יקב ססלוב משיק יינות חדשים יין דגל קברנה סוביניון רזרבד 2007

ו-קדיתא יין קינוח גלילי מכרם בגידול אורגני
מאת : דני רובין

יקב ססלוב מיקבי הבוטיק הראשונים בישראל, הנו יקב בוטיק משפחתי שהוקם על ידי ברי ססלוב ב-1998. כל הכרמים של יקב ססלוב, ממוקמים בגליל העליון כולל כרמים בגידול אורגני בקדיתא ובצבעון. הייננים ברי ססלוב ובתו רוני ססלוב מלווים את עשיית היין מהכרם ועד לבקבוק. ליקב מרכזי מבקרים בקיבוץ אייל שבשרון ובצוריאל שבגליל העליון. מבציר 2010 יינות היקב כשרים. ליקב 3 סדרות "אביב", "אדום" ו"רזרבד". יינות היקב זכו בפרסים רבים בתחרויות יוקרתיות בארץ ובעולם ומיוצאים למדינות רבות באירופה, ארה"ב וקנדה.

המוטו של יינני היקב: "לשאוף כל הזמן להיות הכי קרובים לשלמות".

היקב השיק לאחרונה שני יינות. הראשון הנו יין הדגל של היקב קברנה סוביניון רזרבד 2007- מדובר ביין פרימיום. היין עשוי מענבי קברנה סוביניון ממבחר כרמים איכותיים בגליל העליון. צבעו סגול אטום ועמום באף בשומת עשירה ועוצמתית של טבק מתקתק של מקטרת, וניל, שזיף ודבש. פרי יער שחור וכחול מאוזן באלגנטיות עם תבלינים מפולפלים משהו. הפה עגול וחלק המודגש על ידי דובדבן שחור קאסיס ופטל ורמזים לשוקולד. היין התיישן והשתבח בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות במשך 20 חודשים כשכל אחת מהחביות תורמת את חלקה למנעד התבלין, הבשומת והטעמים, כשהיא מעצימה את היין ומתבלת אותו. התוצאה המתקבלת היא עוצמה ואלגנטיות וטעם ארוך שנמשך ונשאר ולא נשכח. היין נעם לי מאוד ובמילה אחת ניתן לסכם במילת המפתח היין טעים. ליין 14.5% אלכוהול ויש לו פוטנציאל התיישנות של 10 שנים לפחות. מהיין יוצרו 1800 בקבוקים ששווה לחטוף אותם עוד בטרם הבאזז החיובי והמתרגש על היין יתחיל לעשות את שלו בקרב חובבי היין. מחירו 160 ₪ והתמורה לכסף היא הרבה יותר משווה.

היין השני שהשיק היקב נכנס באופן אוטומטי לנישה שמתחברת לכולם. שכן אינני מכיר מישהו שלא מתחבר לקינוח שהוא מתוק- טעים בטירוף ומתחנף. יין הקינוח החדש "קדיתא" - עשוי מענבים מכרם בגידול אורגני בקדיתא. ממסך של חביות משנת 2005-2007. ברי ססלוב היינן הראשי של היקב נתן לרוני ססלוב בתו דונם מהכרם לעשות בו כרצונה. רוני שמערש ילדותה יונקת יין ומאחוריה אסכולה אקדמית בלימודי ייננות מאוניברסיטה בקנדה בחרה לייצר יין קינוח ישראלי כנהוג באירופה עם 100% ענבי קברנה סוביניון המציגים באופן הכי מושלם את הגיאוגרפיה ותבנית נוף הגליל על ידי פרי עשיר ומרוכז בטעמים עם סוכר ברמה הרצויה וחומציות מרעננת. היין נעשה בהשראת יינות קינוח מחוזקים דמויי פורת בעולם. צבעו כעין הדיו כהה שחור ובלתי חדיר עם גוון סגלגל מודגש. באף בשומת פירותית מודגשת ומרוכזת של קאסיס ופטל שחור אסנה עם רמזים לקפה ועץ אקזוטי, עשבי בר ונגיעת מנטה. בפה היין מהנה מושך ומפתה. היין עשיר, עסיסי, קטיפתי וריבתי משהו. היין התיישן והשתבח במשך שלוש עד 5 שנים וכך נשמרה בשומת הפרי המשלבת בין דובדבנים, פטל, שזיף שחור, שוקולד מריר, ליקריץ, וניל,קרמל ו-סילאן. ליין גוף מלא והוא אלגנטי חלק וקטיפתי. הסיומת ארוכה עם רעננות מעודנת. להנאה מרבית, מומלץ לשתות צונן קלות, בכוס קטנה ובחברה טובה. מהיין יוצרו 2000 בקבוקים בלבד. הבקבוק מצודד מראה שמנמן ונמוך והוא מכיל 500 מ"ל, של מתיקות, מלטפת, סמיכה, עשירה, מרוכזת טעמים ומחבקת. ברמת אלכוהול של 17%. מחירו 139 ₪. זה שווה וגם מומלץ.


 

חדשות