יקב רמת נגב (לשעבר יקב קדש ברנע) משיק 2 יינות – פינו גרי 2019 ו – סירה 2018

נירה ואלון צדוק, הם ממפוני סיני. הם התיישבו בקסיימה שבסיני במטרה להקים ישוב חדש בעין קודיראת (קדש ברנע המקראית). בשנת 1981 לאחר הפינוי הקימו בפתחת ניצנה יחד עם חבריהם מהמושבוץ את הישוב הראשון קדש ברנע (ניצני סיני ). במשך שנים חיפשו מה לגדל באדמות המדבר וגידלו עגבניות , מלונים, בצל, תפו"א ועוד גידולים שונים.
ביום ההולדת ה-40 אלון יצא בעידודה של נירה, לקורס ייננות ונדלק. משם המשיך ללמודים בקורסים שונים לייצור יין בשורק ובפקולטה לחקלאות ברחובות , נטע כרם והתחיל ליצור יין משלו.
הם הראשונים שנטעו כרמי יין בנגב . הנטיעה הראשונה הייתה בשנת 1997 והיין הראשון ביקב המתפתח נוצר בשנת 2000. כיום, לאחר שנים של ניסיון ולימוד עצמי של גידול ענבים וייצור יין הם פועלים כיקב המייצר את יינותיו רק מענבים הגדלים ברמת הנגב ובהר הנגב.
היקב הקטן שהחל כתחביב ונקרא: "יקב קדש ברנע" הסב את שמו ל"יקב רמת נגב" ומייצר כיום כ- 200 אלף בקבוקים בשנה. כל בני המשפחה עובדים בו. הבן בכור יוגב שלמד את מדעי היין בפירנצה שבאיטליה ארבע שנים יחד עם רעייתו, עדן הוא כיום היינן ביקב והבן גלעד הצעיר עם מיכל, רעייתו הוא מנהל השיווק וההפצה.

על הכרם והיקב:
ביקב דבקים בעשייה האקולוגית. הענבים גדלים ללא צורך בריסוס של חומרי הדברה וזאת בזכות המיקום המרוחק של הכרמים המבודדים מהמזיקים שפוגעים בגפנים. הגפן מושקית במים מותפלים ואת הגזם והגפת מחזירים לאדמה, מה ששומר על הסביבה ומעשיר את האדמה באופן טבעי. כמובן שלטרואר המדברי ישנה השפעה על טעם וניחוח היין . הפרשי הטמפרטורות בין היום ללילה במדבר, גידול הגפנים באדמות חול ולס והשקיה מבוקרת מעודדים את הגפנים רק לטוב ונותנים ליינות את האופי המיוחד רק להם.

ביקב רמת נגב מייצרים יינות מזני ענבים אדומים ולבנים: קברנה סוביניון, מרלו, פטיט ורדו, קברנה פרנק, שרדונה, סוביניון בלאן, מלבק , סירה, פינו גרי ועוד. היינות מיוצרים ב- 4 סדרות של יינות אדומים ולבנים ואף יין בסגנון פורט .

כל היינות כשרים

סדרת "קדש ברנע" –  סדרת הוקרה לחלוצי הנגב, מפריחי השממה.
סדרת יינות קלאסית פירותית וצעירה המכילה יין רוזה ויינות אדומים רכים ונגישים ממבחר זני ענבים הנבצרים בכרמים ברחבי הר הנגב ורמת הנגב. היינות התבגרו 10- 8 חודשים בחביות עץ אלון אמריקאי .היינות נגישים לכל אוהב יין המחפש תמורה הולמת למחיר ההשקעה

סדרת "נווה מדבר"- סדרת יינות רזרב המנציחה את החדשנות של היקב בבלנדים מקוריים המכילים תוצרת של חלקות שונות ברמת הנגב ובהר הנגב. בסדרה יינות לבנים ויינות אדומים יבשים אשר עברו יישון של כ- 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי.

סדרת "רמון" – סדרת סינגל ויניארד של היקב .סדרה זאת מכילה את הזנים המצטיינים של היקב וכוללת יינות איכות זניים מחלקות מובחרות שעברו דילול קפדני, בציר ידני סלקטיבי ויישון ממושך בחביות עץ אלון צרפתי לפרק זמן של 16-18 חודשים ועוד מס' חודשים בבקבוק

סדרת "אקסודוס" – סדרת הפרימיום של היקב בה אנו משיקים את אקסודוס אדום יבש מענבי מלבק ופטיט ורדו שהתבגרו 30 חודשים בחביות עץ מבורגון ואקסודוס לבן מענבי שנין בלאן שהתבגר 10 חודשים . היינות אינם מסוננים.

יין קינוח – יין בסגנון פורט בלנד של קברנה סוביניון ושיראז .יושן 30 חודשים ,ללא קירור בחביות משומשות של עץ אלון צרפתי ואמריקאי.

יקב רמת נגב פינו גרי 2019

רשמי טעימה שלי: צבע, זהוב ירקרק צלול עם שוליים בוהקים. באף, ניחוחות טריים של אפרסק, אגס ותפוח אפוי, הדר ומלון, עם נגיעה של מינרליות. בחך, הוא שוקק עם חומציות יציבה ומרעננת וטעמי אפרסק ונקטרינה קלילים עם נגיעה רחוקה של מתקתקות. הגוף בינוני עגול ורך. חומציות נוכחת ומאוזנת היטב. הגימור פריך עם תווים של פרי אבן.

סוג היין: יין לבן יבש.

הרכב זני: 100% ענבי פינו גרי

כרם: שנבצרו בכרם הרוחות שבהר הנגב.

תיאור היין על פי היקב: ליין ניחוחות של תפוח ירוק, פירות הדר, פרחים, פירות טרופיים ,תבלינים וסיומת מינרלית יבשה. בעל גוף בינוני, רענן ומלא טעם. המרקם שלו חלקלק, המבנה עגלגל, החמיצות טובה מאוד והסיומת פירותית ונעימה.

התאמה לאוכל: היין ישתלב נהדר לצד סלמון צרוב, יאיקטורי (שיפודי עוף) או ספגטי קרבונרה

טמפרטורת הגשה מומלצת:  6°-8°C

מחיר מומלץ לצרכן: 79 ₪.

יקב רמת נגב סירה 2018

רשמי טעימה שלי: באף, ניחוחות של אוכמניות בשלות, סיגליות, לוונדר, ושזיפים כהים, שפוגשים פרי טחון, פלפל ותבלין. בחך, טאנינים חלקים כשהסירה מספקת תוויות של פלפל שחור ותבלין, בעוד המרלו תורם רכות ותחושת פה קטיפתית.

סדרה: נווה מדבר NEVE MIDBAR SERIES

סוג היין: יין אדום יבש

הרכב זני: 85% סירה 15% מרלו

כרמים: סירה מכרם שיזף. מרלו מכרם הרוחות.

אלכוהול: 13.5%

תיאור היין על פי היקב: יין רך עשיר ועמוק. בעל טעמים של פרי שחור בשל וסיומת ארוכה וקטיפתית.

התיישנות: 14 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי

תאריך מילוי: יוני 2020

טמפרטורת הגשה מומלצת:  16°-18°C

מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪.

יקב רמת נגב

מושב קדש ברנע ד.נ חלוצה 85513
טל.08-6555849
פקס.08-6571323

[email protected]

לביקור ביקב יש לתאם מראש בטלפון: 0544774917 / 0505354664