יקב בזלת הגולן ממליץ על 2 יינות – שרדונה רזרב 2016, ו- מגמה בלנד 2014 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי

יקב בזלת הגולן הוא התפתחות בלתי צפויה של סיפור אהבה בין איש אדמה מסור לבין מלאכת כפיו.
זהו סיפור חד זני שכל כולו קברנה סובניון, הנסיך האציל של משפחת ענבי היין.
אדמת הבזלת הפורייה והעשירה של רמת הגולן , תנאי האקלים המיוחדים לאזור ותהליכי יצור טבעיים וקפדניים , הם סוד קסמו ואיכותו של היין .
היקב שוכן בסמוך לחורשה ולמקור נביעת מים ומשקיף על הכנרת.
הבציר מתבצע באופן ידני תוך פיקוח על איכותו ובשלותו של האשכול , 40 דונם כרמים בגובה של כ -500 מטרים מעל גובה פני הים ו- 40 דונם נוספים בצפון רמת הגולן בגובה של 900 מטר מעל פני הים. 
ייצור היין ביקב בזלת נעשה מתוך אהבה וחדוות היצירה, תוך הקפדה ללא פשרות על איכותו. משנת 2004 יינות יקב בזלת הגולן כשרים, יינות בזלת הגולן ידועים כעתירי אלכוהול ואינם מוותרים על טעמם הייחודי. היקב מייצר מידי שנה יינות מסוג קברנה סוביניון, מרלו ומבציר 2008 גם יינות לבנים. יקב בזלת הגולן ממליץ על 2 יינות – שרדונה רזרב 2016, ו- מגמה בלנד 2014 לכבוד ראש השנה וחגי תשרי.

שרדונה רזרב 2016

רשמי טעימה שלי: צבע זהוב צלול חד ונקי עם שוליים בוהקים. באף, ניחוחות אפרסק לבן ושקדים, תפוח ירוק ואגס בשלים, מגובים בחמיצות לימונית. בפה, יש ליין עומק טוב, גוף בינוני ומרקם שמנוני, אבל הוא שומר על איזון ורעננות וחומציות נאה, מה שמוביל לגימור מתמשך. יין נעים וטעים.

הרכב זני: 100% שרדונה מכרם מחפי בצפון הגולן, 1000 מטר מעל פני הים.

תהליך ייצור: בציר ידני (מיון אינטנסיבי בכרם וביקב) למכלים, סחיטה עדינה של אשכולות שלמים "Whole bunch press", תסיסה, סינון ובקבוק.

תיאור היקב את היין: צבע קש וזהוב. ריחות עדינים של תפוח ואגס עם מגע של פירות טרופיים וברקע עץ אלון צרפתי. גוף: עגול, רך וחיוני, בעל חומציות מאוזנת עם סיומת ארוכה.

טמפרטורת הגשה: ºC – 12º-10

אלכוהול: 13.5%

כשר: כן.

מחיר לצרכן: 120 ₪.

יקב בזלת הגולן מאגמה 2014/ Magma

רשמי טעימה שלי: צבע ארגמן עמוק עם גוונים סגולים ושוליים בוהקים. האף, ארומאטי מביא עמו פרי יער דומדמניות כהות, דובדבן שחור, חמוציות ובשומת פרחונית סגלגלה, כשברקע שוקולד חלב עדין. הפה, מדגיש את עדיפותו בבלנד של הקברנה סוביניון על פני המרלו ואת המבנה והמורכבות הנוספת הנובעת משתי חלקות הקברנה השונות בבלנד. החך עסיסי, עגלגל, עם מתקתקות מרומזת של פירות אדומים וכחולים תות, שזיפים, אוכמניות ודומדמניות, מגובה בעץ אלון ורמיזה לקקאו. טאנינים המספקים אורך ועוצמה גדולים של טעם מאוזן נוגע בתערובת עדינה של תבלינים וקלייה.

היין הראשון שהיקב מייצר כבלנד.
הרכב זני:
50% קברנה סוביניון רזרב מכרם בצפון הגולן 950 מטר מעל פני הים.
25% קברנה סוביניון ברונזה – בקדמת צבי, 500 מטר מעל פני הים.
25% מרלו מצפון הגולן- 800 מטר מעל פני הים.

התיישנות: היין יושן בחביות עץ אלון בין 8-20 חודשים.

תיאור היקב את היין: טעמו כדומדמניות שחורות. צבעו חזק. יין מפתיע בטעמו וייחודו.

טמפרטורת הגשה: ºC – 22º18 מומלץ לפתוח את היין כשעה וחצי לפני ההגשה.

מתאים למאכלי בשר ועוף, מאכלים עשירים בטעמים.

אלכוהול: 15%

פקק: שעם

כשר: כן.

מחיר לצרכן: 110 ₪.

יקב בזלת הגולן

מושבה קדמת צבי, רמת הגולן 12421
טל: 04-6965010 נייד: 050-8485010
[email protected]