יקב טוליפ ממליץ על וויט טוליפ 2019, ו – אספרו 2017, לכבוד חג הפסח תש"פ

בשנת 2003 החזון של משפחת יצחקי נולד. יקב טוליפ הוקם מתוך אהבה גדולה ליין ואהבה ענקית לאנשים. השילוב בין יינות איכות לצד תרומה לקהילה הפך להיות סמן הדרך.

צלע ההר בכפר תקוה, יישוב קטן ופסטורלי לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, היה המקום הטבעי והמושלם להקמת היקב. המודל המרגש והמוצלח של העסקת חברי הקהילה ויצירת הפלטפורמה להשתלבותם בשוק העבודה כאחד האדם יצר חיבור יוצא דופן, חזק, בלתי נפרד ושורשי.
יקב טוליפ, מייצר כ-300,000 בקבוקים בשנה, הנמכרים ברחבי ישראל ובמדינות רבות ברחבי העולם. יינות היקב זוכים לביקורות נלהבות ממבקרים יין, ומשלימים את החוויה ההוליסטית אותה כל אחד ואחת מרגישים כאשר הם נפגשים עם היינות.
התשוקה ביצירת יינות ייחודים, נועזים ופורצי דרך, היא זו המובילה אותנו קדימה. רוח היזמות "הטוליפית" מאפשרת לנו להמשיך להוביל ביצירתיות, בחדשנות, במקצועיות וברגישות.
פריצת הדרך המקצועית, מורגשת בייחודיות הבלנדים והאיכות הבלתי מתפשרת בתהליך יצירת היין. שילוב המקצועיות לצד אמירה חדשה בתעשיית היין, מוביל את היקב להצלחות רבות.
העשייה רבת השנים, תרומתו החברתית הגדולה של היקב, וכמובן הפוטנציאל האיכותי הנרחב הטמון בו, הובילו בשנת 2014 את משפחת ויסמן לחבור למשפחת יצחקי כשותפה שווה ביקב. חיבור זה תרם רבות לצמיחת היקב ולגידול הנרחב בהיקף פעילותו. החיבור הטבעי בין המשפחות נבע מחזונם המשותף שכולל את התרומה החברתית הענפה של היקב, התשוקה ליין איכותי ללא פשרות והראייה הרחבה המשותפת בין המשפחות. יקב טוליפ ממליץ על וויט טוליפ 2019, ו – אספרו 2017, לכבוד חג הפסח תש"פ.

יקב טוליפ וויט טוליפ 2019

רשמי טעימה שלי: שני הזנים הנפלאים הללו, בארומטיות הויטאלית והחיננית שלהם, הם שילוב מנצח יחד של יין לאוכל וכל מה שבאמצע. רך וקליל על החיך היבש, עם גוון מסוים של סוג של מתיקות – תווים של יערת דבש, גרידת לימון ופירות אבן, מאוזנים עם מינרליות תוססת ומעט תבלין. יין רענן וכייפי.

וויט טוליפ הינו בלנד ייחודי של שני זנים שונים באופיים: גוורצטרמינר פירותי מתובל ומתקתק וסובניון הלאן עשבוני רענן וחמצמץ.
הענבים בשני כרמים נבצרו באופן ידני והובלו בקירור ליקב.
עם הגעת הענבים ליקב הם רוסקו , קוררו בעזרת מחליף חום והועברו מיידית לפרס הפנאומטי. כל זן נסחט בנפרד ורק הנוזל החופשי הועבר למכלים. התירוש הותסס בעזרת שמרים מתורבתים המתאימים במיוחד לזנים ארומטיים. התסיסה נעשתה בטמפרטורה נמוכה ונמשכה כ-40 יום.
בתום התסיסה עברו היינות שפייה ותהליכי הצללה וייצוב עדינים, כדי ל לפגוע בארומות הייחודיות של היין.

הרכב זני:
גוורצטרמינר וסוביניון בלאן

ענבי הגוורצטרימנר והסוביניון בלאן

מגיעים מכרם כפר יובל פלאטו דלתון

סוג אדמה וולקני וטרה-רוסה וולקנית

גובה 350 מטר 850 מטר

ארומה– ארומות טרופיות ושל פרי הדר

טעם– גויאבה, אשכוליות וליצ'י

סיומת – סיומת רעננה צבע קש בהיר

מחיר: 75 ₪.

יקב טוליפ אספרו 2017

רשמי טעימה שלי: צבע, סגול-אדום כהה. האף, מציע תערובת פירותית ומתובלת, כמו פאי אוכמניות אפויות. הטאנינים, משתלטים מעט על טעמים של אוכמניות, דובדבן, ציפורן, אניס וטימין, שלוקחים עד לסיומת מתמשכת.

סדרת אספרו משמעות המילה אספרו היא תקווה בשפת האספרנטו.סדרת אספרו נולדה מתוך אהבה וחיבור לכפר תקווה, ביתו של יקב טוליפ. ההשראה שאנחנו מקבלים מהאנשים שמתגוררים בכפר מתבטאת בבלנדים החופשיים והמקוריים שיצרנו. יינות אספרו הם המחווה הקטנה שלנו לאנשים ולכפר.

סוג היין: בלנד של ענבי סירה מרלו וקברנה פרנק.

הרכב זני: סירה מרלו וקברנה פרנק

הענבים נבצרים באופן ידני בשעות הבוקר המוקדמות וממוינים בבציר ידני וסלקטיבי.

לכל זן מותאמים תנאי התסיסה האופטימליים למיצוי טעמיו הפוטנציאלים.

כל זן מתיישן בנפרד למשך כשישה חודשים בחביות עץ אלון ולאחר מכן מעורבבים ומתיישנים יחד כשישה חודשים נוספים ליצירת הבלנד הסופי.

אלכוהול : 13.5%

זמן התיישנות: 12 חודשים

ענבי סירה  מרלו וקברנה פרנק  

מגיעים מכרם: פר יובל, גליל עליון, מטע , הרי יהודה

סוג אדמה:  טרה רוסה ובזלת, טרה רוסה על גיר

גובה: 350 מטר, 700 מטר

תיאור היין:

ארומה – לבנדר סיגליות, פירות אדומים ושחורים ורמזים של עץ קלוי

טעם –  דובדבנים שחורים ואדומים, עשבוניות ותבלינים חמים.

סיומת – ארוכה ומתובלת.

מחיר מומלץ לצרכן: 98 ₪.

יקב טוליפ

04-9830573

כפר תקווה

[email protected]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מחיר: 98 ₪