"יקבי ברקן", גאים להשיק לראשונה לקראת החורף הקרוב: יין מלבק – מסדרת האיכות Special Reserve מבציר 2014

לראשונה ולקראת החורף הקרב, "יקבי ברקן" גאים להשיק את יין המלבק מסדרת האיכות "Special Reserve" מבציר 2014.
היין הנו מושלם ללילות חורפיים בבית, לדייט רומנטי או כמתנה נהדרת לארוחות משפחתיות.
זן המלבק הוא זן ענבים אדום בעל צבע סגלגל חזק ועמוק. המלבק הנו אחד מששת זני הענבים הרשמיים של בבורדו שבצרפת. בעקבות מכת קור איומה בשנת 1956 אשר החריבה 75% מהנטיעות בבורדו, החקלאים באזור נטשו את הזן, והיום רוב נטיעותיו מרוכזות באזור קאור בדרום מערב צרפת שם הוא משמש כבלנדר בעיקר, ולפעמים כיין זני. לעומת זאת, בארגנטינה, כבר מאמצע המאה ה- 18 הסתמן המלבק כזן מוצלח במיוחד, וכעת נטועים בארגנטינה יותר מ- 200 אלף דונם של מלבק.
ביקבי ברקן מאמינים, כי יין זה מהווה נדבך נוסף בשאיפתם למצות את הרב גוניות והפוטנציאל של הטרואר הישראלי. אתגר זה נמצא בעיצומו והם אף מאמינים שהוא לא יגמר לעולם.

יקבי ברקן מלבק "Special Reserve" מבציר 2014

רשמי טעימה שלי: צבע סגול כהה עמוק. שוליים מבהיקים. באף, ארומות של פריחת סיגליות לצד דובדבן, פלפל שחור, שזיף, ורמיזה לעור. בפה, היין קטיפתי חלק כמשי. החומציות טובה ונוכחת. הפרי מובלט ומודגש לפנים. סיומת טובה.

רשמי טעימה מטעם היקב:
צבע היין אדום עמוק ועז.
באף היין מציג ארומות של תות עץ שחור, עלי דפנה ועשבוניות מעודנת אשר עטופות בנגיעות עץ אלון איכותי ותבלינים מתוקים כגון ציפורן וקינמון.
בפה, היין בעל גוף בינוני וחמיצות מרעננת. טעמי שזיפים שחורים ופיטנגו בשל, מלווים בריחות מנטה, ליקר דובדבנים וטעמי שוקולד מריר משווים ליין סיומת מתובלת ונעימה, אשר מבליטה טאנינים רכים ונעימים.
נתונים טכניים:
בציר: 2014
הרכב זני: 88% מלבק, 12% פטיט סירה
כרם: ריחן (סמוך לריחאניה) שבגליל העליון
גובה הכרם: 700 מ'
זמן וטמפ' תסיסה: המלבק תסס ושהה על קליפותיו למשך 21 ימים. הפטיט סירה תסס ושהה על קליפותיו במשך 12 יום. טמפ' התסיסה נשמרה קבועה על 25 מעלות
יישון: 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חדשות ומשומשות.
אלכוהול: 14%
משקל סגולי: 995.4
חומצה כללית: 6.63
pH: 3.5

מחיר מומלץ לצרכן: 75 ₪ ניתן לרכוש בחנויות היין ואלכוהול המובחרות

אודות סדרת Special Reserve:

האתגר הגדול של יינן הוא לבחור לכל זן ענבים את אזור הגידול הטוב ביותר עבורו. החיפוש הבלתי פוסק לפתרון האתגר הוליד את סדרת SPECIAL RESERVE, סדרת האיכות מבית יקבי ברקן. אתגר זה התאפשר בזכות נטיעות האיכות הרבות של יקבי ברקן בשנים האחרונות, ועבודה מאומצת ביקב. אנו מאמינים כי כל יין בסדרה אכן מהווה שילוב ייחודי ואיכותי שבו אדמות גידול מובחרות פוגשות זן ענבים אצילי.

יקבי ברקן

מרכז המבקרים כרם ברקן

טלפון: 08-9988788
אימייל: