חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקב טורא סוביניון בלאן MOUNTAIN VISTA 2023

ורד וארז בן סעדון, הקימו את יקב טורא כיקב-אחוזה משפחתי (Estate Winery). כדי לזכות בהגדרה "יקב אחוזה", היקב צריך להיות הבעלים של הכרם, ועל היין להיות מיוצר אך ורק בשטח היקב משלב התסיסה, היישון והביקבוק. הכרמים לא חייבים להיות צמודים ליקב, אך הם צריכים להיות באותו אזור גיאוגרפי. ורד וארז בן סעדון מחוברים מאד לארץ ולקרקע. אנשים של חזון עם אהבה גדולה לפרטים הקטנים. חצי שנה לאחר שנישאו הם לקחו את כל החסכונות שלהם והשקיעו בישוב ברכה עשרים דונמים של כרם. בהתחלה מכרו את הענבים ליקבים אחרים, אך ברגע שנכנסו שיקולים פוליטיים, נתקלו אותם יקבים בבעיות מצד לקוחות בשוק האירופאי. בני הזוג החליטו לעבור קורס ייננים ולייצר את היין בעצמם. ההחלטה התבררה כנכונה. יקב טורא הפך להצלחה מסחררת. במבחני טעימה עיוורת, שבהם פוליטיקה לא משחקת תפקיד, הצליחו היינות של יקב טורא לקטוף פרסים ושבחים, והמקום הפך לאתר עלייה לרגל של חובבי יין מהארץ והעולם. יקב טורא ממליץ על סוביניון בלאן 2023.

יקב טורא סוביניון בלאן 2023

רשמי טעימה שלי: צבע היין צלול, עם השתקפות קצה בגוון ירוק קל ושוליים בוהקים. באף, הוא מציג קליידוסקופ ארומטי, עשיר באפרסק מבושם, אגס לבן, פסיפלורה וליים. הניחוחות הנפלאים הללו שוררים בחיך בתוספת גויאבה, אננס, פוטפורי וסרפד. העגלגלות של החך, מאוזנת בצורה מושלמת, על ידי גרידה מינרלית וסיומת ארוכה רעננה ומהנה.

סוג היין: לבן יבש

סדרה: MOUNTAIN VISTA

שנת בציר: 2023 התשפ״ג

הרכב זני: 100% ענבי סוביניון בלאן

כרם: הר ברכה

גובה כרם: 850 מטר

תסיסה אלכוהולית: שלושה שבועות בטמפ׳ עד- 16OC

נתוני בציר:
בריקס – 21.5
TA- 4.5
PH – 3.36

התיישנות בחבית: ללא

אלכוהול: 12%

תיאור היקב את היין: צבע היין צהוב קש, באף ארומות של פסיפלורה תפוח ירוק עם פרחי יערה. גוף קל עם חמיצות מרעננת, טעמי מלון, פומלה לבנה וגויאבה.

בקבוק: 750 מל״ל

סה״כ בקבוקים: 5783

יינן: ארז בן סעדון

על המלאכה: ורד בן סעדון

טמפרטורת הגשה מומלצת: 8-10OC

התאמה לאוכל: מתאים במיוחד לארוחות קלות/פלטת גבינות

כשרות: כשר לפסח למהדרין מן המהדרין. כשר למהדרין בהשגחת הרבנות האזורית שומרון. ללא חשש טבל ערלה ושביעית. הופרשו וניתנו תרומות ומעשרות כדין. כשר בהשגחת טארטיקוב. כשר בהשגחת בד"ץ בית יוסף. בקבוק חדש. לא מבושל. U P

ידידותי לטבעונים

מחיר מומלץ לצרכן :  75 ₪.

יקב טורא

02-6508882

 [email protected]
כתובת: רחלים, ד.נ. אפרים, 4482700

קרדיט תמונה: יקב טורא

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top