגליל העליון והגליל המערבי. אזור גידול ייחודי הנהנה משילוב בין שני אזורי האקלים המרכיבים אותו, השפעת הים התיכון ממערב אחד והגליל העליון ממזרח.

תהליך ייצור –  לאחר בציר ידני סלקטיבי, עובר כל זן תסיסה בסיומה מתבגר ומשתבח בחביות למשך 12 חודשים. בסיום התהליך מתקבל ההרכב הסופי, המשלב עומק ורכות, כוח ונכוחות ברורה. תוך ביטוי סינרגטי של הזנים ביין הסופי.

תיאור היין –  יין אדום ארגמני, עמוק וכהה. ניחוח עוצמתי ומרוכז של פטל ופירות יער, יחד עם תיבול ים תיכוני ואדמתיות מינרלית. בעל גוף בינוני, טאנינים מוצקים ומבנה עשיר ומורכב.

כוהל– 13.5%

מחיר– 95 ₪.

כשר

יקב כישור

קיבוץ כישור, ד.נ. בקעת בית הכרם, 2012300

[email protected]

קרדיט צילום: אייל קרן צילום קולינארי