יקב הרי גליל ממליץ על רוזה 2018 לכבוד "יום ולנטיין" או יום "ולנטינוס הקדוש", St. Valentine's Day, הרי הוא "יום האהבה הבינלאומי"

יקב הרי גליל , בגליל העליון, סמוך לקיבוץ יראון, גילו אנשי יקב הרי גליל, את יופיו של מפגש משוחרר עם הטבע. חווית המפגש הזו הולידה יקב חופשי ויצירתי בגישה ובעשייה שלו. ומכן, הם פועלים עם הטבע ויוצרים יחסים ברי קיימא עם האדמה והכרמים הצומחים מתוכה. חשוב להם לשמור על הקיים. לתת לחיים בסביבה לשרות. לתת חזרה. לכבוד "יום ולנטיין" או יום "ולנטינוס הקדוש", St. Valentine's Day, הרי הוא "יום האהבה הבינלאומי", ממליץ יקב הרי גליל על יין רוזה יבש, נגיש, שתי, מרענן, ארומטי וטעים. חרף היותו חג נוצרי, אומץ החג גם כאן אצלנו בארץ, והוא נחוג בצורה בלתי רשמית כ"יום האהבה", החל בתאריך 14.2.

יקב הרי גליל רוזה 2018, יין רוזה יבש

רשמי טעימה שלי: יין משמח, ארומאטי, עם רמיזות פרחוניות והדריות. בפה, מגע פרי אדום נעים טעים ומהנה. יובש. רעננות. חמיצות מאוזנת ונוכחת. יין שלא נועד ליישון, אלא לצריכה כייפית ועכשווית. יין שיתאים לערב זוגי וללא מעט אירועים חגיגיים. להנאה מושלמת, הגישו מצונן.  

אזור גידול: הרי הגליל העליון

הרכב זני: 40% סנג'ובזה, 35% סירה, 15% ברברה, 10% גרנאש

סגנון: יין רוזה רענן שהוכן מענבי סנג'ובזה, סירה, ברברה וגרנאש .

תיאור היקב את היין: היין בעל ניחוחות רעננים של פרי

תהליך הייצור: ענבי הסנג'ובזה טופלו בתהליך של יצור יין לבן מיד עם הגעתם ליקב, לרבות הצללה סטטית במשך 24 שעות ותסיסה קרה בכ-°14. מענבי הגרנאש והברברה יוצר רוזה בשיטת הדימום (Saignée). ממיכלי תסיסה אדומים הופרשו, מספר שעות לאחר קליטת הענבים, אחוזים בודדים של מיץ אשר הותסס בנפרד, במטרה לשמור על רעננות היין וטעמי הפרי.

הבציר: החורף שקדם לעונת הגידול היה חם יחסית לשנים קודמות וכתוצאה מכך הגפנים עברו התעוררות מוקדמת מיין רגיל ויצרו הקדמה של כשבועיים בהבשלת הענבים ובמועד הבציר. לאורך עונת הגידול הטמפרטורות היו מתונות יחסית ללא אירועי קיצון, מה שאפשר הבשלה אחידה ואיכותית . הבציר החל בסוף יולי בבציר ענבי סוביניון בלאן מכרם יראון והסתיים בסוף ספטמבר בבציר ענבי קברנה סוביניון מכרם משגב עם.

נתונים אנליטיים:

אלכוהול 13%
חומצה (גר/ל) 6
pH 3.31
מתיקות יבש

אחסון ויישון: היין יהיה בשיאו בשנתו הראשונה וישמר היטב כשנתיים ממועד הבציר בתנאי אחסון נאותים.

טמפרטורת הגשה: 8-12 מעלות

מחיר לצרכן: 50 ש"ח.

כשרות: כן.

יקב הרי גליל

קיבוץ יראון ד.נ. מרום הגליל ישראל 1385500
טלפון 04.6868748 | פקס 04.6868506
[email protected]

קרדיט צילום: חגית גורן