יקב המערה משיק המערה 2015 – המערה גפנים בוגרות 2015 – יינות הדגל מבית יקב בנימינה

רוח חדשה ומאוד חיובית, מנשבת בין קירות יקב הבוטיק המערה וביקב האם בנימינה. הבעלים זכי שלום ואושיק אפרים מקבוצת "חצי חינם" והמשמש גם כמנכ"ל היקב, החליפו את משרד יחסי הציבור, מעניקים רוח גבית ותמיכה ליינן הצעיר יונתן שוטס, ומשיקים באירוע מסיבת עיתונאים מושקע המתקיים במלון כרמים, את יינות הדגל של יקב המערה, המערה 2015 – והמערה גפנים בוגרות 2015. לצד יינות ההשקה, הוטעמו יינות המערה מתיישנים בבקבוקי מגנום על מנת ללמד על פוטנציאל ההתיישנות של יינות אלה. כשלדעת רבים, די גנב את ההצגה יין שרדונה רזרב שהוגש כפתיח קבלת הפנים טרום תחילת האירוע. כמי שמלווה יין דגל זה מאז הבציר הראשון שלו, אודה ואתוודה, שמדובר בחוויה של יין אייקוני שדי בלהזכיר את שמו בקרב חובבי היין בכדי לרצותו והוא אינו מאכזב.

יקב המערה 2015 יין הדגל של יקב בנימינה

רשמי טעימה שלי: זהו בלנד בסגנון בורדו קלאסי, המציג מאפייני קברנה סוביניון של אקלים קריר, עם ארומות של פרי יער שחור, ליקוריץ, קאסיס, רמיזות לטבק, דומדמניות וגרגרים בשלים, אלה, העניקו ויצרו בסיס מורכב שבו ענבי המרלו מוסיפים פירות אדומים מתוקים וניחוח אלגנטי. בעוד המגע של ענבי הפטי ורדו, מוסיפים מבנה משובח עם פרחוניות סגולה מורמת וטאנינים דמויי עיפרון. חמיצות נוכחת. מאוזנת ואלגנטית. הסיומת טובה מתמשכת וארוכה.

סוג היין: יין אדום יבש

בלב אזור הספר הפסטוראלי שוכנת מערה עתיקה, אשר מקירותיה נשקפים סיפורי עבר מפוארים מהיסטוריית ארץ ישראל. כיום, אותה מערה משמשת כבית ליקב המערה, המשיק בימים אלו את הבציר ה-15 של היקב.

שנת בציר: 2015

הרכב זנים: 57% קברנה סוביניון, 33% מרלו, 10% פטיט ורדו

רקע כללי:

בשלהי המאה ה-16, כחלק מפעולות הבנייה של השלטון העות’מאני בארץ, נחצבה בלב הרי הכרמל מערת ענק הבנויה בצורת קמרון )סדרת קשתות צמודות אחת לשנייה, היוצרות מבנה חצי-גלילי). אורכה של המערה מגיע לכ 80-מטר, גובהה מתנשא לכ 9-מטרים ורוחבה מגיע לכ 5-מטרים.

לאורך השנים שימש המבנה לאחסון מוצרי מזון ולקראת סוף המאה ה 19-הוסב ייעודו למרתף יינות וברנדי. תנאי הלחות והקירור האידיאליים במקום – חושך מוחלט, רמת לחות שאינה יורדת מתחת ל80%- וטמפרטורה קבועה של כ 18-מעלות – הפכו את המערה לסוג של "מקרר יינות טבעי".

בשנים האחרונות, חוזר המבנה לייעוד המתאים לו יותר מכל: מרתף התיישנות והתבגרות ליין איכותי, התורם גם את שמו: "יקב המערה".

יקב "המערה" נוסד בשנת 2000 על-ידי הבעלים של יקבי בנימינה ששמו להם למטרה, לצד היקב המסחרי, להקים יקב בוטיק יוקרתי ואיכותי. להשגת יעד זה נבחרו כורמים מקצועיים וממון רב הושקע בציוד מהמעלה הראשונה. המשימה של כל העוסקים במלאכה הייתה אחת: ייצור יין איכותי ללא פשרות.

הכרמים:

מקור ענבי הקברנה סוביניון והמרלו הוא כרמים בוגרים בגליל העליון ומקור ענבי הפטי ורדו הוא בכרם הממוקם ברמת הגולן. הכרמים בגליל גדלים על קרקע בזלתית מאווררת. בזכות גילם הם מניבים יבולים נמוכים באופן טבעי, אשר אינם עולים על רמה של 700 ק”ג לדונם. כל הנתונים הללו: גיל הגפנים, איזור הגידול ורמת היבול מאפשרים קבלת פרי מרוכז ובעל בשלות פנולית גבוהה.

תהליך יצור היין:

הענבים המיועדים לייצור יין המערה וגדלים בכרמים מובחרים, נבצרו בשלהי קיץ 2015.

ענבי כל זן עברו השרייה קרה במשך 3 ימים לצורך מיצוי צבע, ארומות פרי וטעמים רבים ככל האפשר. לאחר מכן החלה תסיסה אלכוהולית שנמשכה 10 ימים בסיומה נותר היין עם הקליפות ל-48 שעות נוספות לצורך השלמת מיצוי הטעמים והתרכובות הפנוליות הנחוצות להתיישנות איכותית וארוכה.

התיישנות: הקברנה סוביניון, המרלו והפטי ורדו התיישנו, כל זן בנפרד, במשך 24 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי תחת השגחתם של יינני היקב. בסיום ההתיישנות נבחנו היחסים בין הזנים לטובת הממסך הסופי, זאת במטרה להבטיח ממסך בסגנון בורדו – ממסך עשיר, מורכב ובעל יכולת התבגרות טובה גם בבקבוק.

ביקבוק: היין בוקבק ביולי 2018 ועבר תקופת התבגרות נוספת בבקבוק בת תשעה חודשים לפני צאתו לשוק.

רשמי טעימה מטעם היקב: 

ליין צבע בורדו כהה ואטום ובעל רבדי ארומה שונים. בתחילה, עוצמת הפרי ניכרת ומתאפיינת בריח פירות יער אדומים, טבק, זפת ואספלט. לאחר חידרור של שעה מתגלים ריחות פרי כהה נוספים כפטל שחור, קסיס ואוכמניות. ליין גוף בינוני וטעמו עשיר ומתובל. נוכחות הטאנינים מורגשת אך כבר בשלב זה אופיים קטיפתי ותחושת העפיצות בינונית. הסיומת ארוכה ומפתה.

פוטנציאל התיישנות: איכות הענבים, תהליך הייצור המוקפד וההתיישנות הארוכה בתנאי המערה תרמו ליצירת יין מאוזן עם פוטנציאל יישון ארוך טווח שיסב הנאה מרובה בעת שתייתו כעת ובמהלך השנים הקרובות.

אלכוהול: 13.5%

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16-18(C°)

מחיר מומלץ לצרכן: 250 ש"ח.

כשרות: חתם סופר בני ברק, רבנות בנימינה-גבעת עדה , בנימינה-גבעת עדה

יקב המערה גפנים בוגרות 2015 יין הדגל של יקב בנימינה

רשמי טעימה שלי : מצאתי בו ביין הזה, ניחוחות של קערת שזיפים בשלים, מתובלת עם תבלינים, תה שחור, ואוכמניות אפויות ורמיזה למיצוי עמוק של דובדבנים שחורים, עם רמזים של עץ אלון וקופסת טבק. החך, מספק ביטוי משומר של גרגרי יער שחורים, עמוס בתבלינים אקזוטיים ונימות פרחוניות, לצד סוג של מתקתקות וסיומת מתמשכת ולעיסה.

סוג היין: יין אדום יבש

בלב אזור פסטוראלי למרגלות הכרמל שוכנת מערה עתיקה, אשר מקירותיה נשקפים סיפורי עבר מפוארים מהיסטוריית ארץ ישראל. כיום אותה מערה משמשת בית ליקב המערה.

שנת בציר: 2015

הרכב זני: היין עשוי על טהרת ענבי קברנה סוביניון, אשר נבצרו בתחילת חודש אוקטובר 2015.

רקע כללי :
בשלהי המאה ה 16 – כחלק מפעולות הבנייה של השלטון העות’מאני בארץ, על צלע הר חורשן נחצבה מערת ענק הבנויה בצורת קמרון. תנאי הלחות והקירור האידיאליים במקום (חושך מוחלט, רמת לחות שאינה יורדת מתחת ל 80% – וטמפרטורה קבועה של כ 18- מעלות,  הפכו את המערה לסוג של "מקרר יינות טבעי". משנת 2000 המבנה משמש ליעוד המתאים לו יותר מכל: מרתף התיישנות והתבגרות ליין איכותי ומכאן שמו: “יקב המערה".

הכרמים :
ענבי הקברנה סוביניון נבצרו בכרם אשר ניטע על קרקע בזלתית מאווררת בתחילת שנות השמונים בכרם בן זמרה. לאורך השנים, בזכות טיפול קפדני, תנאי אקלים מיטביים וגיל הגפנים, הכרם מניב יבולים נמוכים באופן טבעי, אשר נעים בממוצע בין 500 ל 700 ק"ג לדונם.
הקפדה על בציר במועד המדויק עוזרת להפיק ענבים בעלי בשלות מלאה ומאוזנת.
מכלול הגורמים האלה הניב כרם גפנים בוגרות, אשר ממנו הפקנו את פאר יצירת יקב המערה.

תהליך יצור היין : 

הענבים עברו השריה קרה במשך 48 שעות לצורך מיצוי צבע, ארומות פרי וטעמים רבים ועשירים ככל האפשר. בתום ההשריה הקרה החלה תסיסה אלכוהולית איטית שנמשכה כשמונה ימים ובסיומה נותר היין עם הקליפות למשך 48 נוספים לצורך השלמת מיצוי הטעמים.
לאחר סיום התסיסה המלו-לאקטית במיכל ושיקוע קל, היין הועבר לחביות חדשות מעץ אלון צרפתי והחל את תהליך ההתבגרות במערה, שנמשך למעלה משנתיים. היין הועבר למילוי בבקבוקים ביולי 2018 ולתקופת התבגרות נוספת בת שנה בבקבוק, לפני צאתו לשוק.

תיאור היקב את היין:
בציר 2015 התאפיין בטמפרטורות קרות במיוחד ובהבשלה שהתאפיינה בבשלות מאופקת עם איזון מצוין בין הרעננות וריכוז טעמי הפרי הבשל. למרות השנה הקרה במיוחד, קיבלנו ענבים עשירים בצבע בעלי ריכוז ארומות וטעמים מחד, עם נוכחות של חומציות תומכת מאידך והתוצאה הניבה יינות עם מורכבות גבוהה. יין המערה גפנים בוגרות הינו נציג נאמן של בציר זה ועל כן מתאפיין במורכבות ובעושר ארומטי עם שילוב של רעננות וגוף מלא.
ליין טעם מורכב ומאוזן והוא בעל מבנה טאניני מלא ובשל וסיומת ארוכה ואלגנטית.
הנאה מושלמת מהיין תושג לאחר חדרורו בדקנטר כשעה לפני ההגשה. תנאי אחסון אופטימאליים של היין יאפשרו לו להתפתח בבקבוק ותוך מספר שנים יפגין מורכבות נוספת ועושר טעמים מרתק.

אלכוהול: 13%

טמפרטורת הגשה מומלצת: 16-18(C°)

מחיר מומלץ לצרכן: 450 ש"ח.

כשרות: חתם סופר בני ברק, רבנות בנימינה-גבעת עדה , בנימינה-גבעת עדה

יקב המערה

רחוב היקב, ת.ד. 34 בנימינה 3055001

 [email protected]

04-6388643

קרדיט: צילום רובי קסטרו