השקת יינות ביקב צרעה

מאת : דני רובין


ביום שישי האחרון, קיימו אנשי יקב צרעה את ההשקה של שני היינות החדשים של היקב : הרי יהודה 2009 ושורש לבן 2010. אצל משפחת היינן ערן פיק הסיבה למסיבה היא כפולה ומכופלה ובשעה טובה ערב לפני ההשקה כוונה במזל טוב רעייתו את מועד לידת בנם התינוק וזו בעצם ההשקה הכי חשובה. רבים מחברי מועדון הלקוחות באו לכבד בנוכחותם ולהתכבד בטעימה של היינות החדשים של היקב. המארח אורי רן מנכ"ל היקב הסתובב בין הקרואים שמח ונרגש. בהתאם לתפישת הטרואר המיושמת ביקב, הושם דגש רב על טיפוח הכרמים מקור מוצאם של יינות אלה, ועל ייננות המשמרת את טעמם ואופיים המיוחד של הענבים הגדלים בהם.
הרי יהודה 2009 - מבטא בטעמו ובאופיו את בתי הגידול האיכותיים של היקב באזור הרי יהודה. היין מורכב מענבי קברנה סוביניון (72%), מרלו (18%) וסירה (10%) אשר גדלו על טרסות עתיקות בעלות הרכב אדמה של סלע גיר ובליית סלע העשירה במינרלים. לאחר גידול קפדני של הגפנים בכרם, בציר ידני, מיון נוסף של הענבים ביקב, תסיסה בטמפרטורות נמוכות לשימור הבשומות ותקופת יישון של כ 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, התקבל יין מאוזן, בעל אופי שחור, מינרלי וסיומת ארוכה. היין נפלא לשתייה כעת וימשיך להתפתח בבקבוק בשנים הקרובות. מחיר מומלץ לצרכן: 79 ₪

שורש לבן 2010 - הוא היין הלבן של כרם שורש, הופק מענבי גוורצטרמינר הגדלים בחלקה הגבוהה ביותר בכרם זה, בגובה של כ 700 מטרים מעל פני הים. בבציר 2010 כולל הבלנד 15% שרדונה התורמים למורכבות של היין. זן הגוורצטרמינר הינו זן מגוון שניתן להפיק ממנו יינות יבשים או מתוקים כמקובל בחבל אלזס שבצרפת. מענבים אלו בשנת 2006 ובשנת 2008 הופק יין הקינוח OR, אשר זכה לשבחים רבים. בעזרת הגידול הקפדני של הגפנים, היבול הנמוך של הענבים(600 ק"ג לדונם), ותהליך הסחיטה העדין הופק יין מאוזן, בעל ריכוז טעמים וניחוחות טרופים נפלאים האופייניים לענב זה. מחיר מומלץ לצרכן: 99 ₪אודות יקב צרעה:
יינות יקב צרעה מיוצרים אך ורק מענבים אשר גודלו וטופחו בכרמי היקב. יינות אלה מבטאים נאמנה את הטרואר הייחודי לכל כרם ובציר, והם נקראים על שם הכרם מקור מוצאם. בנוסף, מייצר היקב יין אזורי בשם הרי יהודה, ויין דגל "מיסטי הילס" המופק מחלקות מובחרות ובשנות בציר מיוחדות בלבד.
מתוך כוונה להפיק את המירב מהאזור המיוחד של כרמי היקב בהרי יהודה, ביצע היקב בשנתיים האחרונות נטיעות של זנים קיימים וחדשים. בין הזנים שניטעו: סירה, פטי ורדו, מורבדרה, סוביניון בלאן ושרדונה. נטיעות אלה מאופיינות בכמות רבה של תת חלקות קטנות, בהן הושם דגש מיטבי על התאמת הגפן ותכנון הכרם לטרואר המקומי.
 

חדשות