יקבי כרמל מרעננים את לוגו החברה כחלק מתהליך כינוס מותגים, הרחבת הסדרות ופניה לקהלים חדשים, אשר יבוא לידי ביטוי במהלך השנה

באירוע עיתונאים וכתבי יין חשף מנכ"ל יקבי כרמל נדב ארנס ארד לצדם של יוסי אדרי סמנכ"ל המכירות והשיווק, יפתח פרץ היינן הראשי ורן אסא מנהל השיווק, את תכנית היקב לשנת 2019. מעבר למיתוג המחודש של סמל לוגו היקב ומיתוג והשקתם של סדרות חדשות, הלך הרוח והכיוון שהסתמן הינו הנגשה מקסימאלית של שורה ארוכה של יינות לקהל אשר מבקש ללגום יינות טובים המגיעים מבית טוב, אך אין ברשותו ואו אינו חפץ לשלם גבוה תמורת יין. מעתה לוגו חדש של יקבי כרמל בראש התווית עם הבלטת סמל המרגלים האייקוני בתוך מדליה. המיתוג החדש יבוא לידי ביטוי בכל הסדרות במהלך השנה הקרובה ולצד השקת סדרות חדשות, המהלך ילווה בשפה פרסומית חדשה, שתבוא לידי ביטוי בסדרות קמפיינים מקיפים.

נדב ארנס – ארד מנכ"ל יקבי כרמל אמר היום: "אחרי שנה של מיקוד בליבה של פעילות היקב וצמיחה משמעותית, אנו מחדשים את מותג היקב מבוסס "המרגלים" ומשיקים הצעות ערך חדשות לצרכני היין, שיהוו גם מנוף לצמיחה עבור יקבי כרמל כיקב הגדול והמוביל בישראל".

עוד הוסיף ארנס – ארד: "יקבי כרמל, כאחת החברות הנטועות בהוויה ובתרבות הישראלית, מסתכלת קדימה ומתאימה עצמה למציאות המשתנה אך לא שוכחת את העבר, ומשמרת את יתרונותיה ההיסטוריים. השפה החדשה משמרת את סמל המרגלים ההיסטורי המזוהה עם היקב ובו בזמן נוספת המדליה, הממחישה את האיכות והמומחיות של היקב ומשדרת עוצמה של מוביל שוק."

יקבי כרמל, היקב האהוב והמוביל בישראל, יוצאים בשפה מיתוגית חדשה במסגרתה חודש לוגו המותג יקבי כרמל תוך יצירת סינרגיה בין מותג העל יקבי כרמל וסדרות המותג. המיתוג החדש, אשר לווה במחקרים והותאם להרגלי הצריכה של צרכני קטגוריית היין, מושק לצד שפה תקשורתית אחידה המקשרת את ערכי המותג וחזון היקב: להיות בכל בית ישראלי ולחזק את הרגשת השמחה, החום המשפחתי, הפתיחות והאופטימיות.

הלוגו החדש והשפה המיתוגית החדשה עוצבו על ידי הסטודיו 'נאו גרופ' בבעלות פיליפ בולקיה. הקונספט העיצובי החדש מתמקד בשפה אחידה המוטבעת כלוגו בראש הסדרות השונות. הלוגו, משלב עברית אנגלית, תוך הבלטה של סמל המרגלים והצורה האובלית שלו יוצרת מדליה בגווני זהב המוטבעת בחזית הבקבוקים.

המטרה ליצור שפה אחידה בין סדרות היין של יקבי כרמל ולאפשר לצרכן הסופי לזהות את יינות היקב ולשקף את ערכי המותג. המיתוג יכלול את כל סדרות היקב ואת הסדרות החדשות שיושקו בשנה הקרובה. המיתוג יחל בשלבים ויושלם עד סוף שנת 2019 .

יוסי אדרי, סמנכ"ל מכירות ושיווק של יקבי כרמל, ציין: "כיקב הגדול והמוביל בישראל אנו מובילים את מחלקת היינות עם נתח שוק כמותי באלפי ליטרים של 27% ואת קטגוריות היינות השולחניים עם נתח שוק כמותי באלפי ליטרים של 20.1%. השנה אנו מתכוונים להמשיך ולצמוח קדימה באמצעות המהלך המיתוגי המנגיש לצרכן את הבחירה הבטוחה ביקבי כרמל ולצד השקת סדרות חדשות בקטגוריית היינות השולחניים: סדרת אקסלנס וסדרה נוספת שתצא בקרוב ותפנה לדור המילניום."

עוד הוסיף אדרי: "לוגו יקבי כרמל והשפה המיתוגית החדשה כוללים בשלב הראשון את סדרות: סלקטד – סדרת היינות המובילה והנמכרת בישראל, באזז – סדרת היינות המובילה בסגמנט המבעבעים, וינו – סדרת vfm, והשקת סדרת הבלנדים Excellence שיינותיה מורכבים משני זנים מובילים המותאמים לחך הישראלי במחיר שווה ערך לכל כיס. הסדרות מעוצבות בשפה עדכנית, תוך מתן כבוד למורשת היקב. הסדרות השונות מספקות מענה לחזון, ערכים וייעוד היקב, מעודדות הנאה מיותר רגעי יין בכל שלב בחיים, עם יינות איכותיים שפשוט טעים לשתות. במהלך 2019 יעלו היינות על המדף והשפה המיתוגית החדשה הכוללת את לוגו המדליה המוזהבת יהפוך לסימן ההיכר של כרמל, מה שיצור בולטות ונראות אחידה בנקודות המכירה".

על ענף היין
ענף היין מגלגל כמיליארד ₪ בשנה, כ- 40 מיליון בקבוקים מיוצרים בכ- 300 יקבים בישראל, כאשר 6 יקבים גדולים מהם מרכזים כ- 85% מהפעילות. בשנים האחרונות חל גידול בצריכת היין, כ- 6 ליטר לנפש לשנה, עובדה הבאה לידי ביטוי גם בגידול במספר יקבי הבוטיק, למעלה מ- 250 יקבים (יקבים המייצרים פחות מ-100 אלף בקבוקים בשנה).

חדש:

סדרת SELECTED מבית יקבי כרמל מתחדשת כחלק ממהלך מיתוגי כולל של יקבי כרמל

 יקבי כרמל משיקים מראה חדש לסדרת היינות המובילה והנמכרת ביותר בישראל, סדרת SELECTED , כחלק ממהלך השקת שפה מיתוגית חדשה ליקבי כרמל. הלוגו החדש, משלב עברית אנגלית, תוך הבלטה של סמל המרגלים, והצורה האובלית שלו יוצרת מדליה בגווני זהב, המוטבעת בחלק העליון של התווית. התווית החדשה של סדרת SELECTED משקפת את ערכי היקב והסדרה נותנת מענה של יינות איכותיים נגישים.

סדרתSELECTED  ביססה את מעמדה לאורך השנים כסדרת יינות מובילה בישראל, המעניקה תמורה גבוהה למחירי היין הנוחים. בסדרה מגוון יינות וזנים: אדומים, לבנים, סמוקים ומוסקטו. יינות נגישים בעלי אופי צעיר, פירותי ורענן. המגוון ואופיים הנגיש של יינות סדרת SELECTED  המותאמים לחיך הישראלי מאפשרים לכל אחד ליהנות מכוס יין במגוון הזדמנויות צריכה אישית, ארוחה משפחתית ובכל אירוע ואירוח.  יינות הסדרה הם יינות עסיסיים, שכיף לשתות אותם, "יינות לשתייה ולא יינות לטעימה".

הלוגו החדש והשפה המיתוגית החדשה עוצבו ידי הסטודיו 'נאו גרופ' בבעלות פיליפ בולקיה. הקונספט העיצובי החדש של יקבי כרמל מתמקד בשפה אחידה המוטבעת כלוגו בראש תווית הסדרות השונות. שפה זו תאפשר לצרכן הסופי לזהות את יינות היקב ברשתות השיווק. התוויות החדשות משדרות את ערכי היקב והסדרות האהובות, יינות איכותיים, בטעמים מגוונים אשר מעניקים תמורה טובה בעד הכסף.

רן אסא, מנהל השיווק של יקבי כרמל: " סדרת SELECTED ביססה את מעמדה לאורך השנים כסדרת היינות הנמכרת ביותר בישראל, המעניקה תמורה גבוהה למחיר. אופיים הנגיש של יינות סדרת   SELECTED  מותאמים לחיך הישראלי ומייצגים אותו. סדרת SELECTED היא הראשונה להוביל את מהלך המיתוג של יקבי כרמל. לוגו המדליה המוזהבת עם המרגלים הינו סימן ההיכר של היקב, מה שיוצר בולטות ונראות אחידה בנקודות המכירה."

*ניתן לרכוש את הסדרה ברשתות שיווק נבחרות במחיר מומלץ ליינות סדרת SELECTED  – 30 שקלים.

חדש:

יקבי כרמל משיקים סדרת יינות חדשה המורכבת מזנים מובילים: "Excellence "

סדרת Excellence היא סדרת בלנדים מזנים מובילים מוכרים ונגישים, מאופיינים בניחוחות פרי בולטים וטעם עשיר המספקים חווית יין נעימה ואלגנטית, המתאימה לכל חך. היינות יוצרים מפגש מרתק בין שני זנים היוצרים הרמוניה בבקבוק, יינות פירותיים וארומטיים, שילוו היטב את המנות הים תיכוניות העשירות וייצרו שפע של "רגעי שמחה משותפים". בסדרה שני יינות: בלנד אדום, המורכב משיראז וקברנה סוביניון, ובלנד לבן, המורכב מריזלינג שרדונה.

יפתח פרץ היינן הראשי של יקבי כרמל אמר היום : "בסדרת Excellence חיברנו את זני הענבים האהובים, ויצרנו יינות שיתאימו בהרמוניה לאקלים החם ולמנות הים תיכוניות העשירות. יינות שיביאו לחיק החם של המשפחה, וגם לקהל צעיר, שפע של ערבים נעימים ורגעי שמחה."

רן אסא, מנהל שיווק יקבי כרמל אמר היום: " אקסלנס משלימה את פורטפוליו הסדרות של יקבי כרמל ונותנת ערך לצרכן במחירים נוחים ובטעמים המתאימים לחיך הישראלי. יקבי כרמל ממשיכה לתת ערך לצרכן כבחירה בטוחה בכל רמות המחיר."

על היינות:

יין לבן Excellence הוא יין לבן חצי יבש קליל, פירותי וארומטי, ישמש כמלווה מנות ים תיכוניות קלות או כאפריטיף נהדר כשהוא מוגש קר.

הרכב זנים: ריזלינג ושרדונה

אזור גידול: כרמי היקב הפזורים ברחבי הארץ

אחסון: לאחסן במקום קריר ואפל. מוגש לקרר היטב לפני ההגשה

טמפרטורת הגשה: 6 – 8 מעלות

יין אדום – Excellence הוא יין אדום יבש, עשיר, פירותי ומהנה, ילווה היטב מנות ים תיכוניות קלות וכבדות.

הרכב זנים: שיראז וקברנה סוביניון

אזור גידול: כרמי היקב הפזורים ברחבי הארץ

אחסון: לשמור במקום קריר ואפל. לקרר כחצי שעה לפני ההגשה

טמפרטורת הגשה: 16 מעלות

מחיר מומלץ לצרכן: 25 שקלים

ניתן להשיג את סדרת היינות ברשתות השיווק המובילות

על יקבי כרמל
יקבי כרמל הוא היקב האהוב והמוביל בישראל מאז ועד היום, 137 שנים מבלי לפספס אף בציר אחד כל השנים. יקבי כרמל מטפחים כרמים במיטב אזורי היין בישראל, עם 108 משפחות כורמים, ומפעילים ארבעה יקבים: היקב המרכזי בזכרון יעקב, יקב אלון תבור בגליל, יקב קאיומי בגליל העליון ויקב יתיר בתל ערד.
היקב ההיסטורי הגדול של המדינה, שממשיך להשתדרג ולעבור מהפך בעשורים האחרונים, מייצר כיום יינות בסדרות שונות, מיינות שולחניים בסיסיים ועד ליינות סופר פרמיום, המייצגים את אזורי היין הטובים בישראל וזוכים להצלחות מקומיות ובינלאומיות רבות, ולפרסים ותעודות הוקרה בתחרויות בארץ ובעולם כולו. בין הסדרות המובילות של היקב: Selected, Private Collection, הסדרה האזורית ועוד.
בקבוקי היין של יקבי כרמל נמצאים על שולחנות של כמעט כל בית בישראל במשך כל השנים ומחזקים את הרגשת השמחה, החום המשפחתי, הפתיחות והאופטימיות.

יקבי כרמל

קרדיט צילומים ועריכת תמונות: רפי דלויה, דיוויד סילברמן, דני רובין