חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יקבי כרמל מרחיבים את מותג הפרמיום Carmel Signature ומשיקים את סדרת Xperiment – סדרת Xperiment המושקת כעת תחת מותג הפרמיום Carmel Signature מציגה זנים, שיטות גידול ותהליכי ייצור חדשים בשלושה יינות זניים

יקבי כרמל, מרחיבים את מותג יינות הפרמיום Carmel Signature, ומשיקים תחתיו את סדרת היינות Xperiment. מדובר בסדרת יינות חדשנים ופורצי דרך המיוצרת בכמויות קטנות במסגרתה נוסו ונבחנו זנים חדשים, שיטות גידול ותהליכי ייצור יין חדשים. החדשנות והמקצועיות בתהליך פיתוח הסדרה החדשה, באים לידי ביטוי כבר בשלבי החקלאות בכרם ובאופן גידול הענבים, הבחירה והטיפול באדמה, באופן ההתייחסות לזנים, תהליכי הייצור ופרמטרים נוספים אשר משפיעים על איכות וטעמי היין. יינות הסדרה, אשר יוצרו בכמויות קטנות ומדודות, מאפשרים לקהל מומחי יין ליהנות מיינות מקוריים ומפתיעים לצד המשך למידה ובנייה של טעמים ומסורות גידול חדשניות.

סדרת יינות Xperiment מצטרפת לפורטפוליו יינות Carmel signature הכולל בין היתר את סדרת Mediterranean Vats, סדרה Vineyards, סדרת Single vineyards, סדרת מעליא, היינות האייקונים Mediterranean ו- Limited edition. המשותף לכל סדרות המותג הוא ייצור יינות משובחים באיכות הגבוהה ביותר, שטופלו באופן דיפרנציאלי בכל תהליך הכנתם, החל מבחירת הכרמים, שיטות הגידול ועד ליישון בבקבוק.

במהלך השנה האחרונה זכו יינות Carmel Signature להוקרה והכרה בתחרויות יין בינלאומיות ומקומיות, ביניהם מדליית זהב וציון של 95 נקודות ל- Mediterranean 2020 בתחרות היוקרתית ביותר של עולם היין – DWWA (דיקנטר) שנערכה לאחרונה באנגליה.

רן אסא, מנהל אגף השיווק ביקבי כרמל: "אנו נרגשים להשיק את סדרת Xperiment, תחת מותג הפרימיום של יקבי כרמל Carmel Signature, המייצגת את ערך החדשנות המתמדת של המותג והעשייה הייננית בהובלת יפתח פרץ וצוות הייננים. הסדרה מאפשרת לקהל מומחי היין להנות מיינות מקוריים ומפתיעים כחלק מפורטפוליו יינות הפרמיום העשיר של היקב".

יפתח פרץ, היינן הראשי של יקבי כרמל: "כאנשי אדמה ויין אנחנו לא מפסיקים לחקור את יחסי הגומלין שבין הטרואר, הכרמים ותהליכי ייצור היין. יינות הסדרה, הם מהדורות מוגבלות של הניסיונות שצלחו מעל למשוער וימכרו בכמויות קטנות של לכל זן. הסדרה מאפשרת לנו גם להציג לקהל מומחי היין מקוריות מפתיעה בזנים ובאופני גידול המשפיעים על טעמי היין, וגם לאפשר לצוות הייננים והאגרונומים של היקב לבחון אופני התקבלות, ולפתח חדשנות עתידית בענף".

בשלב ראשון בסדרת Xperiment שלושה יינות זניים לבנים, מבציר 2022:

יקבי כרמל Viognier (ויונייה) 2022

סוג היין: יין לבן יבש

הרכב זני: המופק מענבי ויונייה

הכרם: שנבצרו מכרם תל מחפי, על קרקע וולקנית שבעמק הבכא. שילוב של סקוריה, טוף ואפר וולקני ייצרו קרקע מינרלית עם יכולת אחיזת מים גבוהה, לצד יכולת ניקוז יעיל של עודפי המים. הקרקע הדלה בחומר אורגני, לצד תכונותיו הטבעיות של הזן, הביאו לצימוח עלווה עצור ומאוזן ואזור אשכולות פתוח ומאוורר.

התבגרות: לאחר סחיטה עדינה ו- 48 שעות של הצללה טבעית, הועברו הענבים לתסיסה בחביות עץ אלון צרפתי, שם שהה היין על משקעיו במשך כ- 6 חודשים.

מאפייני היין: ליין ארומות מינרליות (אבן גיר, צפחה) ופרי לבן, פה מלא ועשיר עם טעמי פירות לבנים בשלים וחומצה חדה ומרעננת.

פוטנציאל התיישנות: היין יגיע לשיאו בשנתיים הקרובות ויהיה טוב לשתייה עד כ-10 שנים.

התאמה לאוכל: מומלץ להגיש לצד גבינות בשלות, דגים בגריל או שקדים קלויים.

אלכוהול: 13.5%

טמפ' הגשה מומלצת: 8° -4°־℃

כשרות: כשר למהדרין בהשגחת בד"ץ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א וברכתו הגפן.

 סדרת Xperiment:מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪.

יקבי כרמל French (פרנץ) 2022

סוג היין: יין לבן יבש

הרכב זני: המופק מענבי פרנץ' קולמבר

הכרם: שנבצרו מכרם השוכן על גבעת חמרה קטנה, בלב אזור הביצות של נחל אלכסנדר. מדובר בקרקע ייחודית, עשירה במינרלים ותחמוצות ברזל, שנמצאת אך ורק באזורים מסוימים לאורך מישור החוף, שאפשרה לייצר יין מקורי, המציג חדשנות גם בתוך גבולות הזן המוכר.

הפקת היין: לאחר סחיטה עדינה והצללה טבעית, הועבר התירוש לתסיסה בחביות עץ צרפתיות וחביות עץ אוסטרי, ללא באטונאז'ים כלל, אלא Racking and Return פעם אחת.

התבגרות: לאחר סיום התסיסה, התפתח היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך כ- 6 חודשים.

מאפייני היין: ליין ארומות של אשכולית לבנה, פרי לבן מגולען, קמומיל וניל ומינרליות מהודקת, זאת לצד טעמי פרי מרוכז, מרירות של קליפת אשכולית וחומצה עשירה המביאים לסיומת ארוכה ומורכבת.

פוטנציאל התיישנות: היין יהיה בשיאו עד כ- 5 שנים מהבקבוק.

התאמה לאוכל: מומלץ להגיש לצד סלמון אפוי בתנור וגבינות בשלות.

אלכוהול: 12%

טמפ' הגשה מומלצת: 8° -4°־℃

כשרות: כשר למהדרין בהשגחת בד"ץ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א וברכתו הגפן.

סדרת Xperiment:מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪.

יקבי כרמל Verdelot (וורדלו) 2022

סוג היין: יין לבן יבש

הרכב זני: המופק מענבי וורדלו – זן פורטוגלי ייחודי שמקורו באיי מדיירה.

הכרם: הענבים נבצרו מכרם מבוא ביתר. הקרקע מורכבת מאדמת טרה רוסה, שמקורה בבליה של הרי גיר, המשלבת בין חרסית שעוזרת להחזיק את מי הגשמים לתוך עונת הצימוח, ובין מרכיבי החול והטין שעוזרים לשבור את הפריזמתיות של הקרקע ומונעים הצטברות עודפי מים.

התבגרות: הענבים נסחטו עם אשכולות שלמים ולאחר הצללה של 48 שעות הועברו לתסיסה בחביות עץ אלון צרפתי ועץ אלון אוסטרי, במהלכה נעשו מספר באטונאז'ים עדינים. לאחר סיום התסיסה שכב היין על משקעיו במשך כ- 6 חודשים.

מאפייני היין: היין מציג אף חד המאופיין בארומות מינרליות, פרחים לבנים, פירות הדר וקמומיל. גוף בינוני עם חמיצות ארוכה ומאוזנת, פרי לבן עשיר (נקטרינה, אפרסק) ודבשיות עדינה.

התאמה לאוכל: מומלץ להגיש לצד דגים נאים, גבינות צאן קשות וצלעות טלה.

אלכוהול: 12.5%

טמפ' הגשה מומלצת: 6° -4°־℃

כשרות: כשר למהדרין בהשגחת בד"ץ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א וברכתו הגפן.

סדרת Xperiment:מחיר מומלץ לצרכן: 120 ₪.

היינות יהיו זמינים למכירה במרכז המבקרים של יקבי כרמל, ובהמשך בחנויות יין ומסעדות נבחרות.

יקבי כרמל

1-800-270-700

רקפת 1 שוהם 608500

info@carmelwines .co .il

קרדיט צילום הבקבוקים: אייל קרן סטודיו לצילום קולינארי

יתר התמונות: דני רובין

 

שתפו!

Facebook
WhatsApp
Scroll to Top