יקב קסטל משיק וממליץ לכבוד הפסח על Petit Castel 2017 היין השני מבית יקב קסטל, שחוגג 20 שנים לייצורו.

הערכים של משפחת בן זקן ביקב קסטל, נוכחים בכל ממדי העשייה ביקב – גם בתוך היין. בחתירה לייצור היין הטוב ביותר מהאדמה שלהם, הם מקווים לחלוק ערכים אלו עם אחרים. הם מאמינים שייצור יין – הוא עניין הוליסטי, רב ממדי. ועיקרו – "לתת זמן לזמן. הכל, כמובן, מתחיל בכרם, ושם עיקר מאמציהם" . בהמשך הדרך, הערכים של העשייה היננית שלהם, שלובים במבנה היקב שביד השמונה – אסתטיקה, דיוק, עדינות, הרמוניה, סבלנות, אלגנטיות וקפדנות. כל אלה מסייעים בידם לייצר יינות בעלי נוכחות ועמוד שדרה, אך עם מידה של ענווה ו"דרך ארץ". יינות שהם אוהבים לשתות. מהכרם לבקבוק – חקלאות, טכנולוגיה ומסורת. יקב קסטל ממליץ לכבוד הפסח על Petit Castel 2017 היין השני מבית יקב קסטל. היין הזה נחשב לאחד מהיינות המובילים בישראל ומקבל במשך השניםן תשבוחות ממבקרי היין המובילים בעולם.

רשמי טעימה שלי: הצבע, הוא אודם כהה ומזמין, עם גווני סגול ארגמן ושוליים בוהקים. האף, מביא עמו ניחוחות טריים של לילך, פטל בשל, ושזיף. לצד נימה קלה, של דובדבנים שחורים צעירים ורכים, ואוכמניות, עם רמזים עדינים, של עלי דפנה ונענע. בפה, אקורדים של עור מתוק, שזיפים עסיסיים ופירות קאסיס, קינמון, קקאו, ציפורן, וארז, עם ניואנסים של אדמה וכמהין. טאנינים איתנים וגימור חלק וארוך, משלימים יין מורכב ומשובח. תענוג.

סוג היין: בלנד אדום יבש

הרכב זני: בלנד של ענבי קברנה סוביניון, מרלו, פטי ורדו, קברנה פרנק, ומלבק.

תיאור היין על פי היקב: ליין צבע הנוטה לסגול מלכותי והוא בעל גוף בינוני-מלא, טאנינים מעודנים ואיזון הרמוני בין טעמי העץ והפירות. זהו בציר קלסי ומאוזן, הרמוני, נגיש ו"שתי", עם זאת טאני ובעל מורכבות שמרמזת על התפתחות עתידית יפה בבקבוק.

תהליך הגידול: בתום תהליך התסיסה, כחודש מהבציר, היינות גדלים בחביות כשהם עדיין מופרדים לחלקות ולזנים. כעשרה חודשים לאחר מכן, היינות מדורגים ומורכבים לבלנדים הסופיים. אז, ימשיך הבלנד לחודשיים נוספים בחביות ואז יועבר לשלב האחרון של גידול היין במכלי הבטון למשך מספר חודשים.

פוטנציאל יישון והשתבחות: היין מגיע לשיאו בין 3-5 שנים משנת הבציר.

המלצת הגשה: מומלץ לחדרר את היין טרם ההגשה ולהגיש בטמפרטורה של 18-20 מעלות.

התיישנות: 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ועוד כ-4-חודשים במכלי בטון כבלנד סופי.

כשרות היקב: רבנות מטה יהודה, בד"ץ בית יוסף, O.K.

מחיר מומלץ לצרכן: 125 ₪. 

היקב הוא: Vegan-Friendly

להשיג בחנויות היין המובחרות. 

יקב קסטל

Domaine du Castel

יד השמונה הרי יהודה 9089500 ישראל

טל': 02-5358555 פקס: 02-5700995

דוא״ל: [email protected]