יקבי ברקן משיק לרגל ה- St. Valentine's Day – יום האהבה הבינלאומי: 'איתן' מסדרת אסמבלאז', בציר 2016

יום האהבה הבינלאומי St. Valentine's Day הינו חגיגה של אהבה בין בני זוג והזדמנות נפלאה להזכיר עד כמה אוהבים ואין כמו לפנק מישהו קרוב ללב בארוחה רומנטית לאור נרות עם יין אדום איכותי. יקבי ברקן ממליצים על "איתן" אסמבלאז' יין שילווה באופן מושלם ערב קסום ובלתי נשכח. סדרת Assemblage מציעה מבט שונה על אזורי היין של ישראל, דרך בלנדים הממזגים מספר זנים לכדי ביטוי המייצג את אופיו של אזור גידול מסוים.

יקבי ברקן איתן מסדרת אסמבלאז', בציר 2016

רשמי טעימה שלי: אף, פרי אדום, נגיעות תיבול. חיך, גוף בינוני עד מלא. חמיצות מעודנת ונוכחת. מבנה טאני מאוזן בטאניות מתונה. הרמוניה. סיומת בינונית, לא עתירת פרי. תמורה נאה למחיר.

יין זה נקרא על שם "הר איתן", המהווה נקודת ציון בולטת בהרי ירושלים. היין מבציר 2016, למעשה נבצר כמעט כולו בכרם קריית ענבים, פרט למרכיב הפטי ורדו, אשר נבצר מכרם הנמצא בבית נקופה. כרם קריית ענבים פרוש על גבי טרסות של אדמת "טרה רוסה" אבנית, חלקן צרות וחלקן רחבות יותר, במעין אמפיתיאטרון טבעי ברכס שמעל לקיבוץ קריית ענבים, בגובה של כ- 700 מ'.

תיאור היין על פי היקב: צבע היין בורדו עמוק עם שוליים סגלגלים, והוא מציג ארומות שזיף שחור בשל ופירות יער טריים, בצירוף נגיעות תבלינים מתקתקים ונגיעות עץ אלון קלוי. בפה היין בעל גוף בינוני-מלא ובעל טאנינים רכים ומאוזנים. טעם שזיפים ודובדבנים משתלב היטב עם חמיצות רעננה וסיומת ארוכה ופירותית.

הרכב זני והתיישנות בחביות: היין מורכב ממרלו, קברנה סוביניון, שיראז ופטי ורדו. החלקות השונות נבצרו בנפרד, כל חלקה במועדה, ויושנו בנפרד בחביות אלון במשך 12 חודשים. לאחר שלב ההתיישנות בצענו את עבודת הממסך והיין בוקבק, ללא זיכוך ולאחר סינון קל בלבד.

נתונים טכניים:
בציר: 2016
הרכב זנים: מרלו (35%), שיראז (25%), קברנה סוביניון (22%), פ. ורדו (18%)
כרמים: כרם קריית ענבים, כרם בית נקופה.
גובה הכרמים: 680 מ' עד 730 מ'.
זמן וטמפ' תסיסה: התסיסה וההשריה על הקליפות שאחריה ארכו בין 15 ל- 20 ימים עבור היינות השונים. טמפרטורת תסיסה 24ºC.
יישון: 12 חודשים בחביות, 50% מהן חביות חדשות מאלון צרפתי.
אלכוהול: 14%
משקל סגולי: 994
חומצה כללית: 5.9
pH : 3.64

כשרות: כשר בהשגחת הרבנות הראשית לישראל. בד"צ בית יוסף, חוג חתם סופר פתח תקווה.

מחיר מומלץ לצרכן : 60 ₪.

ניתן לרכוש בחנויות היין ונקודות השיווק המתמחות ברחבי הארץ.

יקבי ברקן