יקב בן חיים ממליץ לכבוד הפסח על קברנה סוביניון מהסדרה המסורתית "Tradition" מבציר 2016

יקב בן-חיים הנו יקב בוטיק משפחתי הממשיך מסורת גידול יין שהחלה ע"י אבות המשפחה לפני שישה דורות, מאז  1932. מייסדי היקב: רות ואלי בן-חיים. ביקב בן חיים, מגדלים יינות איכות. לאחר סיום לימודיו האקדמאיים, בשיווק ומנהל עסקים באונ' אמריקאית, ולאחר שהיקב זכה בפרס הבינלאומי ל "קברנה סוביניון הטוב ביותר באירופה לשנת 2000", מונה איתי בן חיים, ליינן הראשי ומנהל הכרמים של  היקב בהר מירון. בנוסף, הוא משמש כשופט בתחרויות יין בינלאומיות. בתקופת עבודתו כיינן, הוענקו ליינות יותר מ- 40 מדליות זהב. יקב בן חיים ממליץ על קברנה סוביניון מהסדרה המסורתית "Tradition" מבציר 2016.

הסדרה המסורתית Tradition: יינות אלו מבטאים את הטרואר של היקב, את מסורת העשייה המשפחתית ואת הטעמים המאפיינים יינות מתבגרים. יין אלגנטי ומרשים, בעל ארומות מעודנות של פרי עם טעמים זניים מלוטשים, טאנינים מרוככים על רקע עץ אלון יוקרתי. בסדרה זו: קברנה סוביניון, מרלו ושיראז, המתיישנים בין 12-18 חודשים בחביות עץ אלון מובחרות.

יקב בן חיים קברנה סוביניון Tradition 2016

רשמי טעימה שלי: באף, ניחוחות של דובדבן שחור, קסיס, שזיף, אוכמניות,  וניל, אלון, ורמיזות לשוקולד. בפה, יש טעמים עשירים של דובדבן, קסיס, אוכמניות, ושוקולד. זהו יין עם פרי קדימה בעל טעמים שופעים, איזון טוב וסיומת ארוכה ומשיית.

סוג היין: יין אדום יבש

כרמים: ענבים מכרמי היקב בהר מירון, גליל עליון

הרכב זני: 85% קברנה סוביניון, 10% מרלו ו- 5% פטיט סירה .

התיישנות: 16 חודשים בחביות עץ אלון מובחרות.

תיאור היין על פי היקב: יין יוקרתי בעל גוף רענן וניחוחות של דובדבן, מתובל בטאנינים רכים וסיומת ארוכה.

ללא רכיבים מן החי

טמפרטורת הגשה מומלצת: להגיש בטמפ' 17-18 מעלות

תאריך מילוי: 06/18

אלכוהול: 12.8%

כשרות: כשר למהדרין. לא מבושל

המלצות היינן לשילוב מאכלים: מתאים עם מגוון גבינות, פסטות ומנות קלות.

מחיר מומלץ לצרכן: 10500- 11500 ₪.

החל משנת 2001, כל יינות היקב כשרים למהדרין, בפיקוח הרבנות האזורית גליל העליון, רבנות רמת השרון, ועדת הכשרות הבינלאומית OK, בד"ץ בית יוסף והרב דב לנדא.
היינות אינם מבושלים.

יקב בן-חיים

רח' השרף 6, רמת השרון
טל.   03-534-6748

[email protected]

קרדיט צילום: אייל קרן צילום קולינארי