יקב נטע והיינות המומלצים שלו לכבוד חג הפסח נטע לבן 2017 ונטע אדום 2016

יקב נטע הנו יקב ובית לדור ההמשך של כורמי וחקלאי כרמי יוסף, אשר הוקם ב 2018 כדי להגשים חלום ישראלי חדש של ייננות חופשית ומשוחררת בנוף היצירה המקומית.
יקב נטע הוקם ב2018 בישוב קדרון באזור השפלה, על- ידי משפחת אלוני, גדלו על ברכיהם של החקלאים המקצועיים והמלומדים ביותר בתעשיית היין הישראלית
היינות של יקב נטע הם יינות שמחים, מלאי אופי, קלים ונעימים לשתייה המתאימים לשתייה יומיומית. הענבים הנבחרים ליצירת היינות מגיעים מהרי יהודה, אזור גידול המייצג את תפיסת היקב באופן הטוב והאמיתי ביותר והיינות משווקים בכל רחבי הארץ בחנויות ובמסעדות נבחרות. היין של יקב נטע הוא יין עונתי, מתעדכן, המותאם לבציר ולמזג האוויר של אותה השנה, נשען על ההיסטוריה, מתרפק על נוסטלגיה ובו בעת עם הפנים לעתיד. ממש כמו המשפחה שלהם.

יקב נטע לבן 2017

רשמי טעימה שלי: בלנד לבן, יבש. מדויק. באף, פרחוניות הדרית לבנה לצד רמיזה טרופית ארומטית. בפה, פרי נוכח. מאוזן. חומציות טובה ותומכת שנמשכת אל סיומת יבשה.

הרכב זנים:
היין הוא ממסך של הזנים שרדונה 65% , סוביניון בלאן 35% , תוך שמירה על רעננות פרחונית ותחושת פרי טרי, מלא חיים.

אלכוהול – 12%

PH – 3.5

על הבציר:
הבשלת הענבים בשנת 2017 התאחרה מעט, כשהשרדונה נבצר בתחילת אוגוסט ב 22 בריקס, הסוביניון בלאן נבצר באמצע אוגוסט ב 21.5 בריקס.

ויניפיקציה ויישון:
שני הזנים הותססו בנפרד בטמפרטורה קרה 9-10 מעלות צלסיוס, שמטרתה תסיסה מאוד איטית ומבוקרת , שמירת ארומות הפרי ורעננות.

מאפייני היין:
יין קליל ואלגנטי, פריך ורענן. האצילות האופייניות של השרדונה משתלבת היטב עם הרעננות הפרחונית של הסוביניון בלאן ליצירת יין מעודן, דק אך מלא נוכחות.

מחיר מומלץ לצרכן: 70 ₪.

נטע אדום 2016

רשמי טעימה שלי: בלנד אדום, יבש. עם עדיפות נוכחת לטובת המרלו. באף, תיבול. תבלין חם. פלפל שחור. ירקרקות "מרלואית". בפה, חומציות טובה. מאוזנת. פרי טוב. נגישות נעימה. רכות טעימה. מגע תיבול מעקצץ. שימוש מדוד ומאופק בעץ משאיר ברקע סוג של מורכבות. סיומת בינונית נוגעת קלות במרירות.

הרכב זנים:

היין הוא ממסך  של מרלו  50% , סירה 20%, פטיט ורדו 15% , פטיט סירה 15%

מגוון מרכיביו כוונו לייצר יין קל לשתייה אך עשיר בצבע ובעל ארומה פירותית.

אלכוהול – 14%

PH – 3.8

על הבציר:

בציר 2016 היה נוח , פיצוי על בציר 2015 המאתגר. הבציר אופיין בטמפרטורות חמות יחסית באביב אך ללא עומסי חום כבדים בחודשי ההבשלה  המשמעותיים , יולי ואוגוסט.

 ויניפיקציה ויישון:

הענבים נבצרו בדרגת הבשלה בינונית ( בריקס 23-24 ) ,  לאחר השרייה קרה  בטמפרטורה של 5-6 מעלות למשך 48 שעות, השרייה שמטרתה מיצוי צבע וארומות עדינות מהזגים, החלה התסיסה הראשונה. עם העלאת הטמפרטורה במכלי התסיסה בהדרגה עד ל 25 מעלות.

התירוש נסחט אחרי 14 ימי השרייה עם הזגים, והיין שהתקבל יושן במשך 8 חודשים בחביות עץ ישנות.

מאפייני היין:

יין בעל מרקם חלק ורך, צבע אדום ארגמני מושך, מאופיין בססגוניות פירותית רעננה, עמוק ומלא רבדים. חינני ובעל הרמוניה נהדרת בין מרכיביו.

יין אדום שבהחלט מתאים גם לחום יולי – אוגוסט.

מחיר מומלץ לצרכן: 80 ₪.

יקב נטע

מושב גדרון

054-3040817

צילום: אורי גרון