"יקב 1848" משיק יינות איכות – "דור 7" מרלו – 2013, "דור 7" קברנה סוביניון – 2013, "דור 7" שרדונה – 2016, "דור 6" קברנה שיראז – 2014 Family Events לכבוד ראש השנה וחגי תשרי

שמונה דורות של עשיית יין : יקב הפרימיום 1848 הוא חלוץ תעשיית היין הישראלית בהבגרת יינות בחבית ומוביל את הענף במיתוג יינות איכות, כמוצר סופר פרימיום. כיום, היקב משלב את הידע והניסיון שנצבר במשך השנים יחד עם טכנולוגיות ייצור מן המתקדמות בעולם. צוות מקצועי של ייננים בינלאומיים, אגרונומים וכורמים מובילים את יקב 1848 למצוינות יחד עם החזון להתפתח כאחד מיקבי העלית האיכותיים באזור.

"דור 1" 1848-1850 – שושלת הייננים "גלינא שור" נוסדה בשנת 1848. הדור הראשון חי בעיר העתיקה, שם הקים את היקב הראשון בארץ ישראל, במרתף אשר קירו המזרחי היה הכותל המערבי. כרמי היקב היו בהרי יהודה. תוצאת היקב נמכרה חלקה לתושבי ארץ ישראל וחלקה יוצאה לקהילות יהודיות במזרח אירופה.

"דור 7" – שנת 1970 – הדור השביעי לשושלת היינים "גלינא שור" מוביל את היקב לקדמת טכנולוגית היין המקובלת בעולם. הדור השביעי מפתח יינות זניים, דו זניים ורב זניים, תוך הקפדה על כרמים מגוונים ושילובים מיוחדים ביין זני הגפנים הגדלים בכרמי היקב. יינות היקב זוכים להערכה ופרסים בכל העולם. "יקב 1848" משיק יינות איכות – "דור 7" מרלו – 2013, "דור 7" קברנה סוביניון – 2013, "דור 7" שרדונה – 2016, "דור 6" קברנה שיראז – 2014 Family Events לכבוד ראש השנה וחגי תשרי. מהיינות, טעמתי עבורכם את הקברנה סוביניון ולהלן רשמיי.

יקב הפרימיום 1848 "דור 7" מרלו – 2013

תיאור היקב את היין:  יין בגוון בורדו סגלגל כהה עם רמזים של פרי אדום, דובדבנים, גרגירי פטל שחורים ושושנים אדומות מלווה בעץ קלוי. היין בעל גוף עגול ומרוכז עם סיומת קטיפתית מתמשכת. 

נתונים אנאליטיים:
צבע: אדום
אלכוהול: 15.5%
pH: 3.66
מתיקות: יבש
יישון בחבית: 18 חודשים
הרכב זנים: 85% מרלו, 8% סירה, 7% קברנה סוביניון

על הכרם:
ענבי מרלו מגיעים מכרם הנטוע בהרי בנימין ומכרמים בוגרים מהגליל התחתון. כרמי הרי בנימין מאופיינים באדמה חרסיתית, אויר יבש השומר על בריאות הפרי והפרשי טמפ' יום-לילה גדולים תורמים לקבלת ענבים מרוכזים בטעמים. אדמת הכרמים מהגליל התחתון מורכבת מפסיפס ייחודי של אדמת בזלת בה משולבים חלקי סלע גיר מפוררים. יבול מתון של עד 1,100 ק"ג לדונם ומעקב אגרונומי רצוף מבטיחים קבלת פרי ייחודי.

על עשיית היין:
הענבים שנבצרו ידנית עם שחר הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והועברו דרך ה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה קרה התירוש הותסס בטמפרטורה של 22-24 מע"צ עם שמרים 254 D שפותחו במיוחד לקבלת יינות פירותיים ומלאים. התסיסה האלכוהולית נמשכה 12 ימים תוך כדי מיצוי עדין על ידי REMONTAGES יומיים. שבסיומה התקבל יין צפוף עם פרותיות שמורה. בתום התסיסה המלולקטית הועבר היין ליישון בחביות עץ אלון צרפתי (75%) ואמריקאי (25%) לתקופה של 18 חודשים אשר במהלכן בוצע הממסך הסופי בין הזנים (BLENDING). היין מוכן לשתייה עם הוצאתו לשוק אך ימשיך להשתבח בשנים הקרובות.

כשר: כן

מחיר מומלץ לצרכן: 119 ש"ח.

יקב הפרימיום 1848 "דור 7" קברנה סוביניון – 2013

רשמי טעימה שלי: באף, ניחוחות אינטנסיביים של קסיס, דומדמניות שחורות, פטל ודובדבנים בשלים, עם נימה פרחונית. הפה, עשיר ומפתה, עם טעמים מרוכזים של אוכמניות וקאסיס שזורים היטב בטאנינים משובחים. המבנה, בעל עמוד שדרה עם מאפיינים זניים ברורים והוא רתום על ידי איזון יפה של חומציות ופירות כהים עם גימור ארוך.

תיאור היקב את היין: יין בורדו סגלגל כהה עם רמזים של פרי אדום בשל, ליקריץ, שושן אדום, פירות שחורים מצומקים, אקליפטוס וטבק מלווה בעץ קלוי. היין בעל גוף מלא ומרוכז עם סיומת מתובלת ומתמשכת.

נתונים אנאליטיים:

צבע: אדום
אלכוהול: 15.5%
pH: 3.72
מתיקות: יבש
יישון בחבית: 18 חודשים
הרכב זנים: 92% קברנה סוביניון, 5% סירה, 3% מרלו

על הכרם:
ענבי הקברנה סוביניון מגיעים מכרם הנטוע בהרי בנימין ומכרמים בוגרים מהגליל. כרמי הרי בנימין מאופיינים באדמה חרסיתית, אויר יבש השומר על בריאות הפרי והפרשי טמפ' יום-לילה גדולים תורמים לקבלת ענבים מרוכזים בטעמים. אדמת הכרמים מהגליל מורכבת מפסיפס ייחודי של אדמת בזלת בה משולבים חלקי סלע גיר מפוררים. יבול מתון של עד 1,050 ק"ג לדונם ומעקב אגרונומי רצוף מבטיחים קבלת פרי ייחודי.

על עשיית היין:
הענבים שנבצרו ידנית עם שחר הגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והועברו דרך ה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה קרה התירוש הותסס בטמפרטורה של 22-24 מע"צ עם שמרים BDX שפותחו במיוחד לקבלת יינות מלאים. התסיסה האלכוהולית נמשכה 15 ימים תוך כדי מיצוי עדין על ידי REMONTAGES יומיים. שבסיומה התקבל יין צפוף עם פרותיות שמורה. בתום התסיסה המלולקטית הועבר היין ליישון בחביות עץ אלון צרפתי (80%) ואמריקאי (20%) לתקופה של 18 חודשים אשר במהלכן בוצע הממסך הסופי בין הזנים (BLENDING). היין מוכן לשתייה עם הוצאתו לשוק אך ימשיך להשתבח בשנים הקרובות.

כשר: כן

מחיר מומלץ לצרכן:  119 ש"ח.

יקב הפרימיום 1848 דור 7 שרדונה – 2016

תיאור היקב את היין: יין בצבע קש בהיר עם ארומות של אגס בשל, הדרים, עישון קר ומינרליות נעימה. טעמים עשירים של אגוזים קלויים, אפרסק לבן ואננס. גוף מלא ופריך עם סיומת לימונית מרעננת וארוכה.

נתונים אנאליטיים:

צבע: זהוב כעין הקש
אלכוהול: 14.8%
pH: 3.21
מתיקות: יבש
יישון בחבית: 10 חודשים
הרכב זנים: 100% שרדונה

על הכרם:
היין מופק מכרם שרדונה הממוקם ב"כוכב השחר" במורדות המזרחיים של הרי ירושלים. גובה הכרם 600 מטר מעל פני הים והאדמה מסוג "טרה רוסה" עם אחוז ניכר של אבני בזלת. אויר יבש השומר על בריאות הפרי והפרשי טמפ' יום-לילה גדולים תורמים לקבלת ענבים מרוכזים בטעמים.

על עשיית היין:
הענבים שהגיעו לרמת הבשלה אופטימאלית נבצרו באמצע חודש אוגוסט 2016 בבציר ידני לילי לתוך ארגזים קטנים של 8-10 ק"ג ועברו סחיטה עדינה של אשכולות שלמים. היין תסס בחביות עץ אלון צרפתי בנות 400 ליטר, והתיישן על משקעי השמרים (surlies) במשך 10 חודשים.

כשר: כן.

מחיר מומלץ לצרכן: 119 ש"ח.

יקב הפרימיום 1848 דור 6 קברנה שיראז – 2014 Family Events

יין המשלב שני זנים אצילים , עשיר בטעמים וניחוחות המתמזגים בהרמוניה לכדי יצירת מופת.

נתונים אנאליטיים:

צבע: אדום
אלכוהול: 14.5%
pH: 3.71
מתיקות: יבש
יישון בחבית: 16 חודשים
זנים: קברנה סוביניון שיראז

על הכרם:
מקור ענבי השיראז מאזור כפר תבור בגליל התחתון. פסיפס ייחודי של אדמת בזלת בה משולבים חלקי סלע גיר מפוררים.
ענבי הקברנה סוביניון נבצרו ממורדות המזרחיים של הרי ירושלים בגובה של כ- 600 מטר. אדמת הכרם מסוג "טרה רוסה" עם אבני בזלת .

על עשיית היין:
הענבים שהגיעו ליקב בשעות הבוקר המוקדמות והקרירות הועברו מה"crusher" ישירות אל מיכלי תסיסה מנירוסטה מקוררים. לאחר השרייה קרה של שלושה ימים למיצוי עדין של הטעמים המצויים בקליפות הענבים, התירוש הותסס בטמפרטורה של 22-24 מע"צ על מנת לשמר את אופי השיראז והקברנה סוביניון כל אחד בנפחד. לאחר תום התסיסה המלולקטית היין התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות למשך 16 חודשים שבסיומו התקבל יין שידבר לכל אחד מבני המשפחה.

כשר: כן.

מחיר מומלץ לצרכן: 99 ש"ח.

יקב הפרימיום  1848