יקב טורא ממליץ לכבוד חג הפסח על הרטלנד 2017 יין בלנד אדום מסדרת MOUNTAIN VISTA

ורד וארז בן סעדון הקימו את יקב טורא כיקב-אחוזה משפחתי (Estate Winery). כדי לזכות בהגדרה "יקב אחוזה", היקב צריך להיות הבעלים של הכרם, ועל היין להיות מיוצר אך ורק בשטח היקב משלב התסיסה, היישון והביקבוק. הכרמים לא חייבים להיות צמודים ליקב, אך הם צריכים להיות באותו אזור גיאוגרפי. ורד וארז בן סעדון מחוברים מאד לארץ ולקרקע. אנשים של חזון עם אהבה גדולה לפרטים הקטנים. חצי שנה לאחר שנישאו הם לקחו את כל החסכונות שלהם והשקיעו בישוב ברכה עשרים דונמים של כרם. בהתחלה מכרו את הענבים ליקבים אחרים, אך ברגע שנכנסו שיקולים פוליטיים, נתקלו אותם יקבים בבעיות מצד לקוחות בשוק האירופאי. בני הזוג החליטו לעבור קורס ייננים ולייצר את היין בעצמם. ההחלטה התבררה כנכונה. יקב טורא הפך להצלחה מסחררת. במבחני טעימה עיוורת, שבהם פוליטיקה לא משחקת תפקיד, הצליחו היינות של יקב טורא לקטוף פרסים ושבחים, והמקום הפך לאתר עלייה לרגל של חובבי יין מהארץ והעולם. יקב טורא ממליץ לכבוד חג הפסח, על הרטלנד 2017, יין בלנד אדום מסדרת MOUNTAIN VISTA.

רשמי טעימה שלי: באף, ארומות של דומדמניות שחורות ושזיף, עם תווים של פרחוניות סגולה ורמזים של תבלינים. הפה, חלק ועגול, עם שזיף עשיר ובשל וקאסיס עסיסי, פירות כהים ותבלינים עדינים. איזון וגימור ארוך.

סוג היין: אדום יבש

שם: הרטלנד

בציר: 2017, התשע"ז

הרכב זנים: קברנה סובניון, מרלו, פטיט ורדו

כרם: ברכה
גובה כרם: 850 מטר

תיאור היקב את היין: יין אדום יבש. ממסך מיוחד של מספר זנים, מענבים שהוקצו בלעדית ליין זה. התיישן במשך 12 חודשים בחביות עץ צרפתיות. באף ארומות פרי אדום בשל, וניל וציפורן.
בפה שזיף ושוקולד עם סיומת אספרסו ארוכה.
זהו יין עגול, מאוזן ונעים לשתיה, המתאים הן לארוחות קלות והן לכבדות.

תסיסה אלכוהולית: כשבועיים בטמפרטורה של
לא יותר מ- 29 מעלות C.

נתוני בציר ממוצעים:
בציר: ידני סלקטיבי.
בריקס– 24
TA– 5.2
Ph– 3.65

התיישנות בחבית: כ-12 חודשים

אלכוהול: 13.5%

מחיר מומלץ לצרכן: 89 ₪.

יקב טורא

משרד יקב טורא: 02-6508882
מרכז מבקרים + לקוחות פרטיים: ורד 052-7966613
מייל: [email protected]
כתובת: רחלים, ד.נ. אפרים, 4482700.