חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יין ישמח לבב אנוש…חברת "ישרקו" מנדבת: "טיפים לבחירת יין לפי התפריט" – היין שיעשה לכם את ארוחת החג

כל מארח/ת, מתלבט/ת איזה יין להגיש בארוחת החג. חברת ישרקו המייבאת ומשווקת מגוון  רחב של יינות, מנדבת טיפים לבחירת יינות שיקלו על האירוח, ויתאימו בין שילוב היין לתפריט המתוכנן. על מנת שנתאים את היינות לארוחה בצורה מדויקת, האוכל צריך להדגיש את המאפיינים של היין והיין צריך להשלים את האוכל, מבלי להאפיל אחד על השני.

יוסי יאיר מנהל תחום היין ואלכוהול של  חברת ישרקו ממליץ להתאים מראש את היינות לארוחת החג:

מנת דגים  –  מומלץ לשתות עם יינות לבנים ארומטיים העשירים בטעמים פירות עדינים, שלא יאפילו על טעמי הדג כמו: יין לבן מזן ענבים שנין בלאן מסדרת פיקוק, יין לבן גווצטרמינר של לאון באייר וסוביניון בלאן עמק האלה יש להגיש צונן.

מנת עוף  –  מומלץ לשתות עם יינות לבנים, יינות רוזה ויינות אדומים קלים,  כמו: ריזלינג חצי יבש של פיליפ דורסלר להגיש צונן, יין רוזה שאטו קאבלייר להגיש צונן וסאות אטלנטיק שירז קברנה. טעמי היין ומנת העוף, מייצרים חגיגת טעמים עשירה בפה.

למנת בשר –  מומלץ לשתות יין אדום מורכב, ארומתי, פרותי. היינות יכולים להיות בלנדים או מזן אחד על מנת שיתן הרמונית טעמים לארוחת החג. היינות המומלצים: קברנה סוביניון מסדרת וינייארדס (כרם) של עמק האלה, אוננימה מיקב סנטה אנה, שאטו לקרואה מונלבר צרפתי ומרקס דה קסרס רזרווה/ מרטין סנדויה רזרווה ספרד, יין  S.M.C.V (יין המורכב מ- 4 זני ענבים ) סימנסוואלי (שם יקב) מדרום אפריקה.

לקינוחים: מומלץ לשתות יינות או ליקרים. המומלצים של ישרקו: יין מוסקט של יקב עמק האלה, יין צרפתי וילה שומבר דה אמור (חדר אהבה), יין צרפתי מסוג ווברה. וליקרים כמו: ווילד אפריקה / אמרולה, שהם ליקרי שמנת מוקרמים עם אלכוהול, ליקרים איטלקיים מחב' בוטגה.

 יוסי יאיר, מעניק טיפים שחשוב לדעת,  לפני רכישת יין:

כלל ראשון וחשוב, יש להקפיד על אחסון נכון של בקבוקי היין בבית ועד לפתיחתם יש לאחסנם בשכיבה במקום חשוך וקריר.

לפני רכישת יינות לבנים יש להקפיד לרכוש מהבציר האחרון ,ניתן לראות על גבי תווית היין.

יינות אדומים מומלץ להתייעץ עם מומחה היינות בסניפים

לא מומלץ לטלטל את היין יתר על המידה לאחר רכישתו.

אין להשאיר את היין ברכב לאחר רכישתו, מאחר והיין מושפע מטמפרטורה החמה ברכב.

יינות מומלץ לשמר במקרר יינות

לאחר פתיחת היין ובמידה נשאר יין יש לאטום את היין בחזרה באמצעות פקק השעם או פקקי וואקום ולשמר במקרר לא יותר מיומיים.

הטמפרטורה המתאימה לאחסון בבית היא בין 16 ל– 18 מעלות צלזיוס.

רצוי להשתמש בכוס יין עגולה שקופה עשויה זכוכית שקופה או קריסטל. מומלץ לשתות יין לבן מכוס בעלת מפתח צר יותר  ויין אדום מכוס מפתח רחב יותר.

כמות היין שנמזגת לתוך הכוס הוא עד כחצי כוס.

 כדי למצות את ההנאה מהיין, יש לפתוח את פקקי היין ביינות האדומים כשעה לפני הארוחה על מנת לפתוח את היין ולקבל את מלוא הטעמים מהיין.  לאחר המזיגה יש לערסל אותו מעט בכוס להריח ולשאוב הנאה מהארומה וללגום. וביינות הלבנים אין צורך לפתוח כשעה לפני הארוחה.

 חברת ישרקו מציעה מגוון רחב של יינות, ליקרים ואלכוהול מסוגים שונים מהארץ והעולם לחג כמו: יין רימונים גרנדה טבעי ומקורי, יינות יקב עמק האלה, קונייאק מצרפת, ברנדי מדרום אפריקה וצרפת, וויסקי מסקוטלנד, ליקרים מצרפת, איטליה, ודרום אפריקה ועוד.

חברת ישרקו הנמצאת בבעלות קבוצת טיב טעם, רכשה את פעילות החברה הסקוטית מכונס הנכסים בנובמבר 2013 ובעלות של כ- 3 מיליון ₪. החברה הסקוטית כסקה קודם להעברת הבעלות, בייבוא ושיווק מותגים מובילים של יין ואלכוהול ונחשבת לאחת מ- 5 החברות המובילות בתחום.

את מבחר היינות, הליקרים ואלכוהול לסוגיו, ניתן להשיג בסניפי טיב טעם ובחנות הסקוטית (נמל ת"א), בבעלות קבוצת טיב טעם. חב' ישרקו/הסקוטית מובילה את שוק האלכוהול בישראל ומקדמת את תרבות היין והאלכוהול בארץ.

ישרקו שיווק מותגי מזון בינלאומיים בע"מ

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top