יקב יהודה – "סולם יעקב פטי וורדו 2015" – יין חדש בסדרת הדגל "סולם יעקב"- סדרה מיוחדת וממוספרת

יין הדגל "סולם יעקב" – קרוי על שם יעקב, אחד מ 13 אחיו של אבי יהודה הבעלים והיינן של יקב יהודה שבמושב שורש. יעקב אחיו נפטר מדום לב תוך כדי מריבה בשנת 2005, עם שכן על חנייה. אבי מספר בעצב ובצער עד כמה מותו של האח היה מיותר, מטופש, ושקרה בשל התלהמות הרוחות ואלימות מילולית בין הצדדים ומכאן למות האח. היין שיצר אבי בסדרת "סולם יעקב" הוא מחווה לאח שנפטר והוא בגדר צעקה וקריאה לכל בני המשפחה לשנות את דרכיהם ולהפסיק לנסות לתקן את כולם כמו "כורדים טיפוסיים" כי כאלה אנחנו. וכך, פעמיים בשנה, היין הזה של אבי עולה אל שולחן החג אצל כל בני המשפחה למען יזכרו ויראו ויכבדו. "זוהי דרכי לחזק את המשפחה" הוא אומר "לגרום להם לדבר על יעקב על הרגש ועל הצדק כאילו הוא איתנו כל הזמן". היינות בסדרת "סולם יעקב" בשנים האחרונות, היו עשויים כולם על טהרת ה- 100% ענבי קברנה סוביניון שהגיעו מחלקת הכרם "מיסטי הילס" שבנווה אילן, שם דאג אבי לדלל את אשכולות הענבים כדי להעניק לענבים את מירב התעצומות והחוזקות. היקפי ייצור הבקבוקים של יין זה מוספרו והם נאמדו במאות בודדות, וכשהיין הוא כל כך טוב וכל כך מושקע ומבוקש, הוא פשוט נגמר. לימים, מספר אבי, יצא לו לטעום את יין הפטי וורדו של יקב יתיר. ומכאן, אבי לא חוסך מילים ושבחים ליין הזה. לדבריו אחרי התלהבותו מהיין של יתיר, גמלה בליבו ההחלטה לעשות אף הוא יין העשוי על טהרת ה- 100% ענבי פטי וורדו ולייעד אותו להיות הכי טוב שהוא יכול בסדרת הדגל של היקב "סולם יעקב".  לכל יין אצל אבי יהודה, יש שם, לאחד הוא קורא "ניצן", לשני הוא קורא "אורי", לשלישי הוא קורא "אחינועם", ולרביעי הוא קורא "שקד", ואלו ארבעת בנותיו של אבי, ומאחורי כל שם, ישנה אישיות, ייחודיות, ואופי משלה, ואבי העניק ליין את שמה של הבת, שהוא הכי מזוהה לדעתו עם אותו יין במין סוג של מטאפורה המציינת משמעות המושאלת מעולמה של ביתו ותכונותיה. ביין הדגל "סולם יעקב" סדרה מיוחדת, מושקעת, וממוספרת, אבי אומר "שהרגש וחוש הצדק של אחיו מורגשים בכל טעימה". כל הסדרות ממוספרות. כ – 800 בקבוקים בסדרה. תצטרפו אלי לטעימה.

יקב יהודה "סולם יעקב" פטי ורדו 2015

רשמי טעימה שלי: הצבע, בגוון אדום סגול כהה ועמוק, עם שוליים בוהקים. האף, אינטנסיבי עם ניחוחות מתובלים של פאי פטל, אורן, וקקאו, דובדבנים, שזיפים, אלון ותבלינים, המתערבבים יחד לפרופיל ארומאטי אקזוטי. הפה, מתחיל עם טעמי פרי עשיר, עם רמזים לטעמים מורכבים של חמוציות, זפת ושוקולד כהה, בשילוב עם מגע קלוי. המרקם קטיפתי, מביא עמו רבדים של פירות שחורים אטרקטיביים, אוכמניות, לצד שכבות צפופות של זפת, ארז ותבלינים, וניל ושוקולד. הטאנינים מעודנים, עדיין מתוחים ולא מתפשרים, ומתמזגים יפה. החומציות מאוזנת ונוכחת. המבנה טוב, האורך טוב והסיומת ארוכה. וואו. איזה יין נפלא. שאפו.

סוג היין: יין אדום יבש

זן הענבים: היין עשוי על טהרת ה 100% ענבי פטי ורדו

על היין: זוהי סדרה חדשה של "סולם יעקב" יין הדגל של יקב יהודה לציון עשור לזכרו של אח יקר יעקב. להדגשת העמל בכרם, הדיוק בגידול ובהכנת היין בשאיפה למצוינות ביין. הענבים ליין זה גדלים בכרם שורש על אדמה גירית וסלעית.

התיישנות: היין התיישן 20 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות ומובחרות.

המלצת הגשה: מומלץ להגשה בטמפרטורת החדר 18 מעלות

היין אינו מסונן

מחיר מומלץ לצרכן: 150 ₪.

כשרות: לא

אלכוהול: 14%

יקב יהודה

בכניסה למושב שורש

054 – 463 – 8544

צילום: דני רובין