יקב כרמי יוסף ברבדו – משפחה – חקלאות – יין – עם 3 יינות מומלצים לכבוד הפסח – שרדונה 2018, שיראז 2016, קברנה סוביניון 2016

אהבה ליין זו המורשת של היקב כבר חמישה דורות.
יקב ברבדו הוא יקב משפחתי השוכן בלב כרמיו בהם מיישמים חקלאות יין כ 140 שנים.
הכרמים והיקב שוכנים על המדרונות המערביים של הרי יהודה המאופיינים בזרימת אויר ייחודי, מצד אחד הלחות וריסון הטמפרטורה מהים התיכון ומן העבר השני מעבר האוויר הקר ממדרונות הרי יהודה לשפלה.
הכרמים מאופיינים באדמת גיר כבדה ועשירה, שמניבה ענבי יין עוד מימי מלכות שלמה. מסורת זו עוברת אצלנו מאב לבן במסירות כבר חמישה דורות.
ליקב ידע וניסיון שאין שני לו. משלב חקלאות שורשית ועמוקה יחד עם מדע מתקדם ומקורי.
כשמכירים את הטבע ואוהבים אותו, הוא מחזיר בשפע, טעם ואהבה. הייתה לי הזכות לפני שבועיים לבקר ביקב באחת מחוויות ימי השישי והחג שהיקב מקיים כבדרך קבע. בסוכת האירוח ובמרכז המבקרים ההומים אדם, יכולתי להתרשם ומקרוב מאיכות היינות ומהאהבה הרבה ששוחרי היין חלוקים ליקב זה ולאנשיו. יקב כרמי יוסף ברבדו – משפחה – חקלאות – יין – עם 3 יינות מומלצים לכבוד הפסח – שרדונה 2018, שיראז 2016, קברנה סוביניון 2016.

יקב ברבדו שרדונה 2018

רשמי טעימה שלי: צבע קש צהוב חיוור. השוליים בוהקים בצלילותם. באף, ארומות המרמזות על סוג של חמצמצות ומתקתקות הרמונית של פרי טרופי וזיגוג משמש. בפה, גוף קליל עד בינוני, מביא עמו רמזים לאגוזים מאובקים, מינרליות, בננה, ופרי נוגע קלות בטרופיות נעימה. הטאנינים רכים, מצאתי פה שרדונה פרחוני, שתי, רענן, עם מורכבות קלה.

על היין: BRAVDO שרדונה הוא יין בנוי היטב ועשיר המבטא מצד אחד את הבשלות האופטימלית של הפרי ומצד שני את המינרליות הסלעית המגיעה מן הכרם.

הרכב זני: 100% ענבי שרדונה.

אלכוהול: 12.5%

מקור הענבים: כרם לבן סמוך לכרמי יוסף
שנת נטיעה 2002. כרם בוגר בעל איכות יוצאת דופן.

אפיון היין: בציר ידני. מיץ הענבים צונן במהירות בטמפרטורה נמוכה ותסס כחודש תסיסה איטית וקרה במיכל נירוסטה. לאחר מכן, שני שליש מהיין תסס בחביות אלון על משקעי השמרים במשך שלשה חדשים ובסיום אוחד עם היין שבמיכל.
יין עמוק ומלא רבדים בעל משרעת טעמים מגוונת, רעננות מן היין שבמיכל, חמאתיות מהיין שיושן בחביות ומינרליות סלעית גירית מן הכרם.

יישון והשבחה: היין יחד עם משקעי השמרים, התבגר והשתבח בחביות אלון מעץ צרפתי במשך 3 חודשים

מחיר מומלץ לצרכן: 90 ₪.

כשר

יקב ברבדו שיראז 2016

ברבדו שיראז הוא יין חם, ים תיכוני קסום. עז בצבעו ומאופיין במורכבות רבה המשלבת פרי בשל ועסיסי, תיבול ים תיכוני ורכות מן החביות.

רשמי טעימה שלי: הצבע כהה מאוד עם גוונים סגולים, ושוליים בוהקים. באף, היין נפתח עם ניחוחות של אוכמניות, דובדבן שחור, שזיף, ורמזים של פלפל שחור ומורכבות מתוחכמת, עם רמזים לסוג של מליחות, לצד זיתים שחורים בשלים, ודומדמניות שחורות. כולם מחובקים על ידי פה עשיר בטעמים של גרגרי יער שחורים ודובדבנים שחורים מרוכזים, ורמיזות לניל, שוקולד כהה ופרחים לבנים, מורכבות ועדינות מרשימים. המבנה מצוין והגימור ארוך.

הרכב זני:  100% ענבי שיראז.

אלכוהול:  14.5%

מקור הענבים: כרם נחל שחם סמוך לכרמי יוסף

שנת נטיעה: 2009.

אפיון היין: הענבים נבצרו בתחילת חודש ספטמבר בהבשלה אופטימאלית. לאחר הפרדת הענבים מהאשכול התירוש

קורר ונשמר עם קליפות הענבים למשך 21 יום למיצוי מלא של מאפייני ארומת הפרי.

היין מיוצר ללא סינון בתהליכי הצללה טבעיים ממושכים להבטחת ארומה וטעם עשירים.

יישון והשבחה: היין התבגר והשתבח בחביות אלון, רובן מעץ צרפתי במשך 12 חודשים.

מחיר: 130 שקלים

כשר

יקב ברבדו קברנה סוביניון 2016

ברבדו קברנה סוביניון הוא יין עשיר ומלא כוח, מורכב ועוצמתי. בו מעצימים זה את זה מאפייני הזן ומאפייני הטרואר. מרקמו טאני ומעט מחוספס, יין דומיננטי ומלא ניואנסים.

רשמי טעימה שלי: צבע אדום כהה עם שוליים בוהקים. באף ניחוחות מורכבים, של פירות אדומים, ריבה ותבלינים מתוקים. בפה, טאנינים מתוקים, ואינטנסיביות נעימה אלגנטית ומורכבת, המזכירה טעמים של דובדבנים שחורים וסיגליות לצד רמזים עדינים ומעודנים לקקאו וקפה. הגימור נוגע בסוג של ספייסיות מתובלת כשל פלפל וציפורן. יין מובנה, חם ועוטף.

הרכב זני:  % 85 ענבי קברנה סוביניון ו 15% ענבי פטיט ורדו.

אלכוהול:  14.5%

מקור הענבים: כרם נחל שחם סמוך לכרמי יוסף

שנת נטיעה: 2009.

אפיון היין: כרם הקברנה סוביניון של המשפחה נטוע זה שנים רבות בחלקה נבחרת וייחודית שנבחרה בזכות התנאים האופטימליים עבור גידול קברנה סוביניון. אדמת גיר כבדה ועשירה בשילוב הבדלי הטמפרטורות הגבוהים בין שעות היום לבין שעות הלילה,  מאפשרים לענבי הקברנה סוביניון ביטוי מלא עומק ועוצמה בלי להיות בשל מדי.

היין מיוצר ללא סינון בתהליכי הצללה טבעיים ממושכים להבטחת ארומה וטעם עשירים.

יישון והשבחה: היין התבגר והשתבח בחביות אלון, רובן מעץ צרפתי במשך 12 חודשים.

מחיר מומלץ לצרכן: 130 ₪.

כשר.

יקב ברבדו כרמי יוסף

מרכז המבקרים הפסטורלי נמצא בלב הכרמים שמול היישוב כרמי יוסף על כביש 44, בין כרמי יוסף לפדיה.

מרכז המבקרים של היקב פתוח בימי שישי בין השעות 11:00 – 14:00,  במהלך ימי השבוע בתאום מראש. בימי שבת היקב סגור. 

צילום הבקבוקים: אייל גוטמן