יקב קסטל משיק C' Blanc du Castel' שרדונה 2019

לפני כמה ימים באירוע אינטימי ומקסים תחת מגבלות הקורונה, קיימו אנשי יקב קסטל אירוע השקה ליין החדש C' Blanc du Castel' שרדונה 2019. האירוע יועד להוקיר תודה לאותם חברי מועדון הלקוחות של היקב שבשנת 2016 נטלו חלק בנטיעת כרם השרדונה, וב-2019 נטלו חלק בבציר ענבי השרדונה, והנה עתה ב- 2020 הם מוזמנים להשקתו. כששוחחתי עם חלק מהמשתתפים באירוע ושאלתי אותם על דעתם הפרטית והאישית על היין, ניכר היה על כולם שבתשובתם טמונות לא מעט רגשות סובייקטיביות, של שייכות, מחויבות ותחושת הזדהות עם היין. חלקם אמרו ש"זה הטוב שביינות ה-C , שהם טעמו על ציר השנים". אחר השווה את "טיב ואיכות היין לליגה של יינות יקב ספרה שאותם הוא מאוד אוהב", ואחר "ייחס חשיבות למיצוב היין וסגנונו לנוכח השתייכותו של יקב קסטל לקבוצה האיכותית הנקראת ה"קוורטט של הרי יהודה". אישית וזו כמובן דעתי וטעמי האישי, השרדונה C של קסטל הוא אייקון העומד בפני עצמו של השרדונה הכי טוב בישראל לחובבי הז'אנר ( שרדונה עם עץ ושרדונה ללא עץ). יקב קסטל השוכן במושב יד-השמונה הינו יקב משפחתי בבעלות משפחת בן זקן. סיפור הקמתו החל בשנת 1988, עם חלקת הכרם הראשונה ברמת רזיאל. כך, הפכה המשפחה לחלוצת אזור הרי יהודה, ליד ירושלים, המחדשת את המסורת העתיקה. כיום, היקב מייצר כ-350 אלף בקבוקי יין מדי שנה ומייצא 35% מהיינות ל-22 מדינות ברחבי העולם, והיינות זוכים במשך שנים רבות לביקורות מצוינות בארץ ובעולם (רוברט פרקר, Hugh Johnson, מבקר היין האנגלי, העניק ארבעה כוכבים ליקב, ואף בחר ב-Grand Vin לאחד מ-200 היינות האהובים עליו, מגזין היין הבריטי 'Decanter' בחר את היקב כאחד ממאה היקבים הטובים בעולם ועוד). יתרה מכך, לפני כחמש שנים זכה בן זקן בתואר האבירות הצרפתי על פועלו בתחום היין בישראל וברחבי העולם.
כרמי היקב נטועים באדמת טרה רוסה, טיט ואבן גיר מנוקזת היטב ושוכנים במיקרו-אקלים ייחודי לאזור. הגפנים גדלות בצפיפות רבה ומניבות יבולים קטנים ואיכותיים הנבצרים ידנית ואילו היינות מתיישנים בחביות עץ אלון צרפתיות מובחרות לתקופה של עד שנתיים. יקב קסטל משיק שרדונה C 2019.

יקב קסטל C' Blanc du Castel' שרדונה 2019

רשמי טעימה שלי: צבע, גוון זהוב עם שוליים צלולים ובוהקים. באף, ניחוחות מלוחים עדינים, קרם ועץ אלון בהיר, לצד ארומות של פרי הדר, אגס ולימון ליים. בחך, היין מדגדג את בלוטות הטעם עם לימון בהיר, תווי אפרסק לבן, מלון ואלון הנוגע בשמנת וגבעולי יערת דבש, המסיימים בחומציות תוססת, מעוררת, טרייה ורעננה, תוך שיפור שכבות המינרלים והעגלגלות של הזדקנות החבית. יין מאוזן היטב ואלגנטי. היין שתי בצורה נפלאה עם שחרורו אך בהחלט ניתן לצפות שעל ציר ההשתבחות עם הזמן, הוא ירגע ויהפוך נדיב יותר על החך.

תיאור היקב את היין: יין זה, הינו שרדונה קלאסי. הענבים נבצרו בבציר ידני. התירוש תסס והתיישן על משקעיו במשך 10 חודשים  בחביות עץ אלון צרפתי.

C' Blanc du Castel' מאופיין בבוקה עשיר וחמאתי וחומציות מרעננת, טעמו מלא ועגול, עם קורטוב של פרי הדר, פרי טרופי צהוב ושקדים קלויים. זהו יין מאוזן היטב ובעל סיומת ארוכה ונעימה. היין מגיע לשיאו כארבע שנים לאחר שנת הבציר.

סוג היין: לבן יבש

הרכב זני: 100% ענבי שרדונה

אלכוהול: 13%

טמפרטורת הגשה מומלצת: 15°C

תאריך מילוי: יוני 2020

בקבוק: 750 מל"ל

כשרות: כל היינות כשרים תחת הכשר בד"צ בית יוסף

אחסנה ופוטנציאל התיישנות: יש לאחסן את היין במקום קריר ואפל. התיישנות נוספת בבקבוק תוסיף להתפתחות היין ותאפשר לו להגיע לשיאו.

מחיר מומלץ לצרכן: 145 ₪ .

יקב קסטל

Domaine du Castel

רמת רזיאל
הרי יהודה 90974
ישראל
טל': 02-5342249 
פקס: 02-5700995
E-mail: [email protected]