יקב בן דוד עם 2 יינות – "אדר" סוביניון בלאן 2019, ו- "בן דוד צעיר" 2019, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א

יקב בן דוד הוקם בשנת 2004 על-ידי יואב טדגי, יליד צפת ומשפחתו משפחת טדגי, עושה יין משפחתי עשרות בשנים עוד מארץ מולדתם מרוקו. אמו של יואב מגיעה ממשפחת בן דוד, משפחה ענפה של שומרי תורה ופייטנים ולכבודה החליט יואב לקרוא ליקב על שם משפחתה "יקב בן-דוד"
את אהבת היין ירש יואב מאביו וביחד עם רעייתו, דליה, מימשו חלום והקימו את היקב הקטן והאיכותי .היקב ממוקם בקיבוץ שמיר במבנה מיוחד המחולק  לשתי חדרים אחד חדר תסיסה ומעבדה חדר שני  ליישון. יקב בן דוד עם 2 יינות – "אדר" סוביניון בלאן 2019, ו- "בן דוד צעיר" 2019, לכבוד ראש השנה וחגי תשרי תשפ"א.

יקב בן דוד "אדר" 2019

רשמי טעימה שלי: באף, ניחוחות רעננים של דשא קצוץ ופסיפלורה, ממלאים את הכוס בתוספת, תווי הדרים ופריחה טרופית ריחנית. החך, רענן עם חומציות נאה מאוזנת, נוגעת ברמיזות לפרי טרופי לימון אשכולית ופסיפלורה. ניתן ליהנות לבד, כאפריטיף, וישלים מגוון מנות קיץ ודגים.

סוג היין: לבן יבש

הרכב זני: 85% ענבי סוביניון בלאן, 15% ענבי גוורצטרמינר מחלקות מובחרות בכרם בן זימרה.

תיאור היין על פי היקב: זהו שילוב אלגנטי בין ארומות עשבוניות ופירות טרופיים לבין יין עשיר ומאוזן שנע בין מתיקות קלה, חמיות פריכה, וסיומת חדה ורעננה.

היין לא עובר סינון

טמפרטורת הגשה מומלצת: 8 – 10 °C

אלכוהול: 13%

כשרות: בד"צ בית יוסף למהדרין פרווה

מחיר מומלץ לצרכן: 69 ₪.

יקב בן דוד "צעיר" 2019

רשמי טעימה שלי: כפי שתיאר אותו היקב, מדובר ביין שתי, עכשווי, קל ונעים לשתייה, בעל גוונים אדומים עזים, בנוי היטב עם גוף חלק קטיפתי וטעמים נדיבים של פירות יער ואגוז בשלים עם רמז קל ומענג של אלון.

סוג היין: אדום יבש

הרכב זני: בלנד אדום של ענבי קברנה סוביניון ומעט ענבי מרלו שנבצרו בכרם "עלמה" בגובה 600 מטר מעל פני הים.

תיאור היקב את היין: הענבים בעלי רמת סוכר נמוכה אשר נבחרו ונבצרו בקפידה על מנת לקבל אחוז אלכוהול נמוך. היין מתאפיין בצבע סגלגל בהיר, בארומות של פירות יער ושזיפים בשלים, ובעל בישום עדין של פירות אדומים. טעמו קל עם רמזים למתיקות מעודנת ומעט עץ

התיישנות: היין "נח" בחביות ישנות 4 חודשים מה שיוצר את גופו הקל והמזמין של היין

אלכוהול: 11.5%

טמפרטורת הגשה מומלצת: 14- 16 °C ואפילו עם קרח

כשרות: בד"צ בית יוסף למהדרין פרווה

מחיר מומלץ לצרכן: 39 ₪.

יקב בן דוד

קיבוץ שמיר ד.נ. גליל עליון

050-5536897

יינן : יואב טדגי

[email protected]

שיווק והפצה: "כספי משקאות חריפים"